Kalwaryjscy zdobywcy Grand Prix Polski 2024 Mińsk Mazowiecki w Kickboxingu

Dodano: 17 stycznia 2024; Informacja prasowa Styczniowa sobota to dzień, w którym kalwaryjscy zawodnicy klubu Centrum TSD podnieśli przysłowiowe rękawice podczas Zimowego Grand Prix Polski w Kickboxingu 2024.


News will be here

Do rywalizacji sportowej pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu  na trzech planszach przystąpiło ponad 450 zawodników z całej Polski a także zagranicznej Litwy z 39 klubów sztuk walk. Dla naszego miasta medalowe miejsca w konkurencji walk przerywanych Point Fighting  wywalczyła trzyosobowa drużyna kadetów starszych:

1 x brązowy kat -52 kg  Igor Piotrowski 7 Gup TSD/ 7 stopień kickboxing PZKB  
1 x srebro kat. +65 kg Jagoda Karolewska 8 Gup TSD/ 7 stopień kickboxing PZKB
1 x złoto / 1 x srebro  kat +69/ -69 kg Stanisław Nowicki 5 Gup TSD/ 5 st. kickboxing PZKB
 
Dla naszego najmłodszego kadeta były to pierwsze potyczki w kategorii kadetów starszych czyli walki bez ochraniaczy twarzy według roczników 13-15 lat. Kategoria -52kg Igora i finalnie wywalczony brąz to prawdziwa walka Dawida i Goliata. Nasz ringowy rywal to ponad głowę wyższy, cięższy i starszy zawodnik klubu gospodarzy.

Ostatnia półfinałowa walka w kategorii -69 kg naszego najstarszego kadeta Stanisława to pojedynek pełen dynamiki, dramatyzmu oraz szybkich technik ręcznych i nożnych. Przez całe dwie wyrównane dwuminutowe rundy ważyły się losy obu zawodników raz na jedną raz na drugą stronę. Niestety przegrane o drugie złoto punkty w kategorii -69kg padły w ostatniej sekundzie pojedynku z zawodnikiem gospodarzy – Walhalla Fight Club Mińsk Mazowiecki. Wynik ostatniej potyczki drugiej kategorii wagowej Stanisława 13 -15.

Mimo wszystko cieszymy się dużym sukcesem naszych zawodników w zimowych rozgrywkach związkowego kickboxingu gdzie tylko w tym sezonie sportowym od września 2023 zdobyliśmy łącznie 47 medali i aż 10 medali w samym Grand Prix Polski.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!