Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Jest decyzja Rady Miejskiej ws. lokalizacji targowiska

Dodano: 27 marca 2019; Radni opowiedzieli się w środę za nieprzenoszeniem targowiska miejskiego w okolice ul. Budowlanych i Zakalwaria.

Poprzednie władze Góry Kalwarii przygotowały projekt nowego targowiska miejskiego. Uznały, iż jego obecna lokalizacja przy ul. Mariańskiej ze względu na kwestie bezpieczeństwa nie jest najlepsza, i postanowiły przenieść handel w okolice ul. Budowlanych i Zakalwaria, nieopodal cmentarzy. Na ten cel uzyskały nawet dotację, opiewającą na blisko 1 mln zł.

Prace miały ruszyć w ubiegłym roku, ale ze względu na problemy z przetargiem inwestycja nie doszła do skutku. Okazało się bowiem, że firmy życzą sobie za jej realizację minimum 3 mln zł. Gmina realizowała wówczas inne inwestycje, m.in. skarpę nad Wisłą, i władze zdecydowały odłożyć budowę nowego targowiska na 2019 rok.

Obecnie włodarze uważają, że przeniesienie handlu na peryferie miasta może przede wszystkim doprowadzić do zablokowania ważnego skrzyżowania ul. Budowlanych i Zakalwaria – które stanowiłoby jedyny dojazd do nowego targowiska. Mają też wątpliwości, czy handel w nowym punkcie nie zamrze.

Podczas wtorkowych konsultacji nad przyszłą lokalizacją placu targowego, burmistrz przedstawił również wady i zalety targowiska w obecnym miejscu. Zdaniem Arkadiusza Strzyżewskiego stoiska handlowe powinny być przeniesione na aktualnie niewykorzystaną gminną działkę po zachodniej stronie ul. Mariańskiej, a po jej wschodniej stronie (oraz wzdłuż sąsiedniej ul. Armii Krajowej) powinno powstać około 200 miejsc parkingowych. Plusami tej lokalizacji są większa liczba dojazdów (istnieją cztery i mogą powstać dwa kolejne) oraz bliskość do centrum, co ceni sobie lwia część klientów (szczególnie starsze osoby, przyzwyczajone do tego miejsca). Minusami byłyby: utrata unijnego dofinansowania (niewykluczone, że samorządowi udałoby się pozyskać inne) oraz utrudnienia w ruchu na Mariańskiej.

W środę radni podjęli uchwałę, w której zrezygnowano z budowy targowiska na ul. Zakalwaria. Głosowanie poprzedziła wymiana zdań pomiędzy burmistrzem Arkadiuszem Strzyżewskim i radnym Zenonem Nadstawnym. 

Były szef Rady Miejskiej zwrócił uwagę, że we wtorkowych konsultacjach wzięli udział przede wszystkim handlujący, którzy są zainteresowani, aby targowisko pozostało w obecnej lokalizacji. W jego opinii, gmina tym rozwiązaniem tak bardzo nie powinna być zainteresowana. Podkreślił, że nowe targowisko na ul. Zakalwaria będzie służyło mieszkańcom, i wcześniej czy później się do tej lokalizacji przyzwyczają. - Rezygnacja z miliona złotych, o który pracownicy urzędu zabiegali przez długi czas, jest posuniechęciem zbyt pochopnym - ocenił Zenon Nadstawny. - Jeżeli mamy wszystko przygotowane do budowy targowiska, i mamy na to milion złotych, to powinniśmy przystąpić do realizacji - przekonywał.

- Czemu taka decyzja? Tego chcą mieszkańcy. Mieszkańcy nie chcą przenosić targowiska w inne miejsce, i to jest tylko odpowiedź na ich oczekiwania - ripostował burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. Zwrócił uwagę, że poprzednie władze gminy nie przeprowadziły konsultacji w tej sprawie. - Pokażcie mi badania, na podstawie których przenieśliście targowisko na Zakalwarię - zwrócił się do radnych, którzy w poprzedniej kadencji stanowili większość. - Byłem na targowisku i pytałem: 60 proc. osób chce pozostawienia targowiska tam, gdzie jest (...) Nie słuchaliście mieszkańców, a teraz, kiedy my próbujemy słuchać i odpowiadać na ich potrzeby, to wy podnosicie kwestie niemające znaczenia - mówił Strzyżewski.

- Targowisko jest dla mieszkańców. Mieszkańcy nie chcą jego przenoszenia. To jest główny argument, dlaczego rekomenduje państwu jako radzie pozostawienie targowiska w tym miejscu - podkreślił burmistrz, który zapowiedział zorganizowanie kolejnych konsultacji. Mają one dotyczyć sposobu modernizacji obecnego targowiska, a jednocześnie uporządkowania całego tego zakątka miasta.

Ostatecznie za uchwałą głosowało 12 radnych, przeciw było sześcioro a troje wstrzymało się od głosu.

Mateusz Adamski


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (58)

Viwat straż wsiowa

Data: 27 marca 2019, 20:32 I gitara, mamy obcykane gdzie chować spiryt i cygarety !

do vivat

Data: 27 marca 2019, 20:41 To się truj i swoich klyentów.

PaKo

Data: 27 marca 2019, 20:41 Zakalwaria to dobry pomysł... Szkoda dofinansowania... Szkoda że targowisko nie powstanie w tej lokalizacji... :(

Xman

Data: 27 marca 2019, 21:01 I bardzo dobrze. Dla tych co chcieli przenosic albo likwidowac.... Zobaczcie co teraz dzieje sie w krajach zachodnich gdzie na topie sa wszelkiego rodzaju targowiska w centrach miast sciagaja podroznych i lokalnych ze swoimi lokalnymi produkatami. Wydaje mi sie , ze Ci co chcieli zlikwidowac targowisko to zapewne obiady z dziecmi jadaj w knajpach albo w zabce na hoddogu i nie potrafia nawet placków ziemniaczanych zrobic. W koncu burmistrz , który ma zamiar zrobic cos dla Góry Kalwarii

Monika bartys

Data: 27 marca 2019, 21:06 nie? to proszę rozkorkować ulice bo nie mam jak przejechać i łapać pokemonów !

Targowica

Data: 27 marca 2019, 21:24 Burmistrz Strzyżewski przejście się po targowisku w czasie kampanii wyborczej nazywa konsultacjami? Profesjonalista :/
Jeśli tak dalej będą wyglądały konsultacje w gminie, sposób podejmowania decyzji z pseudo konsultacjami z garstką ludzi (na spotkaniu w ratuszu było chyba ze 30 osób - co to za reprezentacja gminy, jaki odstek, raczej chyba promil), to współczuję nam wszystkim.
Nigdzie nie padło ile będzie kosztować to nowe rozwiązanie. ile my podatnicy się do tego dołożymy?
Ale.... nieważne. Na Mariankach i tak się zakorkujemy wszyscy.

Maniek

Data: 27 marca 2019, 22:23 A deweloperzy już mieli plany na obecne targowisko. No ciż muszą poczekać albo więcej posmarować.

SKY

Data: 27 marca 2019, 22:27 @ Targowica-- Twój nick się kojarzy.....Lepsze takie konsultacje niż żadne ( kogo pytano o inwestycję na Zakalwarii ), na spotkaniu było ponad 50 osób i każdy mógł przyjść .Swego czasu ( słusznie minionego) przeniesiono targ na obrzeża ( teren po dawnych barakach J.W. później Sz.P. nr. 2) i wyszło z tego....O. Obecny plac należy utwardzić i skanalizować ,wybudować toalety , wyznaczyć aleje komunikacyjne i miejsca dla sprzedających (według Ich wskazówek ), wyznaczyć i \"ucywilizować \"parkingi.


Abc

Data: 27 marca 2019, 22:28 Witam a czy ktokolwiek zapytał ludzi mieszkających w okolicach tak zwanego Targowiska co oni myślą i jakie mają problemy związane z piątkowym handlem w tej lokalizacji chyba raczej nie!!!

Ferdek

Data: 27 marca 2019, 22:33 A nie było przypadkiem tak że teren po starym targowisku był obiecany jednemu z lokalnych developerów, zmieniły się władze, skończyły się układy...

piter

Data: 28 marca 2019, 07:11 i niech tam zostanie bo targowisko na Zakalwarii poprostu padnie

SKY

Data: 28 marca 2019, 07:28 @ Abc-- kup działkę i wybuduj dom w pobliżu Okęcia i później żądaj przeniesienia lotniska , bo Ty tu mieszkasz...O ile się orientuję, to właściciele najstarszego budynku -(\"na pazurku\") chcą zbyć nieruchomość na rzecz poszerzenia targowiska.

k.

Data: 28 marca 2019, 08:16 to może by chociaż zrobili jakieś ludzkie podłoże jakiś beton czy kostkę żeby można tam normalnie chodzić a nie bagno i kamieni kupa!

Wujek Leon

Data: 28 marca 2019, 08:58 Jest jeszcze jedno wyjście które wszystkich zadowoli.Urzadzi targowisko w miejsce skweru miedzy ratuszem a kosciolkiem na gorce.Wszedzie blisko,jest gdzie zaparkować i do urzednikow blisko.Sama frajda.

Mieszanka

Data: 28 marca 2019, 09:06 A to nie można tego miliona przeznaczyć na poprawę jakości na obecnym targowisku np ułożyć nowy chodnik, by nie było dołków w których po ulewach stoi woda lub coś innego? Można naprawdę fajnie spożytkować dotację przy obecnym układzie targowiska.

brawo

Data: 28 marca 2019, 09:24 a madry AS juz i tak dal pozwolenie na budowe bloku na polnej dopiero beda korki w czwartek i piatek a ciekawe gdzie ci ludzie swoje auta tez postawia .. wszystko w tej bolszewi jest groteskowe i szare

Marek

Data: 28 marca 2019, 10:59 no i k...wa zarządzili. Nie jestem zwolennikiem Pana Nadstawnego ale tu przyznaję mu 100 % racji.
Jak widzę Pan Strzyżewski jeszcze wiele musi się nauczyć. Powoływanie się na opinię 60% ludzi których spotkała na targu podczas kilkunastominutowego spacerku w ramach kampanii wyborczej nie świadczy totalnie o niczym. Nie jest to miarodajne ani wiążące. W mniemaniu Pana Burmistrza ten wywiad który uczynił na targu (bo nawet nie ankieta) zakrawa na miarę co najmniej referendum konstytucyjnego. Jeśli coś nie jest mierzalne, policzalne i ponad wszelką wątpliwość tym bardziej nie powinno być argumentem stanowiącym w dyskusji przed Radą. Dla mnie brak profesjonalizmu.


zz

Data: 28 marca 2019, 11:15 Dobra decyzja ! Tak trzymać Panie Burmistrzu.


Waleria

Data: 28 marca 2019, 11:43 Pan burmistrz pytal ludzi na targowisku ,szkoda ze nie zapytal rodzicow dzieci z pobliskiej szkoly .Droga jest zablokowana ,baby z jajami i obłedem w oczach biegaja po ulicy .Duzo dzieci chodzi na piechote do szkoly ,przez targ .Przejechac tez sie nie da spokojnie .Nie dla kazdego bazar jest najwazniejszy ,tylko spokoj i bezpieczenstwo .

GK

Data: 28 marca 2019, 12:38 Zła decyzja aby ten pier... zostawić w centrum miasta... Ale cóż zrobić życie... A milion na ulicy nie leży...

Killzone

Data: 28 marca 2019, 12:51 Strzyżewski jest słaby.

SZWEJK

Data: 28 marca 2019, 14:01 @ Killzone a Ty........

Killzone

Data: 28 marca 2019, 14:59 Ja Szwejku, nie jestem burmistrzem.
Miesiąc miodowy dla Niego się skończył.
Jak to ktoś kiedyś na tym forum napisał. Pan od czerlorki i tylko tyle.Mario

Data: 28 marca 2019, 15:35 Do bravo - człowieku zanim napiszesz poczytaj przepisy. Pozwolenie na budowę wydaje STAROSTA.

Mariusz

Data: 28 marca 2019, 16:44 Mieszkańcy zdecydowali ? W jaki sposób? Przeprowadzono referendum w tej sprawie? Nie, tylko śmieszne konsultacje na małej grupie osób!

Ppp

Data: 28 marca 2019, 17:19 Dla Pana Arkadiusza utrata miliona zł jest kwestią niemajacą znaczenia, a to dobre! Widać, że bardzo bogatym miastem zarządza. Może niech sam dołoży do targu, to będzie bardziej szanował publiczne pieniądze.

WA

Data: 28 marca 2019, 18:31 A mialy byc zmiany na maxa_ haslo wyborce AS.
No cóż, najlepiej nic nie robic ...w tym miescie.Zenada.

mieszkaniec0505

Data: 28 marca 2019, 19:34 1. Nikt nie che przenosin targu, a przynajmniej duża większość.
2. Na bloki na Polnej z tego co mi wiadomo pozwolenie wydały poprzednie władze.
3. Gmina chcąc pobudować targ k. cmentarza musiałaby dokupić ziemi od pewnego górnokalwaryjskiego dewelopera który ma tam dużą ilość ziemi i po to ją kupił. Gmina ma tam pare metrów tylko tego co miał ZGK. Wszyscy o tym wiedzą ale milczą, a Pan W nadal chciał trząść Górą.


supersuper

Data: 28 marca 2019, 20:18 bardzo dobra decyzja, która zaprocentuje dla mieszkańców i się zwróci w jakimś sensie To świetna lokalizacja na targowisko. Blisko mieszkańców, starszych osób. Jaki sens miałaby lokalizacja targowiska dalej skoro nie ma tam połączeń autobusowych, a nie każdy ma samochód.

Mieszkaniec

Data: 28 marca 2019, 22:23 Konsultacje wśród mieszkańców??? Hmmm przejście po targowisku lub spotkanie w ratuszu gdzie opowiedzieli się głównie sprzedający to raczej nie konsultacje. Może warto zrobić sondaż wśród mieszkańców zebrać głosy za i przeciw tak jak to robi się przy głosowaniu na projekt obywatelski?! Czy władze miasta biorą pod uwagę co dzieje się na ulicy Kalwaryjskiej czwartek i piątek? Jak parkuja kierowcy jak bezpiecznie przejeżdżają przez nasze miasto? Trudno bezpiecznie odwieźć dzieci do szkoły itp... Kampania wyborcza i jedno spotkanie to nie konsultacje i głos mieszkańców. Jednak to moje zdanie i opinia. Pozdrawiam

AS to AS

Data: 29 marca 2019, 08:05 w biegach po lesie niestety miasto pozostanie niezmienione, wystarczy zobaczyc jak wyglada miasto po 10 latach rzadow zielinskiego - tak samo jak wygladalo XD

do Waleria

Data: 29 marca 2019, 08:50 Zgadzam się z Tobą. W piątek rano nie dość, że nie ma gdzie zaparkować pod szkołą, to i wyjechać trudno..
A jeśli chodzi o przeprowadzone konsultacje społeczne to Pan Burmistrz zapytał głównie emerytów i rencistów o zdanie. Rodziców i osoby pracujące zawodowo na targu o godzinie 12.00 raczej nie spotkał.

Waleria

Data: 29 marca 2019, 13:15 Trzeba nie miec zielonego pojecia o codziennym zyciu w tym miescie zeby zostawic targowisko w obecnym miejscu .

Killzone

Data: 29 marca 2019, 14:44 @Waleria
Zgoda.
Skandaliczną wypowiedzią na spotkaniu były słowa członka prezydium (młody człowiek w białych oprawkach okularowych), stwierdził, że jego mama nie będędzie chodzić na targ na Zakalwarii. Argument. Będzie miała daleko. O czyje on dba interesy? Rodziny czy mieszkańców?

podatnik

Data: 29 marca 2019, 16:25 Czas najwyższy podać termin kiedy idziemy pod ratusz ze śmieciami oczywiście !

Mieszkaniec G.K.

Data: 29 marca 2019, 18:29 Jestem pozytywnie zaskoczony że nasza straż robi porządek z parkującymi na trawie w najdroższym skwerze w okolicy. Dzisiaj kolejny raz dali się zobaczyć w akcji. Super oby kara była wysoka na tych baranów.....!

Szwejk

Data: 29 marca 2019, 18:44 @Killzone ja pytam co Ty zrobiłeś dla tego miasta, jaką inicjatywą się wykazałeś, jakie dokonania pozwalają Ci oceniać pracę Burmistrza ?

abc

Data: 30 marca 2019, 01:35 o, jak wielu narzekających mądrali się tu wypowiada, a konsultacje były we wtorek. Zabrakło czasu, chęci, czy odwagi, żeby tam zabrać głos. A co do braku miejsc na zaparkowanie pod szkołą, polecam spacer dla zdrowia, dziecko da radę przejść kilkadziesiąt, kilkaset metrów. A zdaje się, że nowopowstały parking po lewej stronie Mariańskiej nie będzie zamykany na kłódę w dni nietargowe, a posłuży mieszkańcom

ciekawy

Data: 30 marca 2019, 07:19 Czy rada miejska zajęła się nielegalnie postawionym kiblem ?

nsz

Data: 30 marca 2019, 08:46 Kiedy targ powstawał w tej lokalizacji, to jeszcze samochodów nie było. Powstała szkoła, samochody stały się powszechne, domów i bloków dobudowano. Zrobił się w tym miejscu straszny bałagan komunikacyjny, stwarzający niebezpieczeństwo. Połączenie dzieci ze szkoły, słoików objeżdżających miasto i najgorsze - ludzi którzy po zakupie marchewki na targu są tak rozkojarzeni, że nie panują nad swoim autem.
Powstanie obwodnica to zniknie problem słoików. Teraz trzeba jeszcze pozbyć się drugiego problemu to znaczy targu.
Potem przyjdzie pora na trzeci problem tzn. samochody mieszkańców, którzy zamiast u siebie na posesji to parkują na publicznych miejscach.
Jest oczywiście możliwość zrobienia strefy płatnego parkowania - do 45 minut za darmo i samochody znikną - to rozwiąże problem nr 3.
Ludzie mają samochody i będą przyjeżdżać nimi tak samo na targ jak i przywozić dzieci. Ktoś tu pisał, że dzieci mają przychodzić na piechotę. To że nie masz prawa jazdy i samochodu bo nie pracujesz to nie znaczy, że inni żyją tak jak ty. Większość osób odwożenie dziecka samochodem traktuje nie jako wygodę, a jako niezbędną logistykę, bo potem od razu jedzie do pracy. Przyprowadzenie dziecka na piechotę, a potem wracanie się po samochód w moim przypadku spowoduję, że do pracy przyjadę 30 minut za późno. To problem dla dużej liczby osób.
Także burmistrz nie rozwiązał żadnego problemu bo tak było najłatwiej.


Waleria

Data: 30 marca 2019, 08:51 Srarszym paniom polecam spacer dla zdrowia na zakalwarię .abc chyba nie masz pojecia o odwozeniu dzieci do szkoly ,jak to wyglada w prakryce ,kiedy kazdy spieszy sie do szkoly ,pracy .Ale jak ktos napisal dobrze ze zostalo targowisko ,wiedza juz gdzie chowac spirytus i papierosy .A dzieci miedzy tym wszystkim niech chodza ,dadza rade w koncu to tubylcy ,twarde sztuki

parkuj i jedź

Data: 30 marca 2019, 09:32 Czy można w centrum miasta (Piłsudskiego, Dominikańska, Pijarska) wprowadzić znak postoju np. 30 minut. Samochody blokują miejsca parkingowe po 10 - 12 godzin

Nn instytut

Data: 30 marca 2019, 16:44 Radni z panem burmistrzem poszanowali głos mieszkańców zresztą w kampanii pan AK pytał ludzi na targu odnośnie lokalizacja i słucha mieszkańców i nie robi nic na siłę zresztą jak to się mówi we własnym gnieździe się n.......a teraz mają czas żeby przedstawić konkretne plany co do targowisko

SKY

Data: 30 marca 2019, 18:36 @ Killzone @ Waleria-- a co proponujecie zamiast targowiska -- zamknięte blokowisko przypominające PRL? Łatwo jest krytykować , trudniej przedstawić inne rozwiązanie lub projekt, Również łatwo sprzedać teren ,pieniążki przejeść ,a później narzekać .

Mieszkaniec Mairańskiej

Data: 30 marca 2019, 19:35 Dobrze że targ zostaje. Popieram burmistrza. Dostosować trzeba do nowych czasów. Papierosów nie palę, spirytusu nie kupuję ( nawet nie wiem czy jest) i wiem że rdzeni mieszkańcy Marianskiej byli na tak. Nie słyszałem o wypadku na targu. Może ktoś coś przytoczyć. Pozdrawiam

Killzone

Data: 30 marca 2019, 21:17 @SKY
Wpadasz w skrajności. Wiesz co to zrównoważony rozwój? Burmistrz Strzyżewski powiedział, że miasto nie jest od zarabiania. Ja uważam inaczej. Roczny zysk z wynajmu placu targowego to 70 000 zł. To działane na szkodę miasta. Każdy inny pomysł na ten teren jest lepszy niż utrzymywanie tego dziadostwa w centrum miasta.
Ps. Naświetl mi SKY kto dziś buduje osiedla jak z PRL-u? Podaj kilka przykładów.

zły

Data: 31 marca 2019, 11:11 Milion złotych na nowe targowisko,na co to starczy? Chyba na postawienie szaletów bo cennik budowlańców galopuje jak u śmieciarzy, juź sama rewitalizacja starego targowiska będzie kosztować miliony, ale trzeba to zrobić, wschodnią część zamknąć, źeby ludzie nie biegali w poprzek mariańskiej z narażeniem źycia. Rozbudować zachodnią część, wykupić zabytkową ruderę w środku,właściciel się ucieszy, targowisko nie musi mieć parę hektarów, przykładowo w Otwocku, ale tam jest wszystko uporządkowane utwardzone ,da się zrobić.

SKY

Data: 31 marca 2019, 15:41 @ Killzone --idź na Słoneczną, policz mieszkańców , miejsca garażowe , drogi dojazdu i ewakuacji, później przespaceruj się na Pijarską ( KSW) i poszukaj różnic. Zysk z targowiska zależy od stawek, opłat i podatków sprzedających. Żeby zarabiać trzeba mieć do zaoferowania coś konkretnego i wartego ceny którą chcesz uzyskać. O Górze nie mówię ,ale w innych miastach targowiska są dochodowe. Ktoś na spotkaniu z Burmistrzem słusznie zauważył ,że ta działka po odpowiednim zaadoptowaniu zyska na wartości ,więc zawsze zdąży się ją sprzedać. Dlaczego znany wszystkim deweloper nie wybuduje osiedla z dala od centrum by przyszli lokatorzy mieli ciszę i spokój.( i nie jest to przytyk do lokalizacji pomiędzy trzema cmentarzami)

Killzone

Data: 31 marca 2019, 23:43 @ SKY
Byłem, różnice: na osiedlu przy ul. Słonecznej czysto, zielona trawa z rolki, wszystko pachnie świeżością, drogi wyjazdowe jeszcze w przygotowaniu. Na osiedlu KSW, trawniki wydeptane, obesrane przez psy, parkingi - wolna amerykanka, lokalsi piją browara z pobliskiego marketu, itd.
Koncepcja wpompowania kasy w targowisko. Hasło stopa zwrotu z inwestycji coś Ci mówi? SKY ja jestem zwolennikiem takiej zasady. 90% czasu myślę i analizuję a 10% przeznaczam na działanie. Sprawdza się w 100/100 przypadkach. Życzyłbym sobie aby nasi włodarze z niej korzystali permanentnie.
I ostatnia sprawa. Developer buduje tam gdzie widzi interes. Ale to miasto powinno wyznaczać granice i oczekiwania. Chaotyczna i nierównomierna zabudowa miasteczka pozbawia go specyficznego charakteru. Wspominałem już o zrównoważonym rozwoju. Brak tu ze strony samorządu zdecydowanego i ZAPLANOWANEGO działania, wizji jak dalej ma miasteczko się rozwijać. Trzeba o tym rozmawiać, zbierać opinie, przygotować analizy i realizować konsekwentnie przyjęty plan.

Zainteresowana

Data: 1 kwietnia 2019, 08:31 Brawo Panie Burmistrzu . Dziękuję że nareszcie głos zwykłych ludzi jest słyszlny.

nsz

Data: 1 kwietnia 2019, 10:45 @Killzone
ale to miasto i gmina mają plan - Plan Rewitalizacji. To dokument mający około 100 stron, gdzie są przeanalizowane problemy miasta i gminy. Poparte to jest liczbami. Jest tam też wizja jak ma wyglądać miasto za kilka, klikanaście lat.
Problemem jest to, że władze nie stosują się do tej wizji i działają wbrew niej. Przykładem jest pozwolenie na budowę bloków przy Kalwaryjskiej.

Killzone

Data: 1 kwietnia 2019, 12:31 @nsz
Dziękuję za informację. Twoja konstatacja to kwintesencja aktualnego stanu.SKY

Data: 1 kwietnia 2019, 14:26 @ Killzone-- ja pamiętam bloki na KSW zaraz po oddaniu do użytku-też było pięknie i czysto.

Killzone

Data: 1 kwietnia 2019, 21:28 @SKY
Ja, kiedyś byłem piękny, młody i inteligentny. Teraz tylko piękny i inteligentny;)

SKY, dziękuję za wymianę poglądów. Spierajmy się i działajmy (wszyscy) tak by nasze miasteczko było miejscem do którego chce się wracać.

Aga

Data: 3 kwietnia 2019, 19:22 Zła decyzja, bardzo zła. W Warce, Grójcu, Kozienicach targ jest na obrzeżach miasta i działa. Ta lokalizacja jest bez sensu. Nie myślałam, że p. Nadstawny może mieć racje, ale ma i to dużą. Jak tak dalej pójdzie to jest to ostatnia kadencja Arka.

Mieszkaniec

Data: 11 kwietnia 2019, 14:14 A od kiedy PO liczy się z głosem mieszkańców, ludzi? Coś mnie ominęło?

Janusz

Data: 12 kwietnia 2019, 00:46 do Mieszkaniec
Gratuluję, na wszystkim się znasz, jako ekspert przecież możesz doradzać.., zgłoś się do Urzędu MiG, z Twoim wykształceniem z pewnością ustalą godziny, gdzie wielu mieszkańcom pomożesz. Od oświaty po targowiska, szkoda talentu.. a i Radni skorzystają z darmowych porad..

nikos1

Data: 12 kwietnia 2019, 08:15 Jestem ciekaw dlaczego gmina Góra Kalwaria totalnie pomija problem zarośniętego i zanieczyszczonego cmentarza ewangelickiego? Przecież na cmentarz żydowski są pieniądze.