Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Kalkulator ubezpieczenia samochodu - Jak z jego pomocą obniżyć koszt OC?

Dodano: 5 marca 2020; Ubezpieczenie OC samochodu trzeba kupić. Jego koszt możemy obniżyć korzystając z kalkulatora ubezpieczenia samochodu.

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej zdejmuje odpowiedzialność finansową z ubezpieczonego. Przejmuje ją towarzystwo, które podjęło się ochrony. W razie zdarzenia, do którego doszłoby na skutek działania ubezpieczonego może być poszkodowana osoba trzecia lub jej majątek. W takiej sytuacji poszkodowana osoba ma prawo żądać rekompensaty za poniesione straty. Przy braku OC, taką rekompensatę należy wypłacić z własnego budżetu. Ubezpieczenie zdejmuje z ubezpieczonego ten obowiązek. To właśnie polisa finansowo rekompensuje powstałe straty.

Przy wyborze ubezpieczenia OC warto skorzystać z internetowego kalkulatora. Jedno z takich narzędzi oferuje porowneo.pl. Jak możemy przeczytać, kalkulator OC to wygodne narzędzie, które umożliwia znalezienie najtańszego OC w kilka minut. Wystarczy podać podstawowe dane, dotyczące pojazdu oraz kierowcy – są one niezbędne dla wyliczenia oferty ubezpieczeniowej w większości towarzystw. Po otrzymaniu wszystkich informacji kalkulator ubezpieczenia samochodu analizuje dane i przeszukuje oferty ubezpieczenia komunikacyjnego. Chwilę później kierowca otrzymuje szczegółową analizę, zawierającą dokładny opis ofert od poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Zawiera ona dokładną cenę OC, zakres ubezpieczenia oraz informacje o dodatkowych korzyściach i benefitach, które czekają na kierowcę po skorzystaniu z danej oferty.

Co więcej, kalkulator OC to najlepszy sposób na zaoszczędzenie czasu – pozwala on na uzyskanie szybkiego dostępu do ofert najważniejszych towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu kierowca nie musi poświęcać czasu na dokładne przeszukiwanie ofert poszczególnych ubezpieczycieli, porównywanie ich czy na czasochłonne spotkania z agentami.

Kolejną korzyścią, płynącą z korzystania z kalkulatora OC, jest możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Choć zakres OC jest w każdym przypadku taki sam, ceny polisy w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych mogą znacząco różnić się ceną.

Żeby tego było mało, kalkulator OC to nie tylko możliwość szybkiego dostępu do dużej ilości ofert, ale też szansa na uzyskanie profesjonalnej pomocy eksperta, który doskonale zna oferty poszczególnych ubezpieczycieli i może doradzić kierowcy, która z nich będzie dla niego najbardziej korzystna. Tego rodzaju pomoc jest nieoceniona, ponieważ ekspert doskonale orientuje się nie tylko w cenach OC w poszczególnych firmach, ale też w dodatkowych benefitach, które oferują one kierowcom. Dzięki temu oferuje on kompleksową, bezpłatną pomoc w wyborze najlepszej oferty.