Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Kiedy mieszkańcy Skierniewickiej doczekają się 742?

Dodano: 7 lipca 2020; Projekty zmiany trasy linii autobusowej nr 742 i stworzenia pętli autobusowej przy ul. Skierniewickiej są nadal aktualne - zapewnia magistrat.

 - Kiedy mieszkańcy skierniewickiej doczekają się 742 przy osiedlu?! Minęło już 2 lata, a my nie słyszymy w ogóle o tym, żeby było robione coś w tym kierunku... Słyszmy od 4 lat tylko, że ma być robiona pętla dla wszystkich autobusów. Mam dość obiecywania. Przez ten czas mogliby puścić po prostu przez Pijarską, Budowlanych i Kalwaryjską do rynku. I w drugą stronę to samo. Mam nadzieję, że władza zacznie coś robić w tym kierunku. Autobus niech jeździ taką trasą jak napisałem dopóki nie ma obiecywanej pętli - taki list na Wasz Sygnał otrzymaliśmy od jednego z Czytelników.

Rzecznik kalwaryjskiego ratusza Piotr Chmielewski zapewnia, że zarówno jeśli chodzi o zmianę trasy linii 742, jak i stworzenie pętli autobusowej przy przystanku kolejowym na ul. Skierniewickiej, projekty te są nadal aktualne. - Osiedle Rybie jest zamieszkane przez dużą część społeczności miasta, przy tym będą powstawały kolejne budynki mieszkalne, dlatego poprawę stanu komunikacji publicznej w tej części Góry Kalwarii uważamy za istotną - podkreśla Chmielewski. - Prosimy mieszkańców o jeszcze odrobinę cierpliwości, ponieważ władze gminy prowadzą rozmowy na ten temat - dodaje.

Jeśli chodzi o linię 742, która miałaby przejeżdżać ul. Budowlanych, Piotr Chmielewski wyjaśnia, że wymaga to zgrania interesów kilku instytucji, m.in. gminy Konstancin-Jeziorna (która dofinansowuje linię 742) oraz Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. - W przypadku budowy pętli autobusowej (punktu przesiadkowego) przy ul. Skierniewickiej,  sprawę komplikuje fakt, że teren należy do jednej ze spółek PKP, przez co proces zmian własnościowych jest długotrwały - mówi rzecznik ratusza.

(mat)

Fot. Zdjęcie nadesłane przez CzytelnikaDodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (17)

WPI

Data: 7 lipca 2020, 17:50 A może ze spółdzielnią się dogadać i wykorzystać część placu osiedlowego od strony Budowlanych i przerobić na zajezdnię? Choć teren PKP przy Skierniewickiej za sklepami to chyba najlepsze miejsce. Zrobić tam zajezdnię z parkingiem z prawdziwego zdarzenia...

pytek

Data: 7 lipca 2020, 17:50 A co z obiecaną reformą sieci linii L ?

iQ

Data: 7 lipca 2020, 19:17 Przecież niedaleko PKP jest działka która gmina wystawiła na sprzedaż. Może zamiast sprzedaży można tam taka pętle ogarnąć. Lokalizacyjnie jest ok skrzyżowanie Skierniewicka z Budowlanych.

ona

Data: 7 lipca 2020, 19:18 Oprocz skierniewickiej dochodza tez Marianki,Rybie ,czy bloki przy basenie - a rehabilitacja czy dojscie na ztm na wilanow ??To jest ok 800m chyba --dlugo to sie ciagnie...

Ojej

Data: 7 lipca 2020, 21:46 Znowu im się nie udało :(

g.k.

Data: 7 lipca 2020, 22:10 @iQ ta działka jest już ustawiona. Teoretycznie jest już sprzedana bo ktoś już parę złotych zapłacił za tą działkę

Ogbolo

Data: 8 lipca 2020, 00:47 Żeby tylko zmiana trasy nie wpływała na czas dotarcia z Rynku do Warszawy - jest to jedyna linia ZTM w Górze Kalwarii, więc jej zadaniem jest transportować ludzi z centrum do metra w najkrótszym możliwym czasie. Od transportu ludzi z odleglejszych części miasta są linie L.

nsz

Data: 8 lipca 2020, 07:52 @iQ
Dociągnięcie linii autobusowej w okolice PKP było jednym z haseł obecnego burmistrza. Nie jest to nic nowego, bo w planie rewitalizacji miasta z przed kilku lat jest zapisane, że autobusy w centrum powinny mieć tylko przystanek, a nie bazę, a centrum przesiadkowe powinno być przy PKP. Taki hub, gdzie można się przesiadać z jednego środka lokomocji do drugiego. Poprzednikom udało się usunąć bazę PKS sprzed ratusza i na tym zakończyli.
Co zrobił as i spółka? Sprzedał gminną działkę deweloperowi i teraz krzyczą, że pkp nie chce im udostępnić swojej. Nie zdziwię się, jak za dzierżawę działki od pkp będą płacić tyle, że kasa za sprzedaż pobliskiej działki starczy na 2-3 lata. Ale co ja się znam, przecież rządzi magister sgh.
Sprzedaż rzeczonej działki deweloperowi to głupota. Nawet jeżeli nie zrobiliby tam dworca autobusowego to mogliby zrobić tam parking dla samochodów. Bo jeżeli gmina chce promować transport zbiorowy to przy takim hubie przesiadkowym musi być olbrzymi darmowy strzeżony parking. Po zrobieniu dworca autobusowego z prawdziwego zdarzenia zabraknie miejsca na parking. Także as popisał się myśleniem długofalowym i strategicznym. Aby kasę za sprzedaż działki przytulić, a co będzie potem to nie mój problem.

dobra rada

Data: 8 lipca 2020, 09:24 Może powiesić gdzieś tam na skierniewickiej kartkę że 742 tam nie jeździ to czekać przestaną!

samorzad

Data: 8 lipca 2020, 11:58 jest od tego zeby kawe pic nie wasze problemy rozwiazywac! niech zyje socjalizm!

iQ

Data: 8 lipca 2020, 15:19 Cieszę się, że ktoś widzi przedstawiny przeze mnie pomysł jako dobre rozwiązanie nie idealne ale jednak. Ciekawi mnie jednak, że gmina (tu wszystkich mam na myśli wszystkich od A.S. poprzez radę i pracowników) takich rozwiązań nie poddają do dyskusji. Jakby tak było Pan rzecznik by o tym wspaniałomyślnie wspomniał.
Pomysł takiego huba w połączeniu z parkingami byłby dobry. Możnaby nawet drogę inaczej poprowadzić i częściowo porozumieć się ze spółdzielnią i PKP co do zagospodarowania terenu. Mając dobry pomysł swój wkład, duże poparcie ludzi można też łatwiej rozmawiać z koleją niż tylko czekać na ich dobrą wolę.
Ach te wewnętrzne układy układziki zawsze wygrywają że zdrowym rozsądkiem a cierpimy my mieszkańcy.


wyborca-rozczarowany

Data: 8 lipca 2020, 15:19 Pamiętam jak pan Strzyzewski wtedy kadnydat na burmistrza obiecywał nam uczniom budowlanki przystanek autobusowy przy szkole. A psioczył na Zielińskiego że nic nie zrobił w tym kierunku. To tyle...

zóle

Data: 8 lipca 2020, 15:23 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

do g.k.

Data: 8 lipca 2020, 15:38 skąd masz informację, że ustawiona i za złotówkę? nie siej popeliny

nsz

Data: 9 lipca 2020, 08:08 @iQ
Kiedyś pobrałem ze strony gminy dokument o rewitalizacji Góry Kalwarii. Są w nim zdiagnozowane problemy i opisane rozwiązania. Jest opis co i gdzie powinno powstać i w jaki sposób powinno się rozwijać miasto. W dokumencie tym jest opisane przeniesienie dworca autobusowego z centrum w pobliże PKP. Wtedy w centrum byłby tylko przystanek w drodze do Warszawy. Do takiego huba dojeżdżają wszystkie eLki, PKS, pociągi, ZTM itd. Jest też napisane, że przy takim dworcu musi być parking z prawdziwego zdarzenia, by ludzie zostawiali tam samochody i dalej jechali transportem zbiorowym. Sprzedając działki w okolicy uniemożliwia się realizację tego planu.
Jest w planie rewitalizacji jeszcze informacja, że w pobliżu Skierniewickiej musi powstać park, gdzie ludzie będą mogli spędzać czas wolny. Jak SM sprzeda działkę przy Rybie/Budowlanych i wybuduje się nowe osiedle, a gmina inne działki właśnie sprzedaje to pozostanie tylko plac pomiędzy cmentarzami, na który chcieli przenieść targ. Jak przeniosą targ to zostaną same blokowiska i problem się zwiększy.

rzondamy

Data: 9 lipca 2020, 11:34 zmiany i mniej podatkow!

Pasażer

Data: 14 lipca 2020, 13:44 To już jest wykluczenie komunikacyjne ! Proponuję wyjść zza biurka i przez kilka dni dojeżdżać do Warszawy.
Przez dwa miesiące zawieszone kursy przez firmę Polonus
Po dwóch miesiącach reaktywacja - proszę sprawdzić ilość połączeń i wiarygodność tego rozkładu (ile kursów nie jest realizowanych )
Linia 742 zawsze na czas, do Konstancina. Nie wszystkim po drodze na Kabaty. Dwie linie do Wilanowa 200 i 251. Autobusy odjeżdżają 6 minut przed przyjazdem 742 i kolejne 50 minut oczekiwania na następne połączenie.
Ktoś odpowiada za transport ?