Klimatyzacja i wentylacja – poznaj rozwiązania oferowane przez firmę Kliwent

Dodano: 25 stycznia 2023; Niezależnie od tego, czy buduje się nowy dom czy remontuje stary, warto rozważyć montaż klimatyzacji i wentylacji. Te rozwiązania kojarzone kiedyś z budynkami użyteczności publicznej na stałe goszczą już w mieszkaniach.

Zmiana klimatu oraz zanieczyszczenie powietrza skłania mieszkańców domów czy mieszkań do dbania o jakość powietrza, którym oddychają. A nowoczesna klimatyzacja i wentylacja to nie tylko ulga w upalne dni, które coraz częściej występują w Polsce, ale również możliwość innowacyjnego ogrzewania. Decydując się na montaż takiego rozwiązania warto skorzystać z firmy takiej jak Kliwent, która posiada wieloletnie doświadczenie w branży i udziela indywidualnych porad w doborze sprzętu. 

 

Klimatyzacja do domu

Klimatyzacja do domu stała się nie tylko sposobem na ochłodzenie pomieszczeń, teraz możliwe jest również ogrzewanie domu za jej pomocą. By osiągnąć taki efekt, warto wybrać spośród oferowanych przez Kliwent klimatyzator Daikin. Te pompy ciepła działające na zasadzie powietrze-powietrze są świetnym rozwiązaniem w zakresie chłodzenia i ogrzewania. Charakteryzują się łatwością instalacji, a także świetnie zastępują stare instalacje ogrzewania elektrycznego.

Domy stają się coraz bardziej komfortowe dzięki zastosowaniu takich rozwiązań jak klimatyzacja i wentylacja. By usprawnić proces wyboru i montażu klimatyzacji, należy wybrać odpowiednią do tego firmę. Kliwent poza sprzedażą oferuje również profesjonalne doradztwo oraz montaż. To niezwykle istotne, ponieważ taka kompleksowość usług oszczędza czas i pieniądze inwestora, a także przysparza mu mniej zmartwień.

Klimatyzatory Daikin, które oferuje Kliwent to elastyczne jednostki, które łatwo dostosować do każdego układu pomieszczeń. Niezwykle ważna jest ich klasa efektywności energetycznej, która wynosi A+++ i spełnia wszelkie wymagania dla budynków ekologicznych. Klimatyzacja nie musi być droga w utrzymaniu, wybierając odpowiedni sprzęt można zredukować użycie energii aż do 30%. Takie zadanie spełnia układ sterowania inwerterowego Daikin, który polega na efektywnym sterowaniu prędkością silników elektrycznych, by nie tracić energii na ich uruchamianie i zatrzymywanie.


Wentylacja na miarę potrzeb

Czasami inwestora przeraża myśl, jak wiele systemów musiałby zainstalować, jeśli w jego domu będzie klimatyzacja i wentylacja, a może dodatkowo pompa ciepła. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne rozwiązania to jeden kompletny system HVAC, który niweluje potrzebę instalacji wielu systemów.

Produkty wentylacyjne Daikin z łatwością integrują się z pompą ciepła, aby zapewnić jednoczesne ogrzewanie domu i powietrze o najlepszej jakości.
Jakie czynniki tworzą doskonały klimat wewnątrz pomieszczeń? Dobra klimatyzacja powinna zapewnić dostarczanie świeżego powietrza, odzysk energii, a także uzdatnianie powietrza, odpowiednie jego nawilżenie oraz filtrowanie.

By znaleźć sprzęt idealnie dopasowany do potrzeb, warto zwrócić się o poradę do fachowców Kliwent, którzy zajmą się kompleksowym doborem oraz instalacją całego systemu wentylacji i klimatyzacji.

Sprawdź ofertę Kliwent - Klimatyzacja i wentylacja, montaż, serwis