Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Kalkulator fotowoltaiki - czy warto zainstalować panele słoneczne?

Dodano: 4 grudnia 2019; Paliwa kopalniane się kończą- to nie ekologiczna groźba, tylko fakt. Ceny za energię elektryczną pozyskiwaną w sposób powodujący dużą emisję CO2 rosną- to także fakt. Czy da się coś zrobić, żeby nie odczuć negatywnych skutków? Tak, do tego może Ci być potrzebny kalkulator fotowoltaiki.

Czy fotowoltaika równa się solarom?

Moja ulubiona odpowiedź- i tak, i nie. Podobieństwo pomiędzy fotowoltaiką a solarami jest takie, że oba korzystają z energii pochodzącej ze Słońca. Na tym podobieństwa się kończą. Z kolei różnicą jest rodzaj uzyskiwanej energii. Solary zamieniają energię słoneczną w ciepłą wodę. Może ona później być wykorzystywana do prania, zmywania czy ogrzewania domu ( jeżeli korzystasz z tradycyjnych kaloryferów z gorącą wodą). Natomiast w efekcie korzystania z paneli fotowoltaicznych powstaje energia elektryczna. Wykorzystuje się ją z kolei właściwie w większości domowych urządzeń elektrycznych- czajnik, lampy, suszarka, ale także pralka czy zmywarka. W celu dowiedzenia się, jak dużej powierzchni paneli potrzebujesz, warto, żebyś skorzystał z fotowoltaika kalkulator lub solary kalkulator.

Czy bycie prosumentem się opłaca?

Pojęcie „prosument” to nowe słowo powstałe w wyniku złączenia „konsumenta” i „producenta”. Na czym dokładnie polega bycie prosumentem? Korzystając z dotychczasowego źródła energii elektrycznej jedyne, co możesz zrobić, to korzystać i za niego płacić. Wiadomo, możesz też nie płacić, ale wtedy nie będziesz mógł/a z niego korzystać :) Instalacja paneli słonecznych bądź solarów daje Ci możliwość pozyskiwania darmowej energii (konsument). Jednocześnie, gdy tej energii jest dużo (godziny południowe), a Ciebie nie ma w domu, możesz oddać tę energię do sieci (producent), a później odzyskać ją w godzinach, w których jesteś w mieszkaniu.

Kalkulator fotowoltaiki

Twoje rachunki z kilku tysięcy rocznie są w stanie zmniejszyć się do kilkuset złotych rocznie. Nie dość, że oszczędzasz, to jeszcze dbasz o środowisko! Żeby dowiedzieć się, jakie konkretnie kwoty dotyczą Ciebie, skorzystaj z możliwości internetowej, jaką daje kalkulator fotowoltaiki. Może podjęcie decyzji ułatwić Ci wiadomość, że Państwo Polskie dopłaca 5 000 zł plus dodatkowe 3 000 zł premii termomodernizacyjnej. Ze względu na duże zainteresowanie tematem ekologii i oszczędności, temat fotowoltaika opłacalność kalkulator, to obecnie jeden z ważniejszych tematów dyskusji gospodarczo- społecznych.