Jakie są zalety implantów zębowych w porównaniu z protezami?

Dodano: 9 lipca 2024; Artykuł sponsorowany Braki w uzębieniu mogą być przyczyną wstydu, stresu i zniechęcają do uśmiechu. Obecnie pacjenci mają do wyboru protezy i implanty, dzięki którym mogą znów poczuć się pewnie i cieszyć pięknym, kompletnym uśmiechem. Poznaj zalety implantów zębowych w porównaniu z protezami i sprawdź, co najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.


News will be here

Jakie są zalety implantów zębowych?


    Stabilność i funkcjonalność

Implanty są trwale zamontowane w kości szczęki lub żuchwy, co gwarantuje stabilność porównywalną do naturalnych zębów. Pacjent może jeść, śmiać się i mówić bez obaw o to, czy implant przesunie się lub wypadnie z jamy ustnej, co czasem zdarza się w przypadku protez. Protezy ruchome, szczególnie te częściowe, mogą przemieszczać się podczas żucia czy mówienia. Ponadto implanty zębowe, które mocuje się na tytanowych śrubach, zrastają się z kością w procesie osteointegracji. To zwiększa ich stabilność i wytrzymałość w trakcie spożywania posiłków, nawet tych twardych.

    Estetyczny, naturalny wygląd

Implanty są zaprojektowane w taki sposób, aby imitować naturalny wygląd zębów, ich kształt, kolor oraz wielkość. W przeciwieństwie do protez, które mogą wyglądać sztucznie, implanty są niemal nie do odróżnienia od prawdziwych zębów. Korony montowane na implantach wykonuje się indywidualnie dla każdego pacjenta, żeby jak najlepiej dopasować ich wygląd do reszty uzębienia. Pacjenci, którzy zdecydowali się na implanty, często zauważają poprawę swojego wyglądu i zwiększenie pewności siebie.

    Komfort użytkowania

Implanty zębowe zapewniają o wiele większą wygodę podczas codziennych czynności niż protezy. Są one na stałe zamontowane w jamie ustnej, dlatego nie trzeba ich wyjmować i czyścić poza jamą ustną. Z kolei ruchome protezy mogą przyczyniać się do podrażnienia dziąseł, a podczas dłuższego noszenia stają się niekomfortowe. Implanty nie powodują otarć i nie wymagają stosowania klejów protetycznych, co jest konieczne w przypadku protez ruchomych. Dzięki temu pacjenci mogą jeść, mówić i śmiać się bez obaw o przesunięcie się protezy.

    Ochrona kości i struktury twarzy

Utrata jednego lub kilku zębów może doprowadzić do zaniku kości. W efekcie zmienia się także kształt twarzy, a kości szczęki lub żuchwy stają się słabsze. Dzięki implantom zębowym można skutecznie zapobiegać tego typu problemom. Tytanowe śruby, które stanowią trzon implantu, stymulują wzrost kości w podobny sposób, w jaki robią to naturalne korzenie zębowe. Implanty pomagają więc zachować rysy twarzy, zapobiegają zapadaniu się policzków czy tworzeniu zmarszczek wokół ust. Protezy ruchome nie oferują takich możliwości.

    Trwałość implantów

Przy odpowiedniej pielęgnacji implanty zębowe mogą służyć pacjentowi przez całe życie. Ich wytrzymałość sięga ponad 25 lat, ale w wielu przypadkach pacjenci cieszą się sztucznym uzębieniem do końca swego życia. Niestety protezy nie są tak trwałe, mogą się niszczyć, łamać i zużywać, dlatego co kilka lat należy je wymieniać.

    Poprawa jakości życia

Pacjenci, którzy zdecydowali się na implanty zębowe, często cieszą się lepszym samopoczuciem i pewnością siebie. Przeżuwanie pokarmów, uśmiechanie się i mówienie jest bardziej komfortowe niż podczas stosowania protez.

Implanty czy protezy zębowe? Co wybrać?


Jeżeli zastanawiasz się nad bezpiecznym rozwiązaniem poprawę wyglądu swojego uśmiechu, odwiedź klinikę DenticaNova i zdecyduj się na implanty Piaseczno. Zapewniają one mnóstwo korzyści - nie tylko estetycznych, ale też zdrowotnych, których nie gwarantują ruchome protezy. Ich trwałość, stabilność i wytrzymałość zwiększają komfort życia, a pacjent nie musi dłużej wstydzić się braków w uzębieniu.

Podsumowanie


Dzięki implantom zębowym Twój uśmiech może wyglądać estetycznie, naturalnie i zdrowo, nawet mimo braku wielu zębów. Takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na stan i zdrowie kości szczęki oraz żuchwy, zapobiega przemieszczaniu pozostałych zębów i jest niemal nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia. Zdecyduj się na implanty, jeżeli chcesz cieszyć się z jedzenia swoich ulubionych przekąsek, pragniesz uśmiechać się i mówić bez obaw o przesunięcie czy wypadnięcie ruchomej protezy z jamy ustnej.