Jak chronić się przed atakiem DDoS?

Dodano: 16 lipca 2022; W czasach, gdy technologie informatyczne zdominowały większość branż, coraz więcej firm decyduje się rozpocząć swoją działalność w sieci, aby utrzymać się na rynku. Niestety im więcej danych umieszcza się w wirtualnej bazie i im większe kwoty są z nimi powiązane, tym bardziej łakomym kąskiem dana witryna staje się w oczach hakerów. Sprawdź, czym jest atak zwany DDoS oraz jak się przed nim chronić.

DoS a DDoS

Serwer lub inny zasób, z którego korzystasz, posiada ograniczoną przepustowość – co wykorzystują cyberprzestępcy, dokonując ataku typu DoS lub DDoS. Polega on na tym, że na witrynie odnotowuje się nadmierny ruch lub ogromną liczbę szkodliwych zapytań, przez co serwer zostaje przeładowany, a zwykłych użytkowników czeka odmowa dostępu. Atak DoS dokonywany jest z jednej maszyny, natomiast DDoS to odmowa rozproszona, ponieważ zasób atakowany jest przez wiele, rozproszonych maszyn, przez co praca witryny zostaje zakłócona w znacznie skuteczniejszy sposób. Ponadto, jeśli atak zostaje przeprowadzony jednocześnie z wielu źródeł, to haker może liczyć na jeszcze większą anonimowość. Aby chronić się przed atakami DoS i DDoS niezbędna jest zapora FortiWEB. Zajmie się ona ciągłą analizą ruchu i blokowaniem niepożądanych działań, wszystko po to, aby zapewnić aplikacjom webowych ciągłe, bezawaryjne funkcjonowanie.

Profesjonalna ochrona

Każda współczesna firma powinna przeprowadzić kompleksowe testy bezpieczeństwa swoich zasobów. Odwiedź stronę Sprint.pl – pracujący tam specjaliści od lat obserwują trendy w cyberprzestępczości, dzięki czemu w profesjonalny sposób ocenią podatność Twojej witryny na ataki hakerskie. Kompleksowo przeprowadzony audyt stanie się źródłem informacji na temat słabych punktów w zabezpieczeniu strony www, które wymagają poprawy. Aby chronić witrynę przed cyberprzestępczością i dbać o bezpieczeństwo posiadanych na serwerze danych, należy zadbać o bieżącą aktualizację wykorzystywanego oprogramowania, tworzyć silne hasła dostępu oraz przede wszystkim postawić na system ochrony sieci typu Firewall. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Next Generation Firewall, który zapewnia ochronę zarówno przed wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi zagrożeniami – nie może go zabraknąć w Twojej infrastrukturze sieciowej. Decydując się na ten Firewall, otrzymujesz także ochronę antywirusową, filtrowanie URL, ochronę OT, IPS oraz koncentrację VPN. Skontaktuj się ze specjalistami ze Sprint.pl, a rozwieją wszystkie wątpliwości i pomogą Ci zadbać o bezpieczeństwo Twojej witryny.