Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Jak przeżyć powrót do szkoły?

Dodano: 22 sierpnia 2019; Koniec wakacji zbliża się nieubłaganie. Jeszcze cieszymy się ostatnimi promieniami letniego słońca, dzieci i młodzież korzystają z wakacyjnego luzu.

Niestety, wkrótce trzeba będzie znowu rzucić się w wir obowiązków. Już na samą myśl, że trzeba będzie znowu wcześnie wstawać, spędzać codziennie kilka godzin w szkole, odrabiać prace domowe, przygotowywać się do kartkówek i sprawdzianów, wielu uczniów ogarnia stres.

Każdy uczeń musi przez to przejść. Warto nastawić się optymistycznie na pierwszy dzień szkoły. Ten dzień to możliwość spotkania długo nie widzianych koleżanek i kolegów.

Zakupy szkolne

Powrót do szkoły to również zakupy. Na zakupy często wybieramy się nie tylko po wyprawkę szkolną – zeszyty, przybory szkolne, podręczniki.

Często jest to również nowy sprzęt elektroniczny – nowy tablet, laptop, smartfon, drukarka. Takie urządzenia pomogą lepiej przygotować się do zajęć i sprostać wymaganiom obecnego systemu edukacji. W wielu szkołach uczniowie oddają wypracowania w formie wydruku, dlatego niezbędne jest zainstalowanie niektórych programów graficznych na komputerze i korzystanie z nich. Nowy sprzęt elektroniczny pozwoli łatwiej przeżyć koniec wakacji i łatwiej zmierzyć się ze szkolnymi obowiązkami. Gdy lekcje już zostaną odrobione, w wolnych chwilach można skusić się na ulubioną grę na nowym tablecie.
 

Aktywność fizyczna

Podczas wakacji byliśmy bardziej aktywni fizycznie. Dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu. To przekładało się na lepsze samopoczucie. Początek września i rozpoczęcie nowego roku szkolnego to duża zmiana zarówno dla naszej psychiki, jak i naszego ciała. Nowe obowiązki, brak ruchu, krótsze dni, coraz mniej światła słonecznego, stres – mogą doprowadzić do jesiennej chandry.

Nie zapominajmy więc o codziennej dawce ruchu. Pozwoli nie tylko usprawnić umysł, pozbyć się stresu, zrelaksować się oraz utrzymać dobrą formę i kondycję fizyczną. Każdemu z nas dobrze zrobi ruch na świeżym powietrzu, dzięki czemu dotlenimy organizm, odświeżymy umysł, nabierzemy energii. Warto więc każdego dnia wygospodarować chwilę na spacer, jazdę na rowerze lub inną formę ruchu.

Zachowajmy wspomnienia

Zachowajmy wspomnienia z wakacji, oglądajmy zdjęcia z wakacji, pielęgnujmy wakacyjne znajomości. Może warto się powoli zastanawiać, gdzie chcemy spędzić kolejne wakacje? Pamiętajmy, że w ciągu roku szkolnego też będzie sporo dni wolnych.