Jest duży problem z najkosztowniejszą inwestycją w historii gminy

Dodano: 23 listopada 2022; Zakład Gospodarki Komunalnej zerwał umowę z generalnym wykonawcą rozbudowy oczyszczalni ścieków w Moczydłowie.

W środę rano spółka wydała w tej sprawie specjalny komunikat. Czytamy w nim, iż "w związku ze złożeniem w dniu 21 listopada br. przez ZGK pisemnym oświadczeniem generalnemu wykonawcy modernizacji OŚ Moczydłów, oświadczeniem o odstąpieniu od umowy z winy wykonawcy oraz wyrażonym wczoraj wieczorem stanowiskiem, iż będzie kontynuował prace w ramach umowy, w dniu dzisiejszym od wczesnych godzin porannych teren oczyszczalni będzie dostępny wyłącznie dla:
1. Pracowników Spółki
2. Wozów asenizacyjnych, w celu dokonania zrzutu nieczystości na stacji zlewczej.
3. Podwykonawców, którzy zadeklarują potrzebę odebrania sprzętu budowlanego z placu budowy, w celu odebrania sprzętu."

W komunikacie podkreślono, że "generalny wykonawca został wezwany do dokonania prac zabezpieczających i inwentaryzacji budowy w terminie 7 dni."

O przyczynach podjęcia takiej decyzji będziemy informować wkrótce.

Przypomnijmy, iż rozbudowa oczyszczalni ścieków w Moczydłowie to najkosztowniejsza inwestycja w historii gminy Góra Kalwaria, która została dofinansowana została z budżetu Unii Europejskiej ("Najkosztowniejsza inwestycja w historii gminy Góra Kalwaria").

Modernizacja moczydłowskiego obiektu, której koszt to 29,9 mln zł, jest ostatnim z czterech zdań inwestycyjnych realizowanych w ramach projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Góra Kalwaria”.

Prace miały zakończyć się w przyszłym roku.

(mat)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (5)

pani Kasia

Data: 23 listopada 2022, 08:03 Jest większy problem niż WAM się zdaje, ludziom w domach śmierdzi nie tylko na ulicy !

Xxx

Data: 23 listopada 2022, 08:48 Na tak rozległym terenie gminy powinna być pobudowana nowoczesna oczyszczalnia za takie pieniądze a ta która jest to technologiczny niewypał. Wystarczy się zastanowić nad tym ile jest na tym terenie pompowni które doja prąd za który płaca mieszkańcy. Gdańsk takie miasto ma kilka a tu jak w Moskwie rakiet.

Aha

Data: 23 listopada 2022, 12:14 Sami partacze tyle kasy do zarobienia i co też znowu coś nie zagralo? Ja mam takie pytanie co tutaj w tym smutnym mieście sie udało oprócz basenu orlika i skatepark'u ... Bo ja odnoszę wrażenie,że nic same monopole fryzjerzy a jeśli chodzi o kulturę naukę lub inne rozrywki to jest totalny kibel

nic

Data: 23 listopada 2022, 13:19 Haha a nie tak dawno Asik sam wizytował oczyszczalnię i chwalił się sukcesem. Zatem porażkę też weźmie na klatę?

Xy

Data: 23 listopada 2022, 14:28 Tutaj to nawet kubka brak.