Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Kolejna zmiana w organizacji ruchu na DK79

Dodano: 19 października 2021; w środę (20.10) ok. godz. 21.00 rozpoczyna się wdrażanie zmiany w organizacji ruchu na DK79 pomiędzy skrzyżowaniami Puławskiej z Energetyczną i Okulickiego w Piasecznie.

Zamknięta zostanie jezdnia w kierunku Warszawy a ruch będzie przełożony na jezdnię w stronę Góry Kalwarii. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu, przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h w rejonie przewiązek i do 50 km/h na jezdni głównej.

4 października br. rozpoczął się pierwszy etap robót. Wybudowane zostały przewiązki w pasie rozdziału, którymi teraz kierowcy będą przejeżdżać z jednej jezdni na drugą. Pierwsza zlokalizowana jest za skrzyżowaniem z ul. Energetyczną a druga przed skrzyżowaniem z ul. Okulickiego (jadąc w stronę Góry Kalwarii). Obecnie planowana zmiana w organizacji ruchu umożliwi wykonawcy przebudowę jezdni. Kolejnym etapem będzie przełożenie ruchu na rozbudowaną jezdnię, co pozwoli na prowadzenie prac na tej w stronę Warszawy.

Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag. Umowa o wartości prawie 9 mln zł zostanie zrealizowana do 9  miesięcy od daty jej zawarcia, do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest najpóźniej w III kwartale 2022 r. W ramach kontraktu wykonawca uzyska niezbędne dodatkowe decyzje oraz przebuduje drogę. Inwestycja jest finansowana ze środków budżetu państwa.

W ramach przebudowy odcinka DK79 na długości ok. 350 m droga zostanie poszerzona do 3 pasów ruchu na każdej jezdni. Ponadto wybudowane zostaną chodniki, ścieżki rowerowe. Przebudowana zostanie istniejąca droga serwisowa, elektroenergetyka, oświetlenie oraz system odwodnienia.

Przyznanie finansowania pozwoliło nam na rozpoczęcie działań związanych z przygotowaniem materiałów do ogłoszenia przetargu na wybór projektanta, który przygotuje koncepcję rozbudowy i uzyska decyzję środowiskową. Planujemy ogłosić postępowanie do  końca bieżącego roku.

Rozbudowana DK79 będzie drogą klasy GP (ruchu głównego przyspieszonego). Będzie posiadała dwie jezdnie po 2 pasy ruchu. Wybudowane zostaną węzły i skrzyżowania, drogi do obsługi przyległego terenu, ciągi pieszo-rowerowe, obiekty inżynierskie, w tym przejścia dla zwierząt, zabezpieczenia akustyczne. Przebudowane zostanie oświetlenie, odwodnienie i infrastruktura podziemna, urządzenia BRD.

(GDDKiA)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (6)

polacco

Data: 19 października 2021, 22:06 Będzie niezły Sajgon.

maniek gk

Data: 20 października 2021, 16:21 o tej zwężce wiadomo od co najmniej 2 tygodni, przejazdy już zrobione, brak tylko oznakowania pionowego i poziomego


Nick

Data: 20 października 2021, 19:23 Około rok utrudnień i korków, aby poszerzyć ulicę na odcinku 350 m z 2 do 3 pasów, chodniki i ścieżki rowerowe. To nie ma chyba sensu...

Ktoś ważny?

Data: 21 października 2021, 05:20 No i zwężka już działa, po 15.00 jadę na wilanow i Konstancina, tu będzie sajgon

Ktoś ważny?

Data: 21 października 2021, 20:18 koreczek od toyoty

Haahaahah

Data: 22 października 2021, 07:46 Współczesna myśl inżynerow w polin ahahahahahahahaha