Kolarze amatorzy będą ścigać się w Górze Kalwarii

Dodano: 14 sierpnia 2023; Informacja prasowa W najbliższy weekend rozegrane zostaną dwa etapy ŻTC BIKE RACE. W sobotę najlepsi kolarze amatorzy ścigać się będą w Górze Kalwarii, dzień później rywalizacje przeniesie do Warki.


News will be here

Zmagania w Górze Kalwarii odbędą się na kultowej już trasie. Start odbędzie się przed Koszary Arche Hotel. Po starcie ostrym ul. Księdza Zygmunta Sajny trasa skręca w lewo w ul. Szpitalną i Pijarską, następnie w prawo w ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego po czym opuszcza miasto drogą nr 724 przez Moczydłów, Brzeźc do Kawęczyna. W Kawęczynie skręca w prawo do miejscowości Dębówka, tam skręca w prawo i przez Podłącze Wólkę Dworską powraca do Góry Kalwarii na ul. Lipkowską gdzie wyznaczono metę wyścigu. Cała runda ma 18 kilometrów.

Dzień później zmagania przeniosą się do pobliskiej Warki, gdzie oprócz klasycznego etapu ŻTC BIKE RACE odbędą się VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Zawodnicy ścigać się będą na 33-kilometrowej rundzie. Tradycyjnie START i META – w centrum miasta na rynku przed Urzędem Miasta – od startu ulicą Senatorską i następnie Warszawską – do ronda Jana Pawła II – dalej ul. Puławską wyjazd z Warki drogą 731 – przez Piaseczno do Dębnowoli, gdzie peleton skręci w prawo i przez Klonową Wolę, Ostrołękę i Przylot dojazd do drogi 79 , w którą nastąpi skręt w prawo – przez most na Pilicy do Mniszewa, następnie skręt w prawo i przez Zagroby, Rozniszew, Zakrzew dojazd do drogi 730, w którą skręt w prawo. Po przejechaniu mostu z ul. Mostowej skręt w lewo w ul. Nowy Zjazd i w prawo w Aleję PTTK – podjazd do góry do ul. Farnej, w którą w lewo i po skręcie w prawo meta.

– Zapraszam na dwa kultowe już wyścigi w ramach ŻTC BIKE RACE do Góry Kalwarii i Warki, to już końcowe zmagania w ramach cykl ŻTC BIKE RACE. Do końcowych rozstrzygnięć pozostało naprawdę niewiele. Wyścigowi w Warce dodatkowego prestiżu dodaje rywalizacja służb mundurowych – mówi dyrektor cyklu, Wojciech Pawelec.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

nsz

Data: 17 sierpnia 2023, 09:47 od sportowych zmagań jest stadion. niech burmistrz nie utrudnia życia mieszkańcom i zorganizuje u siebie. po tych "kolarzach" to tylko śmieci, tyle z tego mają mieszkańcy