Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Jest śledztwo ws. Przewodniczącego Rady Miejskiej

Dodano: 25 stycznia 2021; Lokalne media informują o wszczęciu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Górze Kalwarii Jana Rokitę.

Chodzi o uniemożliwienie przez Jana Rokitę podjęcia uchwały w sprawie odwołania go z funkcji przewodniczącego.

Przypomnijmy, iż od kilku miesięcy nowa większość w Radzie Miejskiej próbuje odwołać z funkcji przewodniczącego Jana Rokitę. Od września – decyzją Jana Rokity – wszystkie sesje ze względu na epidemią koronawirusa, odbywają się w trybie zdalnym, a szef Rady stoi na stanowisku, iż w takim trybie nie można przeprowadzić tajnego głosowania nad jego odwołaniem.

Zawiadomienie w tej sprawie złożyło troje radnych: Aleksandra Fedynicz-Komosa, Iwona Szymańska i Andrzej Posiewka.

15 stycznia Prokuratura Rejonowa w Piasecznie podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa. Ma sprawdzić m.in. czy nie poddawanie pod głosowanie wniosku o swoje odwołanie było zgodne z prawem.

W rozmowie z portalem piasecznonews.pl Jan Rokita stwierdził, że nie zamierza komentować decyzji prokuratury. – Mogę powiedzieć tylko tyle, że wniosek formalny dotyczący mojego odwołania zostanie zrealizowany natychmiast po tym, jak zostanie odwołany stan epidemii - dodał.

(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (29)

Tak mam

Data: 25 stycznia 2021, 18:11 Więcej na p. radną Szymańską nie zagłosuję i gazu też nie kupię !

Krzyś

Data: 25 stycznia 2021, 18:21 Wkońcu skończy się ten cyrk . Ile można robić z obywateli idiotów . Sesja online No Covid a lansować się po spotkaniach to już można

Krzysiek Moczydłowski

Data: 25 stycznia 2021, 18:50 Hmmmm....Święta trójca...znaczy świetna trójca...Ta sama która chciała odwołać Burmistrza....ciekawe kto z nich zostanie wkrótce Przewodniczącym znaczy przewodniczącym....a starzy wyjadacze czekają spokojnie co dalej...ciągną za sznurki swoje pacynki.......

Koronobójcy

Data: 25 stycznia 2021, 18:53 Szanowni Radni...a czemu hurtem nie złożyliście zawiadomienia o skwerku za 1.000.000 Pln....

Joke

Data: 25 stycznia 2021, 18:59 Radni,bezradni???tylko stołki w głowie-bywa i tak.Przykre ale prawdziwe.


Badfan

Data: 25 stycznia 2021, 19:07 No cała trójca miała pracować dla mieszkańców w tej kadencji bo tak obiecywali. Narazie ich jedyną pracą w radzie jest podpisywanie odwoływania Rokity. Takich mamy właśnie radnych

Marta

Data: 25 stycznia 2021, 19:21 Taka władza ze prokuratura musi interweniować .... wstyd

czytelnik

Data: 25 stycznia 2021, 19:24 Nazwa ulicy rotmistrza Pileckiego napisana z błędem , \"lewy herb\" a oni bawią się w politykę.
Kiedyś napisałem ,że to były moje ostatnie wybory i zdania nie zmieniam. Nie dali rady odwołać burmistrza wzięli się za przewodniczącego.

piok

Data: 25 stycznia 2021, 20:02 jest cisnienie na stolek - sie pani nauczycielka tak nie spina
bo jak sie nie uda to znowu trzeba bedzie gadac zeby gadac na sesjach zeby ludzie mieli mysleli ze cos sie dla nich robi. A swistaki ze stadionu i baniochy siedza i zawijaja w sebrka

Obiektywna

Data: 25 stycznia 2021, 20:18 A gdzie był Pan Burmistrz przyglądał się biernie jak jest łamane prawo. A może to za jego przyzwoleniem. Należałoby zadać pytanie Panu Strzyżewskiemu dlaczego na to pozwalał chyba że było mu to wygodne.

Wyborca

Data: 25 stycznia 2021, 22:16 Przewodniczący jakby miał honor toby sam złożył rezygnację. Brawo radni. Jak można wykorzystywać swoją funkcję i nie dopuszczać do głosowania, to wbrew prawu. Co ma się do tego epidemia. Myślę, że prokuratura opowie się po stronie prawa.

SZWEJK

Data: 25 stycznia 2021, 23:55 Posłusznie doniosę na całą Radę za nic nierobienie.....tylko do kogo ???

mieszkaniec

Data: 26 stycznia 2021, 07:46 działanie pana przewodniczącego nosiło znamiona przekroczenia prawa i niech to teraz formalnie ktoś sprawdzi i ewentualnie potwierdzi lub zaprzeczy - to skończy spekulacje. Obowiązkiem każdego obywatela jest zgłoszenie organom ścigania możliwości popełnienia przestępstwa - to wynika wprost z kodeksu karnego, a ten kto wie o tym i nie zgłasza sam podlega karze. Nie ma co pluć na radnych składających wniosek, gdyż spełnili tylko obowiązek. Nie wypowiadam się na temat ich pobudek, ani pracy całej rady - kolejne wpadki mówią same za siebie.
Przewodniczącym rady powinna zostać osoba ciesząca się największym zaufaniem społecznym - tzn. która zdobyła największą liczbę głosów - bez względu na przynależność partyjną. Jak pokazują kolejne afery, czy ktoś jest z PO, SLD czy z PIS - wszyscy działają z tych samych, mało chwalebnych pobudek - NIESTETY

mieszkaniec

Data: 26 stycznia 2021, 08:00 Jedynie Rokita godny jest, żeby w tej radzie być. Reszta to ...

@@

Data: 26 stycznia 2021, 08:05 A co się stanie z Radnymi jeśli prokuratura umorzy śledztwo ? Czy podadzą się do dymisji , złożą mandaty ? Czy też jak w przypadku referendum powiedzą \" nic się nie stało ,podkopujemy dalej \"!!!!

ups

Data: 26 stycznia 2021, 09:07 czy prokuratura nie podlega pod prezesa Solidarnej Polski, do której należy przewodniczący?
ups może być ciężko o obiektywne i zgodne z prawem rozpatrzenie sprawy - urodziny Radia Maryja też zostały uznane za legalne

Mmm

Data: 26 stycznia 2021, 09:25 Nie znam człowieka... ale ten głos jak Kaczor Donald ma.

?

Data: 26 stycznia 2021, 21:11 @ mieszkaniec
To u nas jest ktoś z PO ? Przecież w wyborach nikt z tej partii nie startował

Szachista

Data: 26 stycznia 2021, 22:34 70% RADNYCH STRACIŁA ZAPAŁ JUŻ DWA DNI PO WYBORACH. NIE CHCIAŁO IM SIE ZDEJOWAĆ PLAKATÓW WYBORCZYCH, A NA ZAPRZYSIĘŻENIE PRZYSZLI W TYM CO MIELI W SZAFIE. TYLKO DWÓCH RADNYCH ROBIŁO AKCJE SPOŁECZNE WYKORZYSTUJĄC ROZPOZNAWALNOŚĆ I STANOWISKO, RESZTA PRZYCHODZI NA SESJĘ WYPIĆ HERBATĘ NA KOSZT MIESZKAŃCÓW. TAK BYŁO ZAWSZE.

Mieszkanka

Data: 26 stycznia 2021, 22:46 Wstyd panie burmistrzu,caly czas patrzyl na ten cyrk,co robi przewodniczacy,ale chyba bylo to panu na reke.Moze wreszcie ta zabawa sie skonczy.Powodzenia panstwo radni szacun!

mieszkaniec

Data: 27 stycznia 2021, 08:32 @?
nie wiem kto startował z PO ani innej partii (z wyjątkiem pana przewodniczącego rady - on był w PIS). Nawiązałem do ostatnich wypowiedzi działaczy PIS ujawnionych przez media - niestety powiedzieli prawdę i za tą prawdę ich wyrzucono. Po raz kolejny niestety - to co się dzieje w naszym kraju woła o pomstę do nieba, nikt nie myśli o Polsce, ale o własnym interesie.


Ela

Data: 27 stycznia 2021, 08:41 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Marek

Data: 27 stycznia 2021, 10:37 @czytelnik.. masz rację. Co innego pisać z urządzenia kture i tak żyje własnym życiem i zmienia to co się napisało. Znam nauczycieli kturzy pisząc na papierze robią straszne błędy. No a to podobno ludzie bardzo wykształceni . . Co do naszych włodarzy była chwila że pomyślałem czemu radnym obecny burmistrz przeszkadza. Przecież robi to samo co pozostali. Odpowiedź jest prosta. Poprzedni kradli i się dzielili . A obecny kradnie i się nie dzieli. I to jest przyczyna.

Mieszkanka

Data: 27 stycznia 2021, 12:32 do Marek Ty piszesz o nauczycielach,a walisz byki ,ze az strach \"ktury\'to dla mnie cale zycie pisze sie o z kreska.Prosze wrocic sie do podstawowki ,a pozniej umiszczac komentarze powodzenia w dalszej nauce !

ciekawe rzeczy

Data: 27 stycznia 2021, 14:49 @ Mieszkanka
Błędy ortograficzne karygodne , ale treść (jeśli prawdziwa) porażająca.
Czy można zrobić większy przekręt (kradzież) niż skwer za milion ?
I tym winien zająć się prokurator !

Marek

Data: 27 stycznia 2021, 15:01 @Mieszkanka.. widzę że nożyce na stole się odezwały.. odbije piłeczkę i powiem że proszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem .. wnioskuje że pani jest nauczycielem . Więc jeśli tak jest to nie dziwię się że młodzi ludzie nie potrafią myśleć i analizować. Skoro mają takich nauczycieli ...

Mieszkaniec

Data: 27 stycznia 2021, 15:04 Co ze śledztwem w. s. przestępstw gaz-liczników, zgłoszone do kpp w 2012, do prok P-no w 2015?

Obiektywna

Data: 29 stycznia 2021, 13:34 @ciekawe rzeczy
Skwerem to już prokuratura się zajmowała i nie znalazła znamion popełnienia przestępstwa lub przekroczenia uprawnień a wręcz przeciwnie.

Wyborca

Data: 31 stycznia 2021, 00:56 Rada niech się zajmie rozwiązywaniem problemów mieszkańców a nie problemami chorych ambicji kilku radnych!