Klimatyczna wystawa fotografii czarno-białej

Dodano: 16 stycznia 2023; W ubiegłą niedzielę w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii przy ul. Białka można było obejrzeć wystawę fotografii kursantów warsztatów fotograficznych, którym przewodzi znakomita fotografka pani Justyna Kamińska.


News will be here

- Jest to wystawa noirowa, czyli faktycznie związana z filmem, który królował w Stanach Zjednoczonych w latach 40 i 50. Postanowiliśmy iść w tą stronę. Skąd pomysł? Poprzednia wystawa była bardzo kolorowa. Było dużo postprodukcji, dużo photoshopa, dlatego poszliśmy ze skrajności w skrajność.Tam było dużo koloru, bajki. Tu jest czerń i biel monochromatyczna. Dziękujemy za możliwość pokazania nam tego wszystkiego bo robienie zdjęć do szuflady jest bez sensu. Musimy pokazywać naszą pasję i zarażać się nawzajem tym wszystkim" - powiedziała pani Justyna. 

Wystawa zatytułowana "Ciemno.Ciemniej.Noir - kadry, jak z filmu lat czterdziestych" już na wejściu wprowadzała widzów w tajemniczy, zadymiony, ciemny klimat filmowych lat czterdziestych. Na ścianach wisiały czarno-białe fotografie modeli i modelek, którzy świetnie sprawdzili się w tej roli.

Część artystyczną poprowadził dyrektor ośrodka pan Dariusz Falana, podkreślając, iż miejsce fotografów jest zwykle za obiektywem i są zwykle niewidoczni. Dlatego też podczas wystawy publiczność mogła ich wszystkich poznać i zobaczyć, a oni sami mogli pojawić się na scenie.
 
- Od wielu lat w tych naszych ciasnych progach staramy się stworzyć odrobinę dachu i przestrzeni na to, żeby dwa razy w miesiącu regularnie się spotykać i wykonywać coś, co się lubi, bo po prostu robi się to z chęcią i z pasją. Zachęcamy państwa serecznie abyście wasze hobby naprawdę uzewnętrzniali. Robicie to coraz lepiej, coraz piękniej, a jak coś się ładnie udaje, to trzeba się tym chwalić, a my będziemy się wami chwalić jeszcze bardzo, bardzo długo - powiedział pan Dariusz Falana.

Wystawę uświetnił znakomity występ Wiktorii Turowskiej (wokal) przy akompaniamencie fortepianu w wykonaniu Piotra Goździkowskiego.

Wszystkim twórcą wystawy serdecznie gratulujemy, czekamy na kolejne prace i życzymy samych sukcesów w wielkim świecie fotografii.

Joanna Kuźmin-Wańkowicz

Autorzy zdjęć:
Anna Cebulska
Marcjanna Cebulska
Bernadeta Deczewska
Katarzyna Jastrzębska
Szymon Kaliciński
Justyna Kamińska
Magdalena Kozłowska
Radosław Laskowski
Anna Leszczyńska
Kamila Łysakowska
Anna Maj
Wioletta Nocek
Mikołaj Ogrzywalski
Anna Olbrychska
Dominika Płaczek
Mariusz Rubaszyński
Katarzyna Rytko
Justyna Sałyga
Ryszard Sitarski
Joanna Szczepek
Aleksandra Zbiciak

Modele:
Marcjanna Cebulska
Jakub Chmielewski
Christian Broniarz
Grzegorz Emanuel
Henryk Gromadzki
Wioletta Grzywacz
Marta Kamińska
Katarzyna Kęsik
Jan Kurpiński
Radosław Laskowski
Dominika Płaczek
Justyna Sałyga
Ryszard Sitarski
Dominika Smolarska
Sylwia Szewczyk
Edyta Wiśniewska
Dorota Zielińska
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

Jarek

Data: 16 stycznia 2023, 16:21 Przykre że w tym mieście są "lepsi i gorsi " nie wszyscy mogą wystawić swoje prace . W tym mieście są ludzie wybrani ...