Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Jan Rokita pisze do Prezesa ZGK. Chodzi o ścieki

Dodano: 29 kwietnia 2021; Publikujemy treść pisma w sprawie kontroli ścieków, jakie w czwartek do prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej wysłał radny Jan Rokita.

Sprawa ta wzbudziła olbrzymie kontrowersje. Podczas środowej sesji Rady Miejskiej odbyła się długa debata. Jej przebieg przedstawimy wkrótce na łamach naszego portalu. Tymczasem publikujemy treść pisma do prezesa ZGK, jakie redakcji GoraKalwaria.net przekazał radny Jan Rokita:

Szanowny Panie prezesie jako członek Rady Miejskiej Góry Kalwarii z niepokojem przyjąłem przedstawione przez Pana na spotkaniu z radnymi Rady Miejskiej Góry Kalwarii wyniki kontroli przeprowadzonej przez Zakład Gospodarki Komunalnej, która wykazała, że niektórzy przedsiębiorcy z terenu gminy Góra Kalwaria odprowadzają ścieki o znacznie przekroczonych parametrach. Z przedstawionych informacji wynika, iż na powyższym procederze zakład należący do gminy Góra Kalwaria traci rokrocznie kwoty sięgające ponad miliona złotych.

Pragnę Panu przypomnieć, iż Radni Rady Miejskiej Góry Kalwarii VIII kadencji kilkukrotnie byli zmuszeni dokapitalizować kwotą sięgającą kilku milionów złotych kierowany przez Pana zakład, aby mógł on normalnie funkcjonować. Te właśnie pieniądze powinny być przeznaczone na budowę nowych szkół, dróg czy chodników na wsiach oraz w mieście. Nie sposób również wytłumaczyć mieszkańcom gminy Góra Kalwaria liczącej ponad 27 tysięcy mieszkańców, z których większość terminowo reguluje płatności z ZGK że są równi i równiejsi.

Dlatego wzywam Pana niezwłocznie do podjęcia wszelkich możliwych kroków prawnych mających na celu ściągnięcie należności przynajmniej od największych dłużników. Przypominam, iż pieniądze które traci zakład to nie tylko potencjalny zysk kierowanego przez Pana przedsiębiorstwa, lecz również pieniądze należne wszystkim mieszkańcom gminy Góra Kalwaria.


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (20)

bravoJR

Data: 29 kwietnia 2021, 20:06 ta postawa JR mi się podoba. Ogłaszają, że ZGK traci kasę a prezes jak jest tak jest, normalnie to już powinien być odwołany, skoro sobie nie radzi. Technologia jest teraz tak zaawansowana, że wszystko można sprawdzić. Porównałbym to do listów gończych rozsyłanych po całej Europie, policja publikuje, a poszukiwany okazuje się mieszkać w tej samej miejscowości lub sąsiedniej, płenta \'zakasać rękawy i wziąć się do roboty i nie oczekiwać, że sąsiad doniesie na sąsiada!\'

ola

Data: 29 kwietnia 2021, 20:25 Pan Rokita myśli że sobie zaskarbi głosy na wybory...

Jan

Data: 29 kwietnia 2021, 23:54 Burmistrzowi za naprawę drogi Szpruch - osiedle Linin - dziękuję. Kierowcy i mieszkańcy z pewnością też. Mój imiennik - czy zaczyna kampanię wyborczą - czy już chce być mężczyzną to nie wiem? Ale dobry obyczaj mówi - piszemy z dużej litery \"Prezesie\", nie \"prezesie\". Buduje Pan - Panie Radny zbyt długie zdania - z których nic nie wynika - zdania proste i złożone - to co prawda szkoła podstawowa. Mógł Pan wtedy nie być na lekcjach - może jakaś choroba. Ale jako radny - może pora popracować nad j. polskim i poprawnością pisania. W starych czasach skończyłem szkołę zawodową - jak patrzę teraz po zapisie teksu - litości. Następnym razem niech Pan Radny poprosi kogoś po szkole średniej - o korektę.

mieszkaniec

Data: 30 kwietnia 2021, 07:37 nie gańmy Pana Jana -z językiem polskim faktycznie mogłoby być lepiej, ale nie jest najgorzej, szczególnie porównując do wypowiedzi niektórych polityków z pierwszych stron gazet.
Ogólnie bardzo dobra inicjatywa.
Rodzą się jednak pytania: dlaczego tak późno? co robił burmistrz i rada przez te lata? dlaczego nikt nie sprawdzał tego wcześniej? skąd się wzięły miliony na dokapitalizowanie ZGK i czy nie powinny być wydane na inne cele?

Pan Jan robi podchody pod prezesurę w ZGK i

do Jana

Data: 30 kwietnia 2021, 07:58 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Jolka

Data: 30 kwietnia 2021, 12:54 brawo rada, brawo burmistrz, dlaczego nikt tego nie sprawdzał wcześniej?
Może przyjrzyjcie się również śmieciom, bo odnoszę (może mylne) wrażenie, że niektórzy śmieci z działalności gospodarczej wyrzucają w domu, bo się płaci od łebka - nieważne ile worków się wystawi - a my wszyscy mieszkańcy płacimy przez to więcej. Nie będę podawać nazwisk radnych i byłych radnych (w tym właścicieli sklepów), którzy przed posesją wystawiają co najmniej kilkanaście worków z plastikiem, papierem, ...
Może w końcu zajmijcie się sprawami gminy i mieszkańców i przestańcie bawić się w politykę.
Czy już wiadomo co z wice w radzie i jakie diety sobie przyznali?
Panie Janie jak chce Pan odkupić winy i odbudować reputację to wie Pan od czego zacząć.

pokrzywdzony przez ZGK

Data: 30 kwietnia 2021, 15:11 Nie czepiajcie się p.Jana !
Na pytanie co robili przez te wszystkie lata nasuwa mi się jedna odpowiedź : Trzepali kasiorę.Teraz należałoby sprawdzic ile zgromadzili dóbr ,dobry biegły znajdzie gdyby nawet zapisane było na rodzinę !

Monika bartys

Data: 30 kwietnia 2021, 18:52 a afera z zakopywaniem śmieci na Zakalwari naprzeciwko żydowskiego cmetarza?

Marcins

Data: 30 kwietnia 2021, 19:01 Jest człowiek, są sprawcy, to i przepis się znajdzie, tylko trzeba chcieć działać, nieprawdaż decydenci gminni właściwi do zatrudnienia Prezesa Zarządu ZGK.
Oficjalne pisma urzędowe bywają długie, nie zawsze da się je skrócić (np przywołując pełny tytuł ustawy).
Co do długich zdań sygnalizowanych na forum. Cóż nie każdy musi rozumieć długie zdania i pracować w urzędzie lub w biurze. Tak samo jak nie każdy musi być rolnikiem, budowlańcem, kucharzem itp i pracować fizycznie.

Jan

Data: 30 kwietnia 2021, 22:17 Wiele pytań:
- kto był przewodniczącym Rady gdy radni byli zmuszeni przekazywać miliony do ZGK?
- za czyjej kadencji przewodniczącego zatrudniano tam pracowników na wysokich stołkach?
- jakie były i są wynagrodzenia kadry kierowniczej w ZGK?
- gdzie są protokoły z kontroli prowadzonych przez ZGK - w tym kary za taki stan rzeczy?
- na czyje biurko one trafiały?
- co to znaczy równi i równiejsi - kiedy poznamy dane?
- czy nie należy przeprosić - poprosić - zaprosić Pana Pełki - by było normalnie?


i gitara

Data: 1 maja 2021, 07:00 Za poprzedniego prezesa robili koledze kanalizację \"na legalu\"
Tyle że kanalizacji było w metrach więcej niż na paierze.
Kolega załacił za to co na papierze ,reszta do kieszeni.
Rury i takie tam firmowe czyli za nasze.

Zzz

Data: 1 maja 2021, 12:53 Czego spodziewać się po prezesie zgk - wyrzuconym z funkcji rzecznika prasowego z warszawskiej spółki wodnej przyjętym po koleżeński?...

TeEr

Data: 3 maja 2021, 19:39 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Robert

Data: 3 maja 2021, 22:07 O tu jeden z przedmówców poruszył temat zbadania majątków radnych, rozszerzył bym temat też na burmistrza i zastępców, niektórych nieżyjących też bym prześwietlił bo z tych zarobków ciężko jest postawić dom w przyzwoitym miejscu .

wyborca

Data: 4 maja 2021, 09:27 rzecznik prasowy wodociągów warszawskich - prezes ZGK ważniejszy od burmistrza??? Kto to jest? Partia PO do której obaj należą rządzi?

mieszczuch

Data: 4 maja 2021, 09:27 z tym prześwietlaniem to poczekajmy na pokazanie majątku przez polityków z pierwszych stron gazet - gdzie obiecywane oświadczenie premiera i jego żony?
Za rządów tej władzy każdy mógł być odwołany z tego powodu, że nie należy do partii rządzącej - chyba wszyscy widzieli co się działo w spółkach SP i przedsiębiorstwach państwowych - nie ważne wyniki, intelekt, kwalifikacje czy kompetencje - ważne że swój i ślepo posłuszny.

pracownika-rozczarowany

Data: 4 maja 2021, 12:16 może przyjrzeć się wynagrodzeniom prezesa i dyrektorów i prześwietlić otrzymane nagrody to miliony się znajdą....

informacja publiczna

Data: 4 maja 2021, 12:44 Można zapytać ile zarabiają i jakie nagrody i premie dostali członkowie zarządu i dyrektorzy (łącznie, nie wchodząc w pryncypia) - to przecież informacja publiczna

mieszczuch

Data: 4 maja 2021, 12:46 a kto głosował przeciwko obniżeniu diety przewodniczącemu rady? czy coś Pan wie na ten temat Panie Janie?
czy to nie są pieniądze \"należne wszystkim mieszkańcom gminy GK\"?
czy to jakaś obłuda?Stefan

Data: 6 maja 2021, 18:36 Odziedziczyłem dom wespół z braćmi i szlag mnie trafia jak czytam niektóre oświadczenia majątkowe .
Nasz dom jest mniejszy i gorzej wyposażony ,ale składając dokumenty w Urzędzie Skarbowym musiałem wpisać wartość 800 tys. zł. Radni mają duże wille wartości 400 tys. i mniej.
Czy ktoś to weryfikuje -mogłem podać 200 miałbym pewność .