Jak wykorzystać kartony po przesyłkach, które do nas przychodzą?

Dodano: 5 maja 2022; Branża e-commerce prężnie się rozwija, a to oznacza, że coraz więcej osób chętnie robi zakupy przez Internet. Klienci kupują niemal wszystko – od ubrań, przez zabawki, kosmetyki, narzędzia, elektronikę, meble, po żywność i rośliny. Wszystkie te produkty są odpowiednio zabezpieczane i pakowane, najczęściej w kartonowe pudełka. Co następnie z nimi zrobić? Jak wykorzystać kartony po przesyłkach? Sprawdź!

Upcycling kartonów po przesyłkach

Otrzymujesz liczne paczki w kartonowych pudełkach i nie wiesz, co robić z opakowaniami? Oczywiście pierwszą rzeczą, jaka przychodzi na myśl, jest ich wyrzucenie. Jeśli zdecydujesz się na taki krok – pamiętaj o recyklingu. Usuń wszelkie taśmy, folie i wypełnienia, które nie są z papieru, a następnie potnij lub podrzyj pudło na mniejsze części i wrzuć do kontenera na papier. Karton może też posłużyć np. jako rozpałka w piecu na drewno. Pamiętaj jednak, że kartony po przesyłkach mogą być również upcyclingowane, czyli ponownie wykorzystane w innym celu, dzięki czemu zyskują drugie życie. Co więcej, mówiąc o upcyclingu, kartony zyskują też dodatkową wartość i stają się cenniejsze. W dalszej części artykułu znajdziesz kilka przykładów, jak można lepiej wykorzystać kartony po przesyłkach!

5 pomysłów, jak wykorzystać kartony po przesyłkach

1. Pakowanie przesyłek – sprzedajesz ubrania w aplikacji? Wystawiasz przedmioty na portalach do tego przeznaczonych? Nie wyrzucaj kartonów, lecz wykorzystuj je do dalszego nadawania swoich paczek.
2. Segregowanie rzeczy w domu – to dość oczywiste, ale jakże funkcjonalne wykorzystanie pudełek. Możesz oddzielić np. ubrania letnie od zimowych i przechowywać w kartonie np. w szafie czy na strychu, a także poukładać różne przedmioty – dekoracje świąteczne, zabawki i inne.
3. Pakowanie prezentów – prezent w pudełku prezentuje się elegancko i jego odpakowywanie zawsze cieszy bardziej niż w przypadku prezentów w torebkach. Pudełka prezentowe są jednak kosztowne, ale możesz je wykonać samodzielnie właśnie ze starego pudła oraz ozdobnego papieru.
4. Zabawki dla dzieci i zwierząt – najmłodszym, jak i pupilom, takie proste przedmioty mogą sprawić wiele frajdy. Karton przerobiony na domek, rakietę albo samochód? A może domek z otworami dla kota? Ogranicza Cię tylko wyobraźnia!
5. Organizery – z pomocą kartonowych pudełek można stworzyć różne elementy wyposażenia, np. segregatory na papier czy gazety, które ustawisz na biurku czy też pojemnik na długopisy albo pinezki.

Jak bezpiecznie pakować przesyłki?

Jeśli zdecydujesz się na pierwszy wariant, wykorzystania kartonów po przesyłkach, i zechcesz wysłać w nim sprzedany przedmiot – pamiętaj, by prawidłowo zapakować go zapakować. Dobrze sklej pudełko i wzmocnij dno – dzięki temu ograniczysz ryzyko, że pudełko rozłoży się w trakcie transportu. Poza tym pamiętaj, że ważne jest też to, by w środku znalazło się odpowiednie wypełnienie, które ustabilizuje przewożony towar i ograniczy ryzyko jego zniszczenia. Na końcu zaklej dobrze karton, zmierz przesyłkę i nadaj. Sprawdź koniecznie tanie przesyłki kurierskie Sendit.pl, gdzie w atrakcyjnej cenie możesz nadać swoje paczki! Możesz również sprawdzić cenniki poszczególnych przewoźników, np. https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-krajowe/inpost.