Jakie zagrożenia mieszkańcy zgłaszają policji? Sprawdź

Dodano: 21 września 2022; Tylko od początku tego roku mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłosili blisko 700 zagrożeń. Najczęściej zgłaszane są przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Funkcjonariusze potwierdzili i wyeliminowali do chwili obecnej ponad 200 zagrożeń.


News will be here

Dzięki zgłoszeniom naniesionym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, piaseczyńscy funkcjonariusze mogą nie tylko wsłuchiwać się w głos społeczeństwa i reagować tam, gdzie w odczuciu mieszkańców dochodzi do niepokojących zdarzeń ale też zapewnić jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa.

Tylko od początku tego roku mieszkańcy naszego powiatu zgłosili 677 zagrożeń. Na mapie najczęściej znajdowały się:

- przekraczanie dozwolonej prędkości - 208 zgłoszeń
- nieprawidłowe parkowanie - 181 zgłoszeń
- spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym - 75 zgłoszeń
- akty wandalizmu - 23 zgłoszenia
- dzikie wysypiska śmieci - 21 zgłoszeń
- grupowanie się nieletnich/demoralizacja - 19 zgłoszeń

Funkcjonariusze dotychczas potwierdzili i wyeliminowali 225 zagrożeń. Jest to najlepsze potwierdzenie tego, że w danym miejscu dochodziło do łamania przepisów i interwencja policji była wskazana.

asp. Magdalena Gąsowska
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (6)

Big cyc

Data: 22 września 2022, 05:49 Najgorsze jest to ,że Wy nic z tym nie robicie.

Pan Kosma

Data: 22 września 2022, 10:36 "grupowanie się nieletnich" - a do białych kołnierzyków to za chude uszy albo za bliska rodzina (;

Demoralizacja

Data: 22 września 2022, 11:00 W tym to przodują wielcy wodzowie tego smutnego kraju kaczor i Donald a nie młodzież co próbuje się odnaleźć w tym zboczonym świecie pełnym materialistów i ignorantów

Gaja

Data: 22 września 2022, 11:35 A pijaństwo na skwerze "za milion" jak było tak jest a policję czasami widać jak wpada po jedzenie do Firasa. Do czego komu potrzebna jest mapa zagrożeń jak nikt z tym nic nie robi ani policja ani straż miejska spotkać kogoś z tych służb na mieście graniczy z cudem. Wniosek jest jeden rozwiązać.

stan

Data: 24 września 2022, 10:45 Co raz wiecej palą plastykiem na Rybiu--podobno ma to sie zglaszać policji jak Straż Miejska ma wolne --ale czy po 22 ktoś przyjedzie???Smrod taki w piatek był ze az szok .....

mieszkaniec

Data: 26 września 2022, 09:43 zgłoszenie na policję lub straż miejską to parodia. Nic to nie daje. Często mieszkańcy zgłaszali palenie tzw gumy na parkingu po byłym tesco w godzinach nocnych( 2-3) w nocy i nic to nie dawało. Ale co to ich obchodzi. Niech sprawdza jak wygląda budynek w środku bo tam czesto są spotkania młodzieży w nocy.DEWASTACJA.