Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Koncert światowej gwiazdy muzyki folkowej NAMGAR w Górze Kalwarii

Dodano: 25 listopada 2019; NAMGAR - światowa gwiazda muzyki folkowej 3 grudnia (wtorek) zagra koncert w Górze Kalwarii. Zespół aktualnie jest w trakcie europejskiej trasy koncertowej.

Namgar przenosi publiczność w fantastyczny świat z pogranicza rdzennej i współczesnej muzyki Buriacji. Artyści prezentują zaskakujące połączenie tradycyjnego brzmienia buriacko-mongolskiego oraz współczesnych elementów rocka, jazzu, folku, ambientu, popu oraz zniewalającego głosu wokalistki Namgar Lhasaranovej.

W swoim repertuarze Namgar ma melodie, które niosą słuchaczy wraz z szamańskim pieśniami wprost ponad mongolskie stepy. Muzycy z zespołu wirtuozersko grają na tradycyjnych i współczesnych instrumentach, od pierwszych dźwięków prezentując oryginalny, otwarty i nowoczesny styl zakorzeniony w wielowiekowej tradycji regionu, jednocześnie niezwykle odważny i progresywny.

Zespół używa tradycyjnych mongolskich instrumentów, takich jak yatag (13-strunowa cytra), chanza (trzystrunowa lutnia) i morin khuur (dwuczęściowy instrument smyczkowy), a także elektrycznego basu i bębnów. Ich koncerty stają się dla europejskich widzów egzotycznym widowiskiem, uchylającym rąbka tajemnicy o odległych kulturach.

Cała twórczość zespołu zbudowana jest wokół muzyki, którą tworzy Namgar, sięgając inspiracjami do rodzinnego dziedzictwa przekazanego jej przez dziadków i ojca. Pomysłowe aranżacje są nowe, ale historie opowiadane w pieśniach są tak stare, jak sami rdzenni Buriaci, z opowieściami i mitami starożytnych mongolskich wojowników, wędrownych mistrzów, koni i legendarnych bitew.

3 grudnia (wtorek) godz. 19.30
Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Białka 9
Bilety (35/30 zł) do nabycia w kasie Ośrodka oraz na biletyna.pl

(Inf. prasowa)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (2)

ament

Data: 25 listopada 2019, 16:35 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Esteta

Data: 26 listopada 2019, 12:29 muzykę i taniec mongolski uwielbiał Boczek . Myslę że i w naszym miescie znajdą sie miłośnicy takiego zespołu