Jak zrobić hollywoodzkie fale w domu?

Dodano: 20 lutego 2024; Materiał promocyjny Falowane włosy nigdy nie wyjdą z mody – nic więc dziwnego, że tak wiele kobiet próbuje uzyskać je rozmaitymi metodami. Fale odmładzają i dodają zmysłowości. Sprawdź, jak wykonać je w domu – to znacznie prostsze, niż ci się wydaje. Wystarczą odpowiednie metody i kosmetyki!


News will be here

Jak uzyskać piękne fale?

W jaki sposób wyczarować na włosach zniewalające fale, które utrzymają się długo? Oto metody, które warto znać!

 

Lokówka

Podstawowym przyrządem, dzięki któremu w szybki sposób uzyskasz piękne fale, jest lokówka. Najlepszym wyborem będzie model o dość szerokiej średnicy, który pozwoli na kręcenie puszystych loków o dużej objętości. Na rynku znajdziesz kilka rodzajów lokówek:

- Lokówki klasyczne,
- Lokówki stożkowe,
- Lokówki automatyczne.

Po zakręceniu włosów lokówką warto rozczesać je delikatnie palcami – to waśnie ten prosty krok pozwoli ci na uzyskanie luźnych, objętościowych fal.

 

Falownica

Ciekawym sprzętem stworzonym stricte do robienia fal jest falownica. Posiada ona kilka nagrzewających się wałków, które odciskają na pasmach idealny kształt fal. Jej użycie jest bardzo proste i przypomina stosowanie prostownicy.

 

Prostownica

Czy wiesz, że fale możesz wykonać także za pomocą zwykłej prostownicy do włosów? Wystarczy zastosować prosty trik: zamiast przeciągać płytki po pasmach prosto w dół, wykonuj dłonią falujące ruchy. Efekt na pewno cię zaskoczy!

 

Termoloki

Nie chcesz spędzać czasu na kręceniu włosów przed lustrem? Zainwestuj w termoloki – innowacyjną wersję klasycznych wałków. Termoloki podgrzewane są w specjalnym urządzeniu, a następnie należy wystarczy zakręcić na nie włosy.

 

Stylizacja bez ciepła

Jeśli nie chcesz narażać swoich włosów na działanie ciepła lokówki, falownicy czy prostownicy, możesz wykonać fale za pomocą mniej inwazyjnych sposobów. Do najpopularniejszych należą stare, dobre wałki lub papiloty (o jak najszerszej średnicy). Dość popularnym sposobem kręcenia włosów jest także pokryty satynowym lub jedwabnym materiałem wałek, wokół którego nawija się kosmyki. Znajdziesz go w większości sklepów oferujących produkty do stylizacji włosów. Tutaj sprawdzisz, jak skutecznie zakręcić włosy na noc: https://swiat-kosmetykow.pl/jak-zakrecic-wlosy-na-noc.

Jeśli twoje włosy mają skłonność do falowania i kręcenia, jednak trudno ci wydobyć z nich pożądaną formę, po ich umyciu i lekkim osuszeniu ręcznikiem zastosuj metodę zwaną jako plopping. Polega ona na zawijaniu wilgotnych jeszcze pasm w bawełnianą koszulkę.

 

Jakie kosmetyki do włosów kręconych?

Aby twoje fale utrzymały się dłużej, szczególnie ważne jest zastosowanie właściwych produktów do stylizacji. Jest to istotne zwłaszcza jeśli twoje włosy są naturalnie proste. W jakie kosmetyki warto się zaopatrzyć?

- Szampon i odżywka do włosów kręconych – kosmetyki, dzięki którym wydobędziesz z pasm pożądany skręt. Sprawdź najlepsze propozycje: https://swiat-kosmetykow.pl/jaka-odzywka-do-wlosow-kreconych.
- Pianka do loków – nakładana na włosy przed stylizacją, zapewni falom elastyczność i utrwali je.
- Krem do loków lub żel – to przydatne produkty, jeśli twoje włosy kręcą się naturalnie. Wystarczy wgnieść je w lekko wilgotne kosmyki i pozostawić do wyschnięcia, a podbiją skręt.
- Lakier do włosów – zaaplikowany na ułożoną fryzurę, zapewni jej większą trwałość.

 

Eleganckie fale – zrób je sama!

Romantyczne fale na włosach może wykonać każda kobieta, nawet ta posiadająca pasma idealnie proste. Odpowiednie sprzęty i kosmetyki znacznie Ci to ułatwią! Odwiedź bloga Świat Kosmetyków: https://swiat-kosmetykow.pl i poznaj inne wskazówki dotyczące stylizacji fryzur w domu.