Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Kalwaryjski Rynek Noworoczny

Dodano: 29 grudnia 2019; 2020 rok mieszkańcy będą mogli przywitać 1 stycznia od godziny 17.00 podczas Kalwaryjskiego Rynku Noworocznego. Zagra

W programie życzenia noworoczne od Burmistrza, koncert grupy Air Band oraz pokaz sztucznych ogni.


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (23)

Teofil

Data: 29 grudnia 2019, 13:21 Witamy Nowy Rok w mieście tonącym w śmieciach, psich odchodach. Wszędzie brud - na chodnikach, przy niektorych sklepach, na trawnikach. Koszmar! Może burmistrz wziąłby dziecko pod pachę i zaliczył spacer nie tylko po rynku z bardzo smutną choinką. Tak odrazajaco jeszcze w Górze nie bylo. A w ZGK podobno aż 4 dyrektorów. Wzniesmy okrzyk: RATUNKU dla Góry Kalwariimieszkanka

Data: 29 grudnia 2019, 15:12 Wystarczy przejść się od Biedronki do Kilińskiego-SYF i nikt tego nie sprząta.A sztuczne ognie jak co rok w 1 stycznia a przecież w sylwestra jest mnóstwo fajerwerków można sobie pooglądać.A kasę można przeznaczyć na ważniejsze cele a tak pójdzie z dymem,A Warszawa nie strzela.

DORKA

Data: 29 grudnia 2019, 16:27 Po co komu te fajerwerki? Szkoda zwierząt i pieniędzy. Może nasze władze poszłyby za przykładem mądrzejszych włodarzy i zaniechały tej wątpliwej atrakcji. Kogo to jeszcze bawi? Z Nowym Rokiem życzę więcej rozwagi.

Mieszkanka

Data: 29 grudnia 2019, 17:35 Trudno każdemu dogodzić, jedni narzekali ze nic w Górze nie ma ,a jak coś juz jest to też źle. Czy w Górze jest aż tak brudno to nie powiedziałabym , mieszkam tu ponad 30 lat i gorzej nie jest na pewno . Jest dużo ładniej to pewne. Wiekszość z was wybrała takiego burmistrza nie innego, jeśli uważacie że jakikolwiek człowiek poprawi wasze życie to się mylicie, dużo zależy od was samych . Burmistrz to też człowiek i jak każdy starać się jak może. Choć sama osobiście nie uczestniczyłam w wyborach 😊

Paula

Data: 30 grudnia 2019, 01:03 Tylko narzekać umiecie....Ja uważaj że jest lepiej w Górze. Więcej też się dzieje. Czyściej też jest niż to co było jeszcze 5 lat temu

Piechur

Data: 30 grudnia 2019, 08:28 Dorka, ja bardzo lubię fajerwerki i chętnie zobaczę pokaz. Jak Ci nie pasuje to zostań w domu i marudź dalej wylewając żale w necie.

Ewa Jachira

Data: 30 grudnia 2019, 11:02 Całym sercem kibicuje obecnej władzy, ale proszę w przyszłym roku pomyśleć, czy niezbędne jest to strzelanie dzień po!?
Proszę pomyśleć o ludziach starszych, o biednych zwierzętach!
Panie Burmistrzu czas na zmiany!

DORKA

Data: 30 grudnia 2019, 11:03 @Piechur. Jakbyś miał psa to byś rozumiał, że to też żywa istota, która odczuwa strach. Może dla niektórych te błyskotki na niebie to szczyt szczęścia, ale są inne formy uczczenia Nowego Roku, a trochę empatii w stosunku do zwierząt chyba nikomu nie zaszkodzi. W Sylwestra i tak będzie pod dostatkiem tych \"atrakcji\" a fajerwerki w Nowy Rok to przysłowiowa musztarda po obiedzie.

Tom

Data: 30 grudnia 2019, 12:23 Widać za Nowego włodaza że się coś dzieje w GK ,ładnie przystrojony rynek ,zmiany w UG otwarte nawet w środy a nie kawki i koniec pracy o 14....no i jest gdzie isc na spacer z dziecmi ,rewitalizacja skarpy to pomysł na medal !!!!

pytek

Data: 30 grudnia 2019, 12:54 Piechurze - nie lubisz psów? Tych na 4. łapkach.

hmm

Data: 30 grudnia 2019, 13:00 Pewne, że na pokazie fajerwerków zyskają ich sprzedawcy. Mieszkańcy zaś - trochę huku i smrodku oraz minus ileś tysięcy PLN-ów z pustawego budżetu Gminy.
Tak na dzień dobry Nowemu Rokowi. Na dobry Jego początek?

oj

Data: 30 grudnia 2019, 13:03 Miłośnikom ogni sztucznych proponuje... zrzutkę na ten cel. Zakupione z ich środków cacka niech sobie wyhukają w ustronnym miejscu - zdala od psów.
Za swoje, nie szkodząc innym, niech sobie hukają do oporu... .

mieszkaniec

Data: 30 grudnia 2019, 17:08 Mleko już się rozlało ,co kawałek stoi buda z fajerwerkami podobno dutki nie śmierdzą .

Piechur

Data: 31 grudnia 2019, 08:43 I tu was zdziwię, mam psy, nawet dwa. Mam też kota ale nie dajmy się zwariować. Nic im się nie stanie, nawet jeśli przez kilka minut będą się bały. Zabrońcie występować burzom bo psy się boją grzmotów...

Jaga

Data: 1 stycznia 2020, 15:20 Góra się rozwija, powoli bo powoli, jedyne co jest ogromnym zaskoczeniem ro brak lodowiska i 2 tygodnie te dzieciaki nie miały co ze sobą zrobić, mając OSIR mając ośrodek kultury nic nie zorganizowano dla dzieciaków.... Tu się bura należy dla włodarzy i kierownictwu OSiru.

...

Data: 1 stycznia 2020, 15:41 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Mieszkaniec

Data: 1 stycznia 2020, 18:52 Może włodarze naszego miasta zaczną czytać te komentarze a zwłaszcza sluchac ludzi. Kto obchodzi Nowy rok kilkanaście godzin po czasie? Nie macie czasu dla ludzi bo musicie iśc na bal to nie startujcie w wyborach. Miały byc rozliczenia poprzedniej ekipy a robicie to samo. Komy potrzebne te fajerwerki na drugi dzień. W pełni popieram tych którzy piszą o chałasie i cierpieniu z tego powodu przez ludzi chorych starszych nie mówiac już o zwierzętach które stresują sie przez dwa dni. Kim jesteście że myslicie wyłacznie o własnych dup.... Czy żeby się dobrze bawic trzeba huku i chałasu? Jakie imprezy organizujecie dla ludzi którzy potrzebują czegos wiecej od popijawy i chałasu wokół siebie?

zły

Data: 1 stycznia 2020, 19:31 A gdzie fruwające świece hanukowe, to jakieś niedopatrzenie? ?

Maxx

Data: 2 stycznia 2020, 00:41 Do wszystkich przeciwników pokazu fajerwerków. Czy widzeliście ile ludzi pojawiło się na mieście...? Zdziwili byście się. Pełne miasto ludzi, ciężko było zaparkować samochód w centrum. To miasto choć na te dwie godz. zaczęło żyć. Jeśli ludzie przychodzą to widocznie tego potrzebują. Nie samym chlebem żyje człowiek. A wy co narzekacie siedźcie sobie w domach, choć pewnie część z was też tam była. Ładny pokaz, fajna atmosfera i o to chodzi. Raz w roku nie zaszkodzi. Już nie chodzi o te fajerwerki ale o to by ludzi wyciągnąć z domów, by się spotkali na mieście w fajnej atmosferze. A to jest dobry i stosunkowo tani sposób by to zrobić.
A psy jak się poboją przez te 5 min. To nic im się może nie stanie.
Mam sąsiada którego pies całe dnie przez 365dni w roku szczeka mi pod oknem. Też się nie czuje z tym komfortowo ale co...? Mam mu zakazać szczekać? Musiałem się przyzwyczaić.

nsz

Data: 2 stycznia 2020, 08:17 byłem na rynku noworocznym.
Dużo ludzi, miła atmosfera, ładny pokaz. Straż na miejscu jakby co. Barszcz i bulion za darmo dla ogrzania.
Co bym zmienił na przyszły rok: większość przyszła na pokaz fajerwerków, a tu przemówienia, koncert, przemówienia. Krótkie życzenia by wystarczyły. Potem koncert w czasie pokazu i po nim dla chętnych.

DORKA

Data: 2 stycznia 2020, 12:18 Proponuję obejrzeć http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25559393,cale-chodniki-uslane-martwymi-ptakami-oto-efekt-fajerwerkow.html?fbclid=IwAR3cEq8x9gVL_h2z6wy5va2IA_ThtRGQfazTwOtRVi_dsaiAA-pux8XDhN4

hmm

Data: 2 stycznia 2020, 14:24 Maxx-ie - dobrze napisałeś. A gdyby miast fajerwerków był pokaz laserowy to byłoby gorzej?
Bo z tym, że +A psy jak się poboją przez te 5 min. To nic im się może nie stanie.+ nie zgadzam się.
nic im się może nie stanie - a może jednak się stanie?

Maxx

Data: 2 stycznia 2020, 15:53 @hmm- Pokaz laserowy? Pewnie! Jestem jak najbardziej za. Co kolwiek aby poruszyć to miasto. Aby mieszkańcy miasta i okolic mogli się spotkać, nie tylko zabiegani na zakupach.