Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Jak zmieni się targowisko miejskie

Dodano: 16 kwietnia 2021; Koncepcja zagospodarowania targowiska miejskiego jest już gotowa – informuje Przegląd Piaseczyński.

Gazeta podaje, że zgodnie z opracowaną koncepcją, całość handlu oraz parking miałyby przenieść się na stronę prawą (patrząc od ul. Kalwaryjskiej w ul. Mariańską).

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej wiceburmistrz Mateusz Baj poinformował, iż obecnie trwają prace nad zmianą planu miejscowego, a jednocześnie są prowadzone negocjacje z właścicielami dwóch działek, które jak stwierdził "wżynają się w teren targowiska". – Jeśli uda się pozyskać obie działki, to będziemy mieli do dyspozycji cały plac od ul. Mariańskiej aż do planowanej ul. Papczyńskiego – wyjaśnił wiceburmistrz. - Plan jest taki, żeby całość handlu przenieść na stronę zachodnią, gdzie jest dawna rzeźnia. Ulica Mariańska nie będzie dzieliła targowiska – podkreślił Mateusz Baj.

Gmina planuje zlikwidować wiaty istniejące przy Mariańskiej i wybudować nieco dalej kilka nowoczesnych pawilonów do codziennego handlu owocami i warzywami. Ponadto po stronie handlowej, na części terenu, ma się pojawić zadaszenie, pod którym stawałyby samochody osób handlujących głównie płodami rolnymi. Teren targowiska zostałby utwardzony i odwodniony. Komunikację z planowanym placem targowym ma usprawnić również obecnie projektowana ul. Ojca Papczyńskiego – czytamy w Przeglądzie Piaseczyńskim.

(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (33)

Mieszkanka

Data: 16 kwietnia 2021, 13:04 A co z wcześniejszymi planami przeniesienia targowiska na plac między cmentarzami? Co z poniesionymi w tej kwestii kosztami?

Targowisko

Data: 16 kwietnia 2021, 14:19 Z punktu widzenia kupującego przeniesienie targu w okolice cmentarza to strzał w kolano, bo tylko osoby z samochodami tam dojadą. Kto starszy i mieszka w Górze to dojdzie na piechotę lub dojedzie 742/L. Obecna lokalizacja jest najlepsza dla większości, trzeba to tylko unowocześnić i pozbyć się kałuż.

Nepomucen

Data: 16 kwietnia 2021, 15:17 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Stanisław

Data: 16 kwietnia 2021, 15:22 @Mieszkanka
Tam nie da rady bo ZGK zakopał dużo śmieci było o tym w mediach i zapłacili karę ,ale o tym sza !
Dletego opłaty za śmieci były wysokie.

Albert

Data: 16 kwietnia 2021, 16:50 Droga Mieszkanko, z bardzo prostego powodu. Wtedy obie działki pozostałyby nietknięte bo po co to komu?
Natomiast teraz jest powód aby obie te działki zostały wykupione co stanowi super kąsek dla każdego dewelopera (bardzo dobra lokalizacja) - nic tylko budować kolejne osiedle bliźniaków/segmentów.
Pytanie jakie tylko mi się nasuwa to: skoro miasto nie miało pieniędzy na przeniesienie targowiska w okolice cmętarza (wtedy było to koszt ok +-1mln + dofinansowanie UE) to skąd nagle ma nadmiar gotówki aby wykupić dwie działki + przenieść całe targowisko na teren który jest zdecydowanie mniejszy niż obecny teren targowiska?
Tak sobie tylko głośno myślę - gdybym miał nieograniczoną gotówkę jak np. ma miasto + żonę w jakimś biurze budowlanym albo lepiej...gdyby była agentem nieruchomości to byłby to złoty interes... :).

p.s. co z cyrkiem?

fajnie

Data: 16 kwietnia 2021, 17:07 super

Wyborca

Data: 16 kwietnia 2021, 18:46 Ten teren to powinien być teren zielony, taki wywietrznik dla miasta

Monika bartys

Data: 16 kwietnia 2021, 20:24 zaraz zaraz czy targ nie miał być przy Zakalwari ????????? przecież były wizualizacje juz z wiatami i takimi innymi mediami

On

Data: 16 kwietnia 2021, 22:00 Ma to jakiś sens. Oby się udało też wykonać

Mieszkaniec

Data: 16 kwietnia 2021, 22:59 Chluba naszego miasta wygląda aktualnie tak:

https://drive.google.com/file/d/1tofigXgrdPgL9ZNuH4a-B3oHRfcY0Qu9/view?usp=sharing
Marcin

Data: 17 kwietnia 2021, 00:38 Przecież góra nie kasy. Z czego oni chcą to finansować?

Niech żyje Bal (j)

Data: 17 kwietnia 2021, 06:17 Zmieni się tarowisko, Sobików zmieni się nie do \"Wrocławia\"
szkoda tylko ,że na Strażackiej w czasie opadów woda płynie od krawężnika do krawężnika .

хорошо

Data: 17 kwietnia 2021, 08:51 Spirit,cigarety i wodka też budziet ?

pr

Data: 17 kwietnia 2021, 08:57 A po lewej stronie co będzie ? Kto będzie budował i sprzedawał ? Nowa Papczyńskiego dla kogo ? Bloki na łąkach już się budują, teren bez mpzp, budują na wz, jakaś masakra kolejne baraki\" bez ładu i składu\" jak przy Kalwaryjskiej , ale gmina zadba o infrastrukture. Pijarska i Dominkańska aż się proszą o poprawę, ale tu nikt nie zarobi kasy, dużej kasy.

Jan

Data: 17 kwietnia 2021, 10:36 Jakie inwestycje? Jak władza nie ma 1 czy 2 tysiące na załatanie dziur w jezdni. A to pewnie tylko jakaś mała kwota - tylko jej nie ma. Kiedyś to byli tacy porządni ludzie - a teraz ta władza ich zepsuła. Nie widzą ludzi, naszych potrzeb. Mogliby trochę po tej biednej gminie i jej drogach się przejechać..., wstyd i hańba.

Abc

Data: 17 kwietnia 2021, 11:00 Co z ludźmi mieszkającymi na ulicy Pięknej ? Jaki będą mieli wyjazd i dojazd do swoich posesji?

Robert

Data: 17 kwietnia 2021, 19:13 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Sleepy Joe

Data: 17 kwietnia 2021, 23:04 Opowiem Wam co mi się ostatnio śniło:
Przychodzi urzędnik do właściciela działki i mówi:
- Panie kochany, sprzedaj Pan swoją działkę budowlaną gminie, na powiększenie targowiska. Płacimy 100 zł za 1m2.
- Nie jestem zainteresowany sprzedażą za tę cenę. Proponuję 300 zł za 1m2. - Odpowiada właściciel.
- Dobrze. Zatem (za pomocą radnych, którzy nic nie ogarniają i bezmyślnie głosują łykając wszystko, jak pelikany) zmieniamy plan miejscowy i na tę działkę i nie będzie ona już budowlana.

Mija pół roku. Słowo stało się ciałem.
Do Urzędu zgłasza się właściciel działki i skomle, żeby Gmina odkupiła ją za 100 zł za 1m2. Po negocjacjach gmina kupuje za 50 zł za 1m2, bo nikt normalny nie kupi przecież działki przeznaczonej w planie pod targowisko - podobnie jak działki przeznaczonej pod budowę szkoły publicznej czy drogi gminnej.

Wnioski:
1. Gdybym był właścicielem którejś z tych działek, to słysząc wypowiedź burmistrza, jeszcze dziś zaczynałbym tam budowę czegokolwiek, bo za chwilę będzie to niemożliwe a sama działka będzie warta tyle, co obietnice przedwyborcze Jopka.
2. Jeśli w tej sytuacji Radni przegłosują zmianę planu miejscowego, powinni pójść siedzieć.Janusz budownictwa

Data: 18 kwietnia 2021, 06:15 @Albert
Skoro mają kasę na wykup działek to znaczy że już zapłaili ludzim za zabrany grunt pod drogę na Kilińskiego.
Teraz będą budowac Papczyńskiego znów trzeba wykupić ,chyba że ludzie oddali darmo wszak to patron miasta.

B

Data: 18 kwietnia 2021, 10:37 Jaki Pan Sławomir jest to jest ale to On zastał Górę drewnianą a zostawił murowaną. Niczym król jakiś. I to On najwięcej ludzi do Góry przyciągnął oraz to On wizualnie zmienił to miasto.Napewno więcej inwestycji tu zrobił niż wszyscy inni razem wzięci.

Tom

Data: 18 kwietnia 2021, 11:44 @Sleepy Joe

Wrecz przeciwnie ,dzialki sasiednie zyskaja na wartosci a nie straca.
Pomysl ile mozna nabudowac szeregowych pomieszczen na wynajem pod dachem i z Wc

Krzysztof

Data: 18 kwietnia 2021, 19:31 @Sleepy Joe
Piękny prawdziwy sen, nie jakaś tam wizja pana z Człuchowa

grajdoł

Data: 19 kwietnia 2021, 05:52 Ładne lampy na mieście ,szkoda że nie świecą ,ludzie telefonami oświatlają sobie drogę.
Ciekawe który wpadł na taki pomysł ?

Wyborca

Data: 19 kwietnia 2021, 07:04 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Właściciel dzialki

Data: 19 kwietnia 2021, 07:45 Tak jak tu napisał \"pr\" deweloper może wszystko... Napewno nie darmo ale może... Bez mpz jedzie z osiedlem. A ja kilka metrów dalej mając działkę nie mogę pobudować małego domku bo nie ma tego nie ma tamtego, tu droga się zwęża itp itd. Są równi i równiejsi. Wiem że to żadna nowość ale nasi włodarze to już na bezczelna idą mając nas za ciemnogród chyba. Przykre.

do sleepy

Data: 19 kwietnia 2021, 07:46 Człowieku, jak się nie znasz na przepisach to nie gadaj głupot, że można działkę budowlną zmienić na nie budowlaną. Masakra, poucz się a nie siejesz popelinę.

nikos

Data: 19 kwietnia 2021, 08:24 Jak będą pawilony handlowe to będzie tak jak przy hali mirowskiej-drożej. Czy wszystko już musi być unowocześnione ? Nie można po prostu utwardzić placu z odprowadzeniem deszczówki i postawić betonowe stoły jak na giełdzie samochodowej? O dach kupcy się sami zatroszczą bo stały dach to już wyższy podatek.

AlBasar

Data: 19 kwietnia 2021, 13:14 Boszeee, jaki grajdoł to miasteczko.
Panie Baj, czy mogę z kopyta zlikwidować to co w wszej prowincjonalnej nomenklaturze nazywacie wiatami. Nie będzie konieczności organizacji przetargu na demontaż tego koromysła.

Trzeci świat!.

stan

Data: 20 kwietnia 2021, 08:50 Były2 autobusy z Rynku na Rybie -l25 i l30 ,to musi byc 1 --niech ludzie do centrum rynku zasuwaja pichtą -jak jest brak jakiegos kursu ,bo l13 tez jest z adamowicza ,,,,Grajdół jak nic sie robi ---daleko ,ciemno ...

mieszkanka

Data: 22 kwietnia 2021, 07:58 A co tu narzekać, kupić sobie kalosze :)
I walić na targ :)

Pytek

Data: 22 kwietnia 2021, 20:49 A kiedy rozbiorą te super szpetne budy drewniane w centrum na przeciwko kościółka??

obserwator

Data: 24 kwietnia 2021, 19:04 Dlaczego TU nic się nie dzieje ?

https://www.gorakalwaria.net/news-przy-ulicy-por-bialka-powstaje-nowa-hydrofornia,1125.html

Andrzej 0

Data: 26 kwietnia 2021, 21:26 Nie tylko miasto , nie tylko Sobików i targowisko się zmieni pan Baj obiecał ,że przygarnie 40 psów z Solca oglądałem Alarm na jedynce.
Ciekawe jak On to ogarnie ?