Jak wygląda wizyta u psychologa? Sprawdź nasz artykuł!

Dodano: 29 września 2022; Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług psychologów i psychoterapeutów. To znak, że jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej świadomi, że życie może być satysfakcjonujące i chcemy o to zadbać. Mimo to pierwsza wizyta u specjalisty może budzić lęk.

Pierwsza wizyta w poradni psychologicznej - czego się spodziewać?

W Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej HappyLife staramy się, by pierwsza wizyta była dla naszych pacjentów możliwie najmniej stresująca. Godziny wizyt ułożone są tak, że osoby nie mijają się w poczekalni. Obsługa recepcji jest zawsze uprzejma i gotowa do pomocy w sprawach organizacyjnych. Psychologowie i Psychoterapeuci dbają o punktualność i zapraszają do gabinetu o umówionej godzinie. 

 

Pierwsza konsultacja z psychologiem - jak wygląda?

Podczas pierwszego spotkania specjalista aktywnie z zaangażowaniem wysłuchuje problemu z jakim dana osoba się do niego zgłasza. Z wyrozumiałością podchodzi do tego, że pacjent może się stresować, trudno mu zebrać myśli, czy pojawia się wzruszenie. Pierwsza wizyta służy także temu, by poznać sposób pracy psychologa lub psychoterapeuty i zdecydować, czy nam odpowiada. Czasem jedna konsultacja z psychologiem jest wystarczająca - najczęściej dzieje się tak, gdy korzystamy z poradnictwa psychologicznego. 

 

Bezpłatna pierwsza wizyta z psychologiem 

W Centrach Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej, które zlokalizowane są w Józefowie, Markach i Legionowie umożliwiamy bezpłatne skorzystanie z pierwszej wizyty z wybranym psychologiem lub psychoterapeutą. Trwa ona 25 minut i pozwala przekonać się osobiście jak wygląda wizyta u psychologa. Dzięki takiemu spotkaniu nic nie tracisz - możesz jedynie zyskać. Jest przez Ciebie poszukiwany rzetelny psycholog Zielonka? Wybierz HappyLife!

 

Szukam psychologa - czym kierować się przy wyborze?

Każdy profesjonalny i etyczny specjalista powinien udostępniać szczegółowe informacje o swoim wykształceniu i doświadczeniu. By nazywać się psychologiem niezbędnym jest ukończenie 5-letnich studiów magisterskich. Aby pracować jako psychoterapeuta należy oprócz ukończenia studiów magisterskich być po- lub w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii. Jeśli w profilu danego specjalisty brakuje informacji jakie dokładnie studia ukończył, na jakiej uczelni i w jakim wymiarze - może być to sygnał ostrzegawczy. Warto zwracać także uwagę na dodatkowe kursy i szkolenia jakie kończył psycholog lub psychoterapeuta - dzięki nim stale aktualizuje swoją wiedzę. Kolejnym istotnym aspektem jest praca specjalisty pod stałą superwizją - to obowiązek każdego etycznie pracującego psychoterapeuty.

Kiedy umówić się do psychologa?

Jeśli czujesz, że Twoje życie nie przynosi Ci satysfakcji, żyjesz z dnia na dzień, od weekendu do weekendu, coraz mniej się uśmiechasz, masz problemy ze snem, apetytem, wszystko Cię irytuje - nie musi tak być. Specjaliści naszego Centrum Psychoterapii w Józefowie, Markach i Legionowie mogą pomóc Ci nazwać trudności z jakimi się mierzysz i zaproponować odpowiednie formy wsparcia lub terapii. Warto zadbać o szczęśliwsze życie. Dobrze jest wybrać miejsce terapii, które jest niedaleko - wtedy łatwiej o motywację do przychodzenia na wizyty. Psycholog Kobyłka będzie blisko Twojego mieszkania?
Zdecyduj się na HappyLife!