Kalwaryjscy bohaterowie Bitwy pod Węgrowem

Dodano: 20 listopada 2023; Informacja prasowa W piękny zimowy listopadowy poranek w mazowieckim Węgrowie przy udziale ponad 220 zawodników z 35 polskich klubów sztuk walk pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu rozegrano dwa wydarzenia sportowe: Puchar Polski Light Contact Kadetów Młodszych, Kadetów Starszych i Juniorów oraz Puchar Miasta Węgrowa im. Bohaterów Powstania Styczniowego - Polskie Termopile w PF Kadetów Młodszych, Starszych i Juniorów.


News will be here

W wydarzeniu wzięło udział dwóch wychowanków kalwaryjskiego klubu Centrum Tang Soo Do, startując w konkurencji kadetów młodszych i starszych w formule Point Fighting. Po bardzo dynamicznych i widowiskowych pojedynkach dwójka naszych kalwaryjskich kadrowiczów uplasowała się odpowiednio:

Igor Piotrowski – III miejsce – brąz  kat. Kadet Młodszy -42 kg konkurencja Point Fighting

Stanisław Nowicki  – 2 x II miejsce i 2x srebro  kat. Kadet Starszy -69/+69 kg Point Fighting

Sportowa impreza obfitowała w świetne pojedynki naszych podopiecznych i bardzo widowiskowe techniki jakie obaj zawodnicy zaprezentowali. Zamierzony plan wykonaliśmy w 101 procentach, skutecznie realizując założenia treningowe, jakie zostały do tego turnieju wypracowane w naszym kalwaryjskim klubie.

- Wchodzimy w nowy poziom prowadzenia pojedynków. Jak zawsze pomimo apetytu i nastawienia na lepsze wyniki jestem bardzo mile zaskoczony poziomem i taktyką prowadzenia walk przez naszych kalwaryjskich sportowców. Jak przystało na "rasowych" TSD-ków stosujemy coraz więcej kopnięć, które są coraz bardziej widowiskowe i zaskakujące dla naszych przeciwników. Stosujemy także w poszczególnych walkach  coraz więcej szybkich i technicznych wymian nożnych jak i ręcznych. To dobrze wróży na przyszły sezon sportowy, gdzie jak wiadomo dość duża część zawodników zmienia kategorie sportowe wchodząc do kategorii Kadetów Starszych. To bardzo duży przeskok techniczny a także psychologiczny dla zawodników gdzie radykalnie zmienia się forma rozgrywki. W tej kategorii rocznikowej (13-15 lat) zawodnicy w formułach walk przerywanych przestają stosować ochraniacze twarzy w postaci szybek i kratek a każde celne uderzenie w tą część ciała powoduje zupełne inne emocje i odczucia jakie przeżywają młodzi sportowcy”- komentuje trener.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!