Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Jedziesz na wakacje? Powiększ swoje auto

Dodano: 24 lipca 2019; Problem braku wystarczającej ilości miejsca w bagażniku mogą rozwiązać boxy dachowe.

Wyjazdy na weekend albo na wakacje sprawiają radość, ale są też przyczyną wielu problemów. Jednym z nich jest zbyt mała pojemność bagażnika samochodowego.  Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na świat przychodzi dziecko. Wówczas trzeba się zmierzyć z koniecznością zapakowania wózka i innych niezbędnych rzeczy dla naszej pociechy.

Stajemy wówczas przed trudnym wyborem. Część rzeczy możemy co prawda umieścić na siedzeniach, ale tylko jeśli w aucie nie jedzie komplet pasażerów.  Drugie rozwiązanie, jakie przychodzi do głowy to ograniczenie bagażu. Ostatecznie możemy też pomyśleć nad zakupem większego auta z bardziej pojemnym bagażnikiem. Takie rozwiązanie może jednak wiązać się ze sporymi kosztami.

Co więc zrobić w przypadku, kiedy musimy wziąć ze sobą w podróż dużo rzeczy i nie jesteśmy ich w stanie pomieścić wewnątrz samochodu? Bardzo praktycznym rozwiązaniem może okazać się box dachowy. Co ważne, nie musimy go od razu kupować. W naszej okolicy są firmy, które oferują wynajem. Warto odwiedzić np. stronę internetową https://www.kam-przyczepki.pl/wypozyczalnia-boxow-dachowych-warszawa/.

Pojemność boxów dachowych wynosi od 420 do 500 litrów. Można w nich zmieścić od 3 do 5 desek snowboardowych o długości nawet do 205 cm lub od 4 do 7 par nart. Zmieszczą się w nich również wózki, walizki, deskorolki i cała masa rzeczy, które musisz zabrać na wakacyjny wyjazd.

A ile to kosztuje? Ceny na tydzień wynajęcia boxu zaczynają się od 110 zł netto.

Jeśli zdecydujemy się na powiększenie auta w ten sposób musimy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim jazda z boxem wymaga zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń. Jak możemy przeczytać w portalu motofakty.pl, w takich przypadkach nie powinniśmy przekraczać 130 km/h, zaś pokonując zakręty musimy mieć na uwadze, że znacząco podniósł się środek ciężkości pojazdu, co znacząco wpływa na jego prowadzenie. Ze względu na większą masę, wydłużeniu może ulec także droga hamowania.