Kiedy warto wykonać stylizację akrylożelem?

Dodano: 5 sierpnia 2024; Artykuł sponsorowany Akrylożel stanowi świetną alternatywę dla klasycznego żelu, chociaż bywa niedoceniany przez profesjonalne stylistki. Tymczasem w wielu sytuacjach może okazać się lepszą opcją – z punktu widzenia tak Twojego, jak klientki. Przekonaj się, kiedy warto zdecydować się na tę metodę, by osiągnąć zamierzony cel.


News will be here

Ponadprzeciętnie trwałe paznokcie z akrylożelu

 

Jednym z największych atutów akrylożelu jest to, że po utrwaleniu w lampie zyskuje wyjątkową twardość – na znacznie wyższym poziomie niż w przypadku żelu. To z kolei oznacza, że stylizacja powinna wytrzymać nawet do 4 tygodni, zachowując swoją estetykę. Jeśli paznokcie zostaną zbudowane we właściwy sposób, ryzyko ich złamania czy choćby zarysowania jest niewielkie. Takie rozwiązanie może okazać się dobrym wyborem, jeśli klientka pracuje fizycznie lub w kontakcie ze szkodliwymi czynnikami i zdarza jej się uszkodzić stylizację żelową.

 

Łatwa praca z akrylożelem do przedłużania paznokci

 

Biorąc pod uwagę wyżej wspomnianą twardość, przedłużanie paznokci na akrylożelu może okazać się szczególnie komfortowe z punktu widzenia klientek. Utwardzona masa wytrzyma najróżniejsze urazy mechaniczne, które mogłyby doprowadzić do złamania naturalnego paznokcia, hybrydy, a nawet żelu. Jest to zatem dobra opcja, jeśli Twoja klientka pracuje w warunkach sprzyjających łamaniu paznokci lub lubi nosić długie stylizacje, w przypadku których ryzyko to jest bardzo wysokie.

 

Wyższy komfort klientek dzięki właściwościom akrylożelu

 

Twoje klientki często narzekają na zapach żelu albo na pieczenie po włożeniu dłoni do lampy? Niestety, żel może działać w ten sposób na osoby, które są wyjątkowo wrażliwe – i nie da się z tym nic zrobić. Jedynym sposobem na poprawę komfortu klientek podczas wykonywania stylizacji jest zmiana produktu na inny, np. na akrylożel dostępny w ofercie Palu.

 

Właściwości akrylożelu powinny odpowiadać potrzebom nawet najbardziej wrażliwych klientek. Jego utwardzaniu nie towarzyszy tak gwałtowna reakcja chemiczna, jak w przypadku żelu, dzięki czemu nie powinno być odczuwalne żadne pieczenie. Produkt jest też całkowicie bezwonny, więc nie wpłynie negatywnie na samopoczucie podczas przebywania w tym samym pomieszczeniu, w którym jest używany.

 

Szybka praca z minimum piłowania – akrylożel na formie

 

Piłowanie masy żelowej to ta część procesu, która sprawia stylistkom największą trudność. Nie dość, że czynność ta jest bardzo monotonna, to jeszcze wymaga dużego nakładu siły. Co więcej, długotrwałe wykonywanie tego samego ruchu pilniczkiem sprzyja występowaniu różnych chorób zawodowych, w tym zespołu cieśni nadgarstka.

 

Jeśli chcesz oszczędzić sobie uciążliwego piłowania, możesz rozważyć zmianę dotychczas używanego produktu na akrylożel. Masę możesz nakładać nie bezpośrednio na płytkę, lecz na plastikową formę. Dzięki temu kształt paznokcia zostanie wstępnie opracowany. Dodatkowo, po odklejeniu od formy kształt powinien być wstępnie uformowany. Oczywiście nie obędzie się bez sięgnięcia po pilniczek, ale piłowania będzie znacznie mniej niż przy klasycznym żelu, więc oszczędzisz sobie czasochłonnej pracy.