Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Dodano: 8 czerwca 2021; Czym właściwie jest kredyt konsolidacyjny? W wielkim skrócie jest to kredyt, pozwalający na połączenie ze sobą kilku, a nawet kilkunastu produktów kredytowych. Dzięki niemu możesz wszystkie swoje płatności kredytowe zamienić na jedną dużo niższą ratę, ponieważ okres kredytowania najczęściej zostaje znacznie wydłużony. Co dzięki temu zyskujemy? Przede przystkim znacząco odciążamy nasz miesięczny budżet, dzięki czemu jesteśmy w stanie poradzić sobie finansowo z kredytowym zobowiązaniem. Jakie warunki należy spełnić? Jak dokonać konsolidacji naszych kredytów? Dowiesz się tego z artykułu poniżej!

1. Czym jest kredyt konsolidacyjny?Czasami mając więcej niż jeden kredyt bywa ciężko z dotrzymaniem zobowiązań wobec swoich wierzycieli. Konsolidacja jest procesem, który znacznie ułatwia ich uporządkowanie i utrzymanie kontroli nad budżetem domowym. Co najważniejsze - możesz połączyć ze sobą nie tylko kredyty gotówkowe! W kredyt konsolidacyjny można również połączyć kredyty hipoteczne, chwilówki, zadłużenia na kartach kredytowych, limity na kontach osobistych czy choćby pożyczki konsolidacyjne. Jednakże w dobie pandemii konsolidacja tak zwanych chwilówek jest mocno utrudniona, ponieważ ze względu na podwyższone ryzyko kredytowania banki podjęły decyzję o okrraniczeniu tej możliwości. W przypadku produktów bankowych łączenie ich ze sobą nadal jest możliwe.
 

2. Jak kredyt konsolidacyjny wygląda w praktyce?Tak naprawdę uzyskanie przez dłużnika kredytu konsolidacyjnego nie różni jest zbyt mocno od wnioskowania o każdy inny oferowany przez bank rodzaj kredytu. Bank przeprowadza analizę zdolności kredytowej dłużnika, dzięki czemu uzyka pewność, że będzie on w stanie spłacić swoje zadłużenie. Głównym założeniem kredytu konsolidacyjnego jest znaczne odciążenie domowego budżetu, jednakże aby go uzyskać, musimy posiadać zdolność kredytową. Jaka jest zatem różnica? W przypadku kredytu konsolidacynego bank prosi o numery umów wszystkich obecnych kredytów bądź numery rachunków, na których spłacane są zadłużenia. Bardzo istotne jest ich zaldo pozostałe do spłaty, wysokośc rat, a także data rozpoczęcia umowy. Z czego to wynika? Bank jest odpowiedzialny za to, aby przelewać pozostałe do spłaty kwoty do odpowiednich insytucji finansowych, dlatego też nie dostajesz żadnych pieniędzy "do ręki". Jedyne zadanie po stronie dłużnika to upewnienie się, czy wszystkie kredyty zostały w prawidłowy sposób rozliczone. Jeżeli chcesz porówać warunki oraz sprawdzić możliwości uzyskania kredytu konsolidacyjnego w różnych instytuchach finansowych możesz to zrobić za pośrednictwem strony https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny
 

3. Jak starać się o uzyskanie kredytu konsolidacyjnego?Wbrew pozorom otrzymanie kredytu konsolidacyjnego wcale nie jest trudne. Podstawą pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez bank jest stała praca oraz wysokie zarobki, które uzależnione są od kwoty kredytu, o który wnioskujemy. Najlepszym wariantem jest umowa o pracę na czas nieokreślony. Jednakże jeśli chcemy skonsolidować niższe kkowty kredytów to banki chętnie akceptują również dochody pochodzące z umów cywilnoprawnych. Co najważniejsze - wszystkie zarobki muszą być udokumentowane! Aby bank, do którego składamy wniosek o kredyt konsolidacyjny chciał go nam udzielić, musi się upewnić w Biurze Informacji Kredytowej, że wszystkie wcześniejsze raty były spłacane terminowo. Mimo, że kredyt konsolidacyjny jest dla osób zadłużonych to muszą być oni wiarygodnymi i rzetelnymi płatnikami.