Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Kolejny krok do Tenisowej Góry Kalwarii wykonany

Dodano: 26 czerwca 2020; Fundacja Edukacja Sportowa poinformowała, iż w piątek uprawomocniła się decyzja o pozwoleniu na budowę ośrodka sportowo-tenisowego w Górze Kalwarii.

Przypomnijmy, iż w marcu ubiegłego roku burmistrz Arkadiusz Strzyżewski podpisał umowę z inwestorem, który na dzierżawionym od gminy terenie wybuduje ośrodek tenisowo-sportowy.

Fundacja Edukacja Sportowa (FES) zobowiązała się, że obiekt, który powstanie w sąsiedztwie zespołu basenowego, rozpocznie działalność w ciągu dwóch lat.

- Teraz piłeczka (a raczej łopata) po naszej stronie – ruszamy z budową. Nasze plany się nie zmieniły – chcemy, aby to miejsce było źródłem rozwoju, integracji i pozytywnej energii wokół sportu i nie tylko dla całej lokalnej społeczności - napisali na Facebooku przedstawiciele fundacji, Barbara i Michał Borowscy. Liczą, że prace uda się zakończyć jeszcze jesienią tego roku.

Przypomnijmy, iż na terenie o łącznej powierzchni około 4750 metrów kwadratowych fundacja zaplanowała realizację trzech kortów (w tym dwóch pod dachem) oraz krytego boiska wielofunkcyjnego. Powstanie także budynek klubowy z zapleczem socjalnym i kawiarenką.

(mat)

Fot. facebook.com/fundacjaedukacjasportowa


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (12)

Jajaja

Data: 26 czerwca 2020, 19:19 Fajnie, że miasto będzie miało kolejne fajne miejsce do odpoczynku..
Ale chciala bym sie dowiedziec, co z blokami , które sie rozsypuja??
Czy one nie zostaną wyremontowane?
Miasto robi, żeby dorównać innym i pokazać, że może być fajnie. Turystycznie i rekreacyjnie ? A kamienice sie wszystkie po kolei sypią. Az normalnie brak słów.


absolut

Data: 26 czerwca 2020, 19:20 a kibla nie ma.

Hahaha

Data: 26 czerwca 2020, 20:46 Co to za cyrk ? Arek zobaczył że spadają mu słupki i nagle korty będą budowane ? Gdzie jeszcze tydzień temu cos innego powstawalo w tym miescu ? poniewaz czas na wybudowanie kortow przez inwestora stracił ważność ?

iQ

Data: 27 czerwca 2020, 01:41 A parkingi zostały przewidziane szczególnie w kontekście nowych bloków tam powstających czy jak.zwtlyklr jakoś to będzie?

g.k.

Data: 27 czerwca 2020, 11:32 @Jajaja Słuchaj co do kamienic to niedługo odzyskają je Ci co mają cmentarz na Zakalwarii i nie dawno tak tłumnie się bawili w Koszarach. Podobno nawet rozmawiali z burmistrzem i im obiecał

Nick

Data: 27 czerwca 2020, 13:13 @absolut rozumu też.

Fundacja Edukacja Sportowa

Data: 27 czerwca 2020, 14:18 Odnosząc się do Państwa komentarzy wyjaśniamy, że:
1. Inwestycja powstaje za nasze a nie gminne środki, na pewno jest w gminie wiele potrzeb ale to już nie uwaga do nas
2. Nasz pomysł na to miejsce pojawił się w 2018 r. i od tamtej pory się nie zmienił, więc drogi @Hahaha tydzień temu był taki sam
3. Drogi @Hahaha czas na wybudowanie przez nas obiektu jeszcze nie stracił ważności, a wręcz mamy go jeszcze dużo, co nie zmienia faktu że staramy się wybudować obiekt jak najszybciej
4. Miejsca parkingowe są przewidziane dla korzystających z obiektu i na pewno ich wystarczy
5. Drogi @Absolut - kible są :)

Pozdrawiamy
Fundacja Edukacja SportowaDobromir

Data: 27 czerwca 2020, 19:18 @absolut
Mam pomysł na WC, narazie tylko dla facetów na siusiu.
Wystarczy te ładne słupy ogłoszeniowe usprawnić tak by jeden panel robił za drzwi,można by skorzystać i tak w środku jest pusty !

Zenon

Data: 27 czerwca 2020, 19:21 A nic o skarpie słyszałem że opady poczyniły szkody ,czy gwarancja obejmuje i czy w ogóle jest coś takiego ?

wyborca

Data: 28 czerwca 2020, 10:55 Bardzo mi się podoba odpowiedź fundacji, brawo:)

mieszkaniec

Data: 29 czerwca 2020, 08:32 @Hahaha poziom wiedzy na temat gminy i inwestycji w gminie - jak również źródeł finansowania jak widzę ZERO. Słabe

@kk

Data: 29 czerwca 2020, 21:24 Nareszcie ktoś pomyślał,,,?
bo korty gdzieś w krzakach to bagno...k
Mam nadzieję, że Wielki tenis będzie na tych kortach/
To można się dowiedzieć, od kiedy zapisy ???
jaka stawka będzie?
@kk