Jak wybrać telewizor do salonu?

Dodano: 30 stycznia 2023; Rynek telewizorów rozwija się bardzo dynamicznie i jest niezwykle obszerny. Poszczególne modele różnią się wielkością, zastosowaną technologią i różnymi parametrami. Nie bez znaczenia są też ceny nowoczesnych telewizorów. Sprawdź, jak wybrać idealny model do swojego salonu!


News will be here

Współczesne telewizory pozwalają cieszyć się filmowymi wrażeniami, które z powodzeniem mogą konkurować z tymi kinowymi. Doskonała jakość obrazu i dźwięku, którą oferują producenci, sprawia, że coraz więcej osób interesuje się różnymi technologiami stosowanymi w dostępnych na rynku modelach. Niektóre z nich pozwalają osiągać bardzo ciekawe efekty, np. Samsung Mini LED, który wyposażony jest w specjalne punktowe podświetlenie, umożliwiające osiągniecie niesamowitej głębi obrazu. Jakie telewizory są obecnie najpopularniejsze?

Telewizory Samsung Mini LED


Technologie stosowane w telewizorach firmy Samsung uchodzą za jedne z najbardziej zaawansowanych. Telewizor SAMSUNG QE55QN95BAT NeoQLED DVB-T2/HEVC wyposażony jest w 55-calowy ekran wyświetlający obraz w jakości Ultra HD 4K. Zastosowane technologie kolorów, kontrastu i obrazu sprawiają, że ruch na ekranie jest bardziej płynny, a głębia wzmocniona.

Technologia neoQLED pozwala uniknąć nierówności wyświetlanego koloru, szczególnie kiedy obraz jest widziany pod kątem. Ten efekt osiągnięto dzięki punktowemu podświetleniu, które dzieli ekran na więcej stref, przez co odwzorowanie barw jest bardziej precyzyjne, nawet jeśli oglądający nie siedzi na wprost. Telewizor pozwala także osiągnąć większą jasność ekranu i wyższy kontrast niż modele w starszych technologiach.

Zastanawiasz się nad smartfonem na prezent? Sprawdź, jaki wybrać.

Jaki rozmiar telewizora do salonu?


Jednym z podstawowych parametrów, jakie trzeba wybrać, jest odpowiednia wielkość telewizora. Wiele osób uważa, że im większy ekran, tym lepiej, jednak nie jest to do końca prawda. Optymalną wielkość telewizora można obliczyć na podstawie wymiarów pomieszczenia, a dokładniej – odległości widza od ekranu. Uważa się, że najlepszym wzorem na wyliczenie tego rozmiaru jest podzielenie tej odległości przez 4,2. Uzyskany wynik to rozmiar ekranu wyrażony w calach. Zbyt mały ekran nie pozwoli Ci w pełni cieszyć się wyświetlanym obrazem. Za duży również będzie z kolei niekomfortowy. Dlatego warto dokładnie zmierzyć swój salon i przemyśleć jego aranżację również pod tym kątem.

Telewizor dla całej rodziny


Wybierając konkretny model telewizora, warto także wziąć pod uwagę potrzeby wszystkich członków rodziny. Taki sprzęt przestał już służyć przecież wyłącznie do oglądania telewizji. Obecnie często korzysta się z niego raczej do wyświetlania filmów i seriali z różnych serwisów streamingowych, więc najlepiej zdecydować się na taki, który umożliwia łatwą ich obsługę za pomocą odpowiednich aplikacji. Nie można też zapominać o graczach. Telewizory Samsung Mini LED sprawdzają się także jako telewizory gamingowe. Dzięki jeszcze lepszemu odwzorowaniu kolorów i wrażeniu głębi taka rozgrywka będzie bardziej widowiskowa.