Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Inwestycje mieszkaniowe na Wilanowie nie zwalniają

Dodano: 25 sierpnia 2020; Inwestycje mieszkaniowe na Wilanowie nie zwalniają. Choć mogłoby się wydawać, że popyt na mieszkania w stolicy jest już zaspokojony i tempo rozwoju inwestycji mieszkaniowych w Warszawie będzie spadać, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Do szczególnie popularnych dzielnic należy Wilanów, na którym każdego roku powstaje wiele nowych osiedli. Chętnych na zakup mieszkania na Wilanowie kusi bezpieczeństwo, spokój, a także prestiżowa lokalizacja.

Wilanów to dzielnica bardziej zaciszna niż położone w sercu Warszawy Śródmieście czy zatłoczona Białołęka, choć nie oznacza to, że w architekturze Wilanowa dominują domki jednorodzinne. Zdecydowaną przewagę mają tutaj osiedla stawiane przez developerów.

Jak wygląda zabudowa osiedli na Wilanowie?

Gdy słyszymy o dużych osiedlach, zwykle przed oczami stają nam widoki nudnych, szarych PRL-owskich blokowisk z wielkiej płyty. Tu jednak sytuacja wygląda odmiennie od tych utartych stereotypów. Mieszkania na nowych wilanowskich osiedlach wyróżniają się wysokim standardem i przestronnością, dlatego na zakup mieszkania w tej dzielnicy często decydują się młodzi, ambitni przedstawiciele klasy średniej. Bynajmniej nie oznacza to, że nowe inwestycje na Wilanowie są tylko dla młodych - starsze pokolenie z pewnością doceni panującą tu spokojną atmosferę, odmienną od zgiełku znanego z centrum metropolii. Jednocześnie Wilanów jest nieźle skomunikowany z pozostałą częścią Warszawy. Posiadacze samochodów często mogą korzystać z podziemnych parkingów, natomiast zwolennicy komunikacji miejskiej mają do dyspozycji wiele przystanków autobusowych.

 

Kto buduje nowe mieszkania na Wilanowie?

Jak wspomnieliśmy, wilanowskie osiedla są stawiane głównie przez firmy developerskie. Budują tu aktualnie m.in. Dor Group, AM Invest i Polnord S.A. Inwestują tu w zasadzie wszyscy najważniejsi gracze związani z tą branżą. Decydując się na zakup mieszkania na Wilanowie, warto sprawdzić w Internecie opinie na temat developera odpowiedzialnego za budowę upatrzonego przez nas lokum. Zakup mieszkania to inwestycja na lata, dlatego lepiej nie podejmować pochopnej decyzji. Zamiast tego poświęćmy więcej czasu na szukanie informacji i wybierzmy osiedle zbudowane przez solidną, sprawdzoną firmę.

 

Nowe inwestycje na Wilanowie - prestiż i komfort

Specyfikę wilanowskich osiedli lepiej jest omówić w oparciu o konkretny przykład. Jednym z nich jest Infinity Wilanów, inwestycja, za którą odpowiada biuro developerskie DOR Group. Infinity Wilanów pod wieloma względami jest typowe dla wilanowskiej architektury z jej przestronnymi, logicznie zaprojektowanymi mieszkaniami. Dużym plusem jest lokalizacja w sercu Miasteczka Wilanów, kompleksu nowoczesnych osiedli. Dzięki temu mieszkańcy mają zagwarantowany dogodny dostęp do lokalnej infrastruktury - sklepów, przychodni czy restauracji. Znajdą się też miejsca na pikniki dla mieszkańców, eventy firmowe czy imprezy plenerowe (zasady organizacji bezpiecznych imprez miejskich tego typu można znaleźć TUTAJ). Rodziny z dziećmi z pewnością docenią fakt, że w okolicy znajdziemy wiele placów zabaw, ścieżek rowerowych, boisk i innych obiektów rekreacyjnych. Niedaleko znajduje się również zabytkowy kompleks pałacowy z pięknymi ogrodami, które przyciągają wielu spacerowiczów spragnionych chwili odpoczynku.

 

Czy warto kupić mieszkanie na Wilanowie?

Jeżeli marzymy o miejscu cieszącym się dużym prestiżem, to niewątpliwie tak. Mieszkanie na Wilanowie jest rozsądnym wyborem także z tej przyczyny, że ceny nieruchomości w okolicy z każdym rokiem szybko rosną. Spowodowane jest to dużym zainteresowaniem zakupem mieszkania w tej dzielnicy. Niezależnie od tego, czy wolimy ogromne apartamenty, czy niewielkie studia, mieszkanie na Wilanowie na pewno będzie dobrą lokatą kapitału. Warto o tym pamiętać w naszych niespokojnych czasach.