Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Jak przeprowadzić się bez zbędnych problemów?

Dodano: 13 grudnia 2019; Przeprowadzka niemal zawsze wiąże się ze sporym stresem. Zmiana otoczenia, sąsiadów i adresu oraz związane z tym formalności nigdy nie należą do najłatwiejszych. Źródłem jeszcze większych problemów okazuje się konieczność przetransportowania wszystkich mebli, sprzętów i ubrań – a tych zazwyczaj mamy naprawdę sporo. To powoduje, że przeprowadzka wymaga użycia sporego auta i zwykle wykonania kilku kursów. Na tym jednak trudności się nie kończą, o czym na pewno przekonali się wszyscy przeprowadzający się z lub do mieszkania na wysokim piętrze. A to chyba dostateczny powód, by przy takich okazjach skorzystać z pomocy fachowców, a całe przedsięwzięcie starannie zaplanować.

Krok pierwszy – wyeliminuj niepotrzebne przedmioty

Jeszcze zanim rozpoczniemy pakowanie naszego dobytku, warto przejrzeć wszystkie swoje rzeczy i zastanowić się, czy te rzeczywiście są potrzebne. Ubrania, których od dawna nie nosimy, meble niemieszczące się w nowym mieszkaniu lub nie pasujące do wizji jego aranżacji, naczynia i akcesoria kuchenne, z których już na pewno nie skorzystamy to najlepsze przykłady. Będą one niepotrzebnie zajmować miejsce w kartonach i samochodzie, przez co cała przeprowadzka znacznie się wydłuży, a znoszenie ich i wnoszenie pochłonie energię, którą moglibyśmy wykorzystać w inny sposób. Lepiej więc zrobimy sprzedając je lub przekazując potrzebującym.
 
Krok drugi – odpowiednio zapakuj rzeczy

To, czy przeprowadzka odbędzie się bez zbędnych komplikacji i czy wszystkie przedmioty dojadą do nowego lokum w dobrym stanie, zależy przede wszystkim od tego, jak zostaną spakowane. Tu kluczem do sukcesu jest użycie odpowiednich kartonów. Muszą one być wystarczająco mocne, by nie rozerwać się pod ciężarem ładunku. Ważne jest odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów. Te wykonane ze szkła, ceramiki lub innych delikatnych materiałów powinniśmy koniecznie owinąć folią bąbelkową lub grubą tkaniną. Nie zapominajmy również o tym, by puste przestrzenie wypełnić zwiniętymi gazetami lub szarym papierem, które zapobiegną przemieszczaniu się ładunków.
 
Krok trzeci – postaw na usługi profesjonalistów

Równie ważne jest to, w jaki sposób zostanie wykonana przeprowadzka. Pamiętajmy, że transport i wniesienie mebli oraz innych dużych przedmiotów wymagają nie tylko siły, ale też specjalnych umiejętności i dużego samochodu. Dlatego przeprowadzki w Warszawie powinniśmy powierzyć specjalistom. Profesjonalnie i szybko wykonaną przeprowadzkę możemy zamówić między innymi na stronie https://przeprowadzkiwarszawa.net/.