Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Jan Rokita rezygnuje z rezygnacji: znamiona puczu politycznego

Dodano: 1 lutego 2021; Do biura Rady Miejskiej w Górze Kalwarii wpłynęło pismo Jana Rokity, w którym w trybie natychmiastowym rezygnuje ze złożonej 1 grudnia rezygnacji z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Jak czytamy w piśmie, "w związku z planowanymi w najbliższym czasie działaniami grupy radnych Rady Miejskiej noszącymi znamiona puczu politycznego a sprowadzajacymi się do zmanipulowania mojej rezygnacji z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej Góry Kalwarii z dniem 24 czerwca 2021 roku niniejszym w trybie natychmiastowym rezygnuje ze złożonej w dniu 1 grudnia 2020 roku rezygnacji z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej Góry Kalwarii z dniem 24 czerwca 2021 roku i oznajmiam, iż traci ona moc prawną".

Przypomnijmy, iż od kilku miesięcy nowa większość w Radzie Miejskiej próbuje odwołać Jana Rokitę z funkcji przewodniczącego. Od września – decyzją Rokity – wszystkie sesje ze względu na epidemią koronawirusa, odbywają się w trybie zdalnym, a szef Rady stoi na stanowisku, iż w takim trybie nie można przeprowadzić tajnego głosowania nad jego odwołaniem.

Podczas grudniowej sesji Jan Rokita sam złożył rezygnację z tej funkcji, ale zaznaczył, że nastąpi to z dniem 24 czerwca przyszłego roku.

W ubiegłym tygodniu lokalne media obiegła informacja o wszczęciu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Górze Kalwarii Jana Rokitę. Chodzi o uniemożliwienie przez Jana Rokitę podjęcia uchwały w sprawie odwołania go z funkcji przewodniczącego. Zawiadomienie w tej sprawie złożyło troje radnych: Aleksandra Fedynicz-Komosa, Iwona Szymańska i Andrzej Posiewka.

- Zapewniam, iż najpóźniej do 24 czerwca br. złożę rezygnację z piastowanej funkcji Przewodniczącego. Natomiast nie pozwolę nikomu na celowe przeinaczanie moich deklaracji - stwierdził Jan Rokita w rozmowie z GoraKalwaria.net.

(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (23)

Byk

Data: 1 lutego 2021, 17:13 Gdzie się podziały przecinki w tym piśmie?

Hahahaha

Data: 1 lutego 2021, 17:19 I tyle macie swoją solidarność 4 RP wolne wybory i sondy hahahahahshahahahahahahahahaaha

Szok

Data: 1 lutego 2021, 18:33 Czy z tym gościem wszystko jest w porządku ?

maniek gk

Data: 1 lutego 2021, 19:12 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

0700

Data: 1 lutego 2021, 20:49 Jan Rokita do wodzenia daj pan spokój i ustąp pan już ze stołka bo to wstyd dla pana i całej gminy

PawełM

Data: 1 lutego 2021, 21:33 Rokita vs reszta diabłów 2:0

szachista

Data: 1 lutego 2021, 21:42 Bitwa o stołek, 4 ciągnie za nogi a jeden naciska od góry.

Łiskacz

Data: 1 lutego 2021, 23:04 Kocham To muasto i wszystkich spoleczników z Niego.

nikos

Data: 1 lutego 2021, 23:28 A poco w ogóle są radni? Chyba ,że społecznie zadeklarowaliby odśnieżanie posesji u ludzi starych i niedołężnych ?

Nick

Data: 1 lutego 2021, 23:39 Świetny tytuł i zagrywka :D
Super, podoba mi się! Hahaha

Jan

Data: 2 lutego 2021, 00:46 Pucz u nas? Ostatni to były w ZSRR - za Jelcyna. Nie rozumiem - zrezygnował a teraz składa papier o rezygnacji z rezygnacji..., to od kiedy stan wyjątkowy na terenie gminy. A co z wojskiem na ulicach - przecież kiedyś sam przewodniczący w starych czasach - minione lata = starał się by wojska nie było - ile to mienia będzie? Coś pan robił - specjalisto od puczu w stanie wojennym? Czy chociaż byłeś w wojsku w służbie zasadniczej - podaj numer jednostki wojskowej np. JW 4829. Nowy model zapowiadasz - pusz w gminie? No tak - a są takie gminy w Polsce, które ustami takiej pseudo rangi to zapowiadają? Która to partia pseudo pana ukształtowała? Rezygnacja to masz pan teraz pseudo..., całe szczęście, że nie dostajesz pan kasy za taką pracę.., kariera przed panem - masz takie doświadczenie - korporacje już staną do walki..., wstyd REZYGNACJO.

!

Data: 2 lutego 2021, 05:52 \"Aleksandra Fedynicz-Komosa, Iwona Szymańska i Andrzej Posiewka.\"
To Ci od chodnika wzdłuż Spódzielni Mieszkaniowej ?

bodek

Data: 2 lutego 2021, 08:52 chyba już ktoś kiedyś pisał na tym forum, żeby przyjąć rezygnację, bo się rozmyśli i co?
dał czadu. swoją drogą gość ma jaja i psychikę - ludzie go nie chcą, \"plują\" na niego, a on trwa.

sam

Data: 2 lutego 2021, 09:46 To już jest komedia. Bareja lepiej by tego nie wymyślił.
Ci ludzie, wybrani na radnych (i nie mam na myśli tylko błaźniącego się od kilku miesięcy Pana Rokitę, ale też pozostałych radnych wojujących z nim), zapomnieli o swojej funkcji, albo nie radzą sobie z nią...natomiast rewelacyjnie ośmieszają siebie i mieszkańców tej gminy, którzy ich wybrali...

mieszkanka

Data: 2 lutego 2021, 10:37 przystojny ten nasz Pan Janek :) i taki sprytny, znowu przechytrzył starych wyjadaczy

Freak

Data: 2 lutego 2021, 10:52 To co dzieje się w Górze to gotowy scenariusz na jakiś serial komediowy typu Ranczo

mieszkanka

Data: 2 lutego 2021, 12:24 i aktorów też may, graja swoje role znakomicie. Jak ich zatrudnią to będzie się z czego pośmiać. Pan Janek jak wójt i pleban

Marek

Data: 2 lutego 2021, 12:47 i kto jest tu pimpusiem sadełko z ciepłym stołkiem broniącym się pazurkami przed nieuchronnym? w tym kraju jest aż nadto takich pimpusiów bez honorku grających bezczelne swoje role w teatrzykach za które płaci podatnik w zamian otrzymując chociażby podwyżki podatków, inflację i takie tam; teatrzyk który zafundowali swoim widzom niby - radni, niby-szef rady przy przyklasku niby-burmistrza zakrawa w tym momencie na tragi farsę; nie łudzę się, że za tą tragifarsę ktoś poniesie kiedykolwiek odpowiedzialność, natomiast drodzy niby radni, drogi panie niby - burmistrzu i drogi panie niby szefie rady pamiętajcie, że karma do was wróci;

mieszkaniec grajdoła

Data: 2 lutego 2021, 14:56 Co Wy chcecie od naszych wspaniałych radnych !
Nowy rok się zaczął a tu nic nie podrożało: ani woda ani ścieki, podatki od nieruchomości po staremu.
A może Oni nie mają czasu ważniejszy jest pan przewodniczący.
Panie Janie niech pan trwa ,głosowałem na pana i liczę na pana -zdrówka życzę.

XXX

Data: 2 lutego 2021, 16:07 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Medik82

Data: 2 lutego 2021, 19:19 To takie typowo pisowskie, zero honoru, utrzymywanie się na stołku za wszelką cenę. Co tam że mi w twarz plują, powiem że deszcz pada!

nikos

Data: 3 lutego 2021, 07:18 Proponuję aby cała rada uchwaliła ,że jej działalność ma być wyłącznie społeczna...

MargotSrargot

Data: 3 lutego 2021, 11:38 Życiowy nieudacznik, który rękami i nogami broni sie przed pozbawieniem go jego najwiekszego osiągnięcia czyli stanowiska przewodniczacego rady, ktore zresztą otrzymał na złość pozostałym