Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Jak mądrze wybrać przedszkole dla dziecka?

Dodano: 16 listopada 2021; Warto zadbać o mądry wybór przedszkola dla dziecka. Dzieci spędzają w przedszkolu dużo czasu i wywiera ono ogromny wpływ na ich rozwój. Dobre przedszkole dostarcza praktycznej wiedzy o otaczającym świecie, uczy samodzielności i nawiązywania relacji międzyludzkich. Z naszego artykułu dowiesz się na co zwracać uwagę podczas poszukiwania przedszkola dla Twojego malca.

Dogodna lokalizacja przedszkola

Jeśli pracujesz daleko od miejsca zamieszkania i codziennie długo dojeżdżasz do pracy warto wybrać placówkę położoną blisko miejsca pracy. Długa droga z pracy do przedszkola naraża dziecko na nasze spóźnienia i wiele stresujących sytuacji. Odbierając dziecko blisko miejsca pracy spędzisz z nim więcej czasu rozmawiając w samochodzie. Jeśli pracujesz blisko swojego domu najlepszym wyjściem jest przedszkole znajdujące się niedaleko od miejsca zamieszkania. W przeciwnym razie dziecko niepotrzebnie spędzi mnóstwo czasu w aucie. Lepiej ten czas przeznaczyć na bardziej pożyteczne zajęcia lub aktywności na świeżym powietrzu.

 

Poczucie bezpieczeństwa

Dla dzieci ważna jest nie tylko jakość edukacji, ale też poczucie bezpieczeństwa, które zapewnić powinno dobre przedszkole. W przedszkolu bardzo ważny jest personel. Dlatego należy zwracać szczególną uwagę na podejście nauczycieli i wychowawców do dzieci. Powinni oni, przede wszystkim, wzbudzać sympatię dzieci. Jeśli „ciocie” nie otoczą malucha opieką i nie będą dbać o jego poczucie bezpieczeństwa, dziecko nigdy nie polubi przedszkola. Wniosek – sprawdź dokładnie personel przedszkola!

 

Języki obce

Wszyscy wiedzą, że warto uczyć swoje dzieci języków obcych od najmłodszych lat. Dzieci w młodym wieku uczą się języków szybko i w naturalny sposób. Przyswajanie języka obcego przez przedszkolaki odbywa się podobnym torem co nauka języka ojczystego i daje bardzo dobre efekty. Warto postawić na język angielski i hiszpański. Język hiszpański jest bardzo popularny na świecie i jest językiem urzędowym w 21 państwach. W dobrym przedszkolu zajęcia językowe prowadzi native speaker realizując specjalnie opracowany program dla dzieci w wieku przedszkolnym.

 

Zajęcia artystyczne

Bez względu kim zostanie Twoje dziecko w przyszłości warto rozwijać jego kreatywność poprzez zajęcia artystyczne. Dzieci w wieku przedszkolnym posiadają naturalną ciekawość świata dlatego warto postawić na kreatywność i sztukę. Zwróć uwagę czy przedszkole zapewnia zięcia muzyczne, plastyczne, teatralne i manualne.

 

Zdrowa kuchnia

Dużym atutem przedszkola jest własna kuchnia. Daje ona możliwość przygotowania posiłków na miejscu korzystając ze świeżych i zdrowych produktów. Menu powinno zostać przygotowane we współpracy z doświadczonym dietetykiem. Przedszkolna kuchnia musi uwzględniać też indywidualne wymagania np. alergie. W zależności od potrzeb należy zapewnić dziecku odpowiednią dietę, wykluczającą z potraw wskazane alergeny. Dobrą praktyką jest też zaangażowanie dzieci w przygotowanie posiłków typu sałatki, surówki czy też zdrowe desery.

Jeśli mieszkasz w Górze Kalwarii a pracujesz Warszawie zainteresować może Cię oferta przedszkola językowego o rozszerzonym profilu artystycznym Kangurek Hop http://kangurekhop.pl/. Posiada ono placówki na Warszawskim Bemowie i Żoliborzu.

Wiesz już na co zwracać uwagę przy wyborze przedszkola. Od Twoich decyzji zależy szczęście, rozwój i bezpieczeństwo dziecka. Życzymy więc owocnych poszukiwań i roztropnych decyzji. To bardzo ważny wybór. Powodzenia!