Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Jak idą szczepienia na COVID-19 w Górze Kalwarii?

Dodano: 5 maja 2021; Wiemy, ile osób dotychczas udało się zaszczepić przeciwko koronawirusowi w naszym mieście.

Przypomnijmy, iż szczepienia na terenie gminy prowadzone są przez SP ZOZ (w przychodni przy ul. przy ul. Porucznika Jana Białka oraz w filii w Baniosze), a także przez przychodnię Centrum Medyczne eMKmed (przy ul. Porucznika Jana Białka 3 i 5).

Z danych przekazanych przez kalwaryjski magistrat (pochodzą sprzed weekendu majowego) wynika, iż w SP ZOZ pierwszą dawką zaszczepiono 1422 osoby, drugą 420, a jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson – 150 osób. Łącznie 1992. Z kolei w centrum eMKmed pierwszą dawkę przyjęło około 3500 pacjentów, a drugą 1500 (razem 5000).

Tygodniowo w SP ZOZ w Górze Kalwarii wykonuje się około 150 szczepień, a w filii w Baniosze 60. Natomiast eMKmed szczepi od 200 do 500 osób.

Jak się dowiedzieliśmy, w mieście nie powstanie Powszechny Punkt Szczepień. W powiecie piaseczyńskim będą cztery takie punkty. Dwa w Piasecznie, i po jednym w Konstancinie (ma obsłużyć część Wilanowa) oraz w Tarczynie (ma obsłużyć część Powiatu Grójeckiego).

- Nasze zgłoszenie spełniło wszystkie wymagania, natomiast Narodowy Fundusz Zdrowia uważa, że cztery punkty dla powiatu piaseczyńskiego są obecnie wystarczające – wyjaśnia Piotr Walczak, sekretarz Urzędu Miasta i Gminy. Jednocześnie deklaruje: jesteśmy w każdej chwili gotowi do uruchomienia takiego punktu.

(mat)

Fot. Centrum Medyczne eMKmed


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (20)

Jaki kraj

Data: 5 maja 2021, 15:05 Takie leczenie niedługo shamani z Afryki beda

Jędrzej

Data: 5 maja 2021, 15:22 Jestem rocznik 1956 na szczepienie jeszcze się nie zapisałem , czekam na czopki.

Bobo

Data: 5 maja 2021, 15:58 Teraz trzeba poczekać z rok lub dwa ile z tych 5000 osób będzie miało powikłania po szczepienne lub umrze .


maniek gk

Data: 5 maja 2021, 16:42 jak to jest że prywatny punkt szczepień wykonuje dwa razy więcej szczepień niż gminny

covidomania

Data: 5 maja 2021, 16:46 Jak to jest, że w prywatnym punkcie szczepią więcej aniżeli w państwowej placówce? Mają większy dostęp do szczepionek, czy w państwowym brakuje personelu? Od każdej dawki jest kasa, więc może stąd te proporcje.

mieszkaniec

Data: 6 maja 2021, 07:37 nawet w Tarczynie powstanie PPS a Góra jak zwykle na końcu

Szczepimy

Data: 6 maja 2021, 14:35 I potem wyrośnie 3 ręką na czole

nikos

Data: 6 maja 2021, 16:52 Nie wiedziałem ,że mamy tylu odważnych na eksperymenty medyczne. Co potwierdzają ulotki dodane do szczepionek. Osobiście znam tylko jedną osobę ,która się zaszczepiła ,ale nie pochodzi z tej gminy. Jeśli to prawda co podają władze gminy ( nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować ,gdyż są to dane wrażliwe) to ...trochę się nasza gmina wyludni niebawem.

Wyborca

Data: 6 maja 2021, 17:44 Może jakaś akcja uświadamiająca dla niedowiarków ponieważ zaczynają jakieś głupoty wypisywać o trzeciej ręce. Już dzieci ze szkoły podstawowej wiedzą, że szczepienia mają sens.

...

Data: 6 maja 2021, 17:47 Panie Arkadiuszu (burmistrzu) zrob Pan porządek w tym balaganie w gorskiej przychodni. Jak to mozliwe ze prywatna przychodnia tak dobrze funkcjonuje? A do panstwojej nawet ciezko sie dodzwonic (jest pan/pani 63 w kolejce prosimy o cierpliwość) ? Nie mowiac o wizycie?!?!?!

ola

Data: 6 maja 2021, 19:29 Walczak - wszechwiedzący haha
Powszechne szczepienia kojarzą mi się tylko z bydłem masakra... ludzie nie dajcie robić z siebie debili.

Marek

Data: 7 maja 2021, 11:44 Niech lekarze i pielęgniarki które się dopuszczają zbrodni przeciwko ludzkości . Bo tego inaczej nazwać nie można . Dają każdemu kto się szczepi zaświadczenie że biorą na siebie całą odpowiedzialność za powikłania i inne skutki uboczne . Nawet do 20 lat po podaniu szczepionki. A jeśli nie będą chcieli tego zrobić . Zakładać im sprawy sądowe .

pacjent

Data: 7 maja 2021, 12:18 To prawda. Dodzwonić się do przychodni to w Górze Kalwarii cud. Na Białka rejestratorki miłe, na Sajny jedna bardzo pomocna druga bezczelna. Ludzie tracą nerwy i zaufanie, przez to są niemili. Warto się nad tym pochylić. Pomóc chorym ludziom. To bardzo istotne w tym całym wariactwie, w którym przyszło nam żyć.

zły

Data: 7 maja 2021, 12:20 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

nikos

Data: 7 maja 2021, 13:20 @wyborca
Właśnie dzieci ze szkoły podstawowej mają wiedzę taką samą jak nasi \":eksperci pożal się Boże, którzy jadą na pasku Pfizera, Moderny, Astra Zeneca i J&J - koncernów farmaceutycznych. Akcja uświadamiająca to rzetelnie przetłumaczona ulotka dołączona do szczepionki i opublikowana w TVPIS. Producenci nie ukrywają ,że jest to swoisty eksperyment medyczny a Europejska Agencja Leków oficjalnie przyznała, że podstawowe badania nad szczepionkami przeciw covid-19 zakończą się w 2023 roku. Najlepszym dowodem na to ,że jest to eksperyment jest to ,że nikt nie chce brać odpowiedzialności za skutki uboczne czyli NOP-y. W latach 40-tych XX wieku w cywilizowanej Europie pewnej nacji też wmawiano ,że idą do łaźni bo panuje tyfus...

wyborca

Data: 7 maja 2021, 13:59 @nikos - Słuchajmy świata nauki. \" Marek Posobkiewicz: Szczepionka, która pojawia się na rynku musi być poddana takim kilkufazowym badaniom przed rejestracją. Nie jest tak, że jak jest duża potrzeba to taki preparat może być zwolniony z takich badań. W ostatniej fazie badań szczepionych jest kilkadziesiąt tysięcy osób. Wtedy z jednej strony obserwuje się skuteczność tego szczepienia i wytworzenie przeciwciał oraz zabezpieczenie przed zachorowaniem na dany patogen. Z drugiej strony obserwuje się wszystkich ludzi, którym ta szczepionka została podana pod kątem wystąpienia niepożądanych odczynów oszczepiennych. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez firmę Pfizer w owej 3 fazie badań, nie wystąpiły żadne istotne ciężkie powikłania po szczepieniu. Pozostaje więc kwestia czy zaufamy ludziom, którzy te badania robili, czy będziemy się dopatrywali dziury w całym. Jeżeli u kilkudziesięciu tysięcy osób poważne powikłania po zaszczepieniu nie wystąpiły, możemy taką szczepionkę uznać za bezpieczną. Dużo większym ryzykiem jest niezaszczepienie się i przechorowanie COVID-19. Wszyscy możemy mieć nadzieję, że przejdziemy zachorowanie lekko, bądź przejdziemy zakażenie bezobjawowo, ale to życie weryfikuje, jak to będzie w naszym przypadku. Wiele osób dotychczas zdrowych, niechorujących na nic poważnie, bez żadnych chorób współistniejących przechodziło to zachorowanie ciężko. Dlatego lepiej skorzystać z możliwości, jakie daje współczesna nauka i wytworzyć tę odporność poprzez szczepienie\". Proszę uwierzyć i się zaszczepić.

oldman

Data: 7 maja 2021, 20:45 @wyborca
Nie przekonuj płaskoziemca, że Ziemia nie jest płaska. Szkoda czasu, on wie swoje i nic go nie przekona.

Marecky

Data: 8 maja 2021, 08:31 HAHHAHA ILE TU WYBITNYCH LEKARZY!!! Kazdy mądrala gadający ze szczepionki są beee pewnie nawet zawodówki nie skończył a jak juz to max liceum bo na więcej takich ludzi nie stać. Szczepienia od wielu lat nas chornią, bez nich juz dawno byśmy poumierali na choroby których juz dzięki nim nie ma. Pozdro pseudo googlo lekarzy hahah:-D!!!!

nikos

Data: 8 maja 2021, 20:17 @ wyborca@ oldman
Super argument. Gdyby Pfizer ogłosił ,że jego szczepionka
nie jest bezpieczna to tak tak jakby handlarz mówił ,że sprzedaje zepsuty towar. A procent śmiertelności tej choroby, której nota bene nikt oficjalnie nie wygenerował, bo zmarłych się kremuje bez przeprowadzenia sekcji zwłok jest w oficjalnych danych ministerstwa zdrowia i szacuje się poniżej umieralności na grypę. Zapytaj pana ze \"świata nauki\" ile dostają za tego typu opinie i dlaczego prawie wszyscy eksperci przy premierze dostawali granty od koncernów Pfizer i innych. Dlaczego nie ma żadnych protokołów z ich posiedzeń? Czyżby mieli coś do ukrycia? Dlaczego nikt z rządzących nie odpowiada na pytanie o przykład Szwecji czy Białorusi? Dlaczego rządzący nie odpowiadają na merytoryczne pytania naukowców ,lekarzy ,epidemiologów, alergologów co ma miejsce nie tylko u nas w kraju ale też na świecie? Słynna już deklaracja wielu (naukowców z najlepszych uczelni) z Great Barrington została do dziś bez odpowiedzi. I dlaczego ta szczepionka nie zapobiega bo przecież jest już wiele doniesień ,także w mediach głównego ścieku,że osoby po szczepieniu zaraziły się ponownie. Przykład K. Krawczyk. I dlaczego wstrzymują leczenie Amantadyną po mimo obietnic rozszerzenia badań nad nią? Czy nie za wiele wątpliwości. Już samo to powinno dać do myślenia. Ale powiem tak. Jeśli ktoś chce -niech się szczepi choćby i co dzień.

Astra Zenka i fifizer

Data: 9 maja 2021, 10:50 Szczepcie się bo my nie mam na wakacje teraz a samoloty już wyczarterowane !!!! Oczywiście CIT 0 percent for us !!! Hahaahahahah