Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Jak wybrać dobrą farbę do ogrodzenia?

Dodano: 29 marca 2021; Planujesz odnowić ogrodzenie? Podpowiadamy, jakiej farby użyć, aby drewniany płot lub metalowego ogrodzenie zyskały nowy wygląd i przedłużoną trwałość. Oto polecane farby do płotu drewnianego, farby do płotu z metalu i impregnaty do ogrodzenia.

Malowanie ogrodzenia może nie tylko odmienić wygląd płotu, ale również przedłuży jego trwałość. Sedno tkwi w wyborze właściwej farby do malowania ogrodzenia. Sprawdź farby do ogrodzeń od Dekoratorium – wybraliśmy najlepsze.

 

Impregnat do drewna

Drewkorn Expert jest przeznaczony do malowania surowego drewna i materiałów drewnopochodnych, np. elementów stolarki budowlanej, altan, pergoli czy właśnie płotów. Chroni przed działaniem czynników biologicznych, wilgoci, mrozu, deszczu. Podkreśla naturalny rysunek słojów i nadaje malowanym elementom matowe wykończenie. Uwaga! Aby w pełni zabezpieczyć drewniany płot przed grzybami i owadami, pomaluj go wpierw malowanym, bezbarwnym impregnatem Ochronno-Gruntującym.

Pełnokryjąca farba do ogrodzenia

SUPERMAL® Emalia olejno-ftalowa to przykład pełnokryjącej farby do ogrodzenia. Dekoruje i chroni zarówno drewno, jak i metal. Możesz ją stosować na elementy stalowe i żeliwne. Jest odporna na czynniki atmosferyczne i mechaniczne. Zapewnia trwałe i żywe kolory, między innymi szary, zielony, czarny.

Farba do płotu drewnianego 3 w 1

Jeśli zależy Ci na środku, który zarówno impregnuje, chroni, jak i dekoruje drewno, możesz wybrać szybkowysychający Impregnat Ogrodowy Vidaron. Produkt zabezpiecza malowaną powierzchnię, zapewniając piękny, trwały kolor drewna. Przy czym podkreśla naturalny rysunek słojów. Powierzchnia jest sucha w dotyku po 1 h. Co istotne, preparat ten wybierz, jeśli odnawiasz wcześniej malowane drewno.

Farba do ogrodzenia, która chroni przed sinizną

Impregnat Do Drewna Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy Vidaron to środek, który wzmacnia, ozdabia i chroni drewno przed grzybami pleśniowymi, glonami i sinizną. Dzięki dodatkowi Teflon TM Surface Protector tworzy trwałą powłokę odporną na UV, wodę czy śnieg. Dostępny jest w kilkunastu kolorach. W połączeniu z bezbarwnym Impregnatem Ochronnym tej samej marki zapewnia 6 lat Gwarancji Skutecznej Ochrony.

Lakierobejca do drewnianych ogrodzeń

Lakierobejca Ochronno‐Dekoracyjna Vidaron również posiada dodatek teflonu, dzięki czemu tworzy elastyczną powłokę, która jest odporna na ścieranie. Zabezpiecza drewniane płoty przed działaniem słońca, deszczu, śniegu i mrozu. Pomalowane lakierobejcą drewno zachowuje naturalny rysunek słojów. Świetnie sprawdza się do dekorowania i ochrony altan, elementów elewacji, mebli ogrodowych i ogrodzeń.

Pokost lniany do malowania płotu

Naturalnym środkiem do impregnacji drewna jest pokost lniany. Głęboko penetruje, wzmacniając strukturę drewna. Zabezpiecza przed wilgocią i niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Doskonale sprawdza się jako podkład pod nawierzchniowe lakiery, wyroby olejne czy syntetyczne. Uwydatnia piękno naturalnego drewna.

Bez względu na to, jaką farbę do ogrodzenia wybierzesz, zawsze przeczytaj zalecenia producenta – stosując się do nich, przedłużysz trwałość ogrodzenia o wiele lat.