Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Kosmetyczka zero waste, czyli jak dbać o wygląd w zgodzie z naturą

Dodano: 28 lipca 2020; Temat ochrony środowiska to od kilku lat jeden z głównych dyskursów medialnych poruszanych nie tylko w kontekście prowadzenia domu, biznesu czy robienia zakupów, ale też dbania o urodę. Właśnie dlatego warto bliżej przyjrzeć się zawartości kosmetyczki i wyeliminować z niej najbardziej szkodliwe produkty. Dowiedz się, jak żyć zero waste na co dzień!

Idea zero waste

Z angielskiego zero waste oznacza po prostu „zero odpadów”. Choć każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że jest to cel niemożliwy do osiągnięcia, wystarczy wprowadzić w życie drobne zmiany, by znacząco zminimalizować własny „śmieciowy” ślad. Bezmyślny konsumpcjonizm znacząco wpływa na produkowanie większej ilości śmieci – zacznij więc planować swoje wydatki i zrezygnuj ze wszystkiego, co jednorazowe.

Zero waste w naszej łazience

Łazienka to przestrzeń, z której na pierwszy rzut oka niemal nie sposób pozbyć się plastiku. Szampony, odżywki, żele pod prysznic, toniki, a nawet waciki – wszystkie te produkty opakowane są plastikowe buteleczki lub folie, które nie nadają się do ponownego użycia. Dlatego zatem warto poszukać dla nich alternatyw na stronach z naturalnymi kosmetykami (https://www.natinati.pl/pl/).

Codzienna pielęgnacja w kostce

Jedną z najprostszych metod na zminimalizowanie produkcji odpadów jest inwestycja w odżywki oraz szampony w kostce (https://www.natinati.pl/pl/szampony-w-kostce). Tego rodzaju produkty działają w dokładnie ten sam sposób, co ich plastikowe odpowiedniki, a przy okazji mogą pochwalić się znacznie bardziej przyjaznym naturze składem. Samo ich stosowanie jest banalnie proste – wystarczy spienić produkt pod bieżącą wodą i użyć go tak, jak zwykłego szamponu czy odżywki.

Higiena jamy ustnej w pigułce

Systematyczna wymiana szczoteczki to comiesięczny rytuał, do której z pewnością udało Ci się już przyzwyczaić. Ciągłe kupowanie nowych, plastikowych modeli ma jednak dramatyczny wpływ na planetę. Dlatego właśnie zwykłą szczoteczkę możesz zastąpić jej eko odpowiednikiem, który da takie same efekty. Bambusowe szczoteczki oraz pasty do zębów w tabletkach, w proszku bądź w szklanym opakowaniu znajdziesz tutaj: https://www.natinati.pl/pl/kosmetyki-zero-waste.

Postaw na mydło

Ogromną popularnością cieszą się również wszelkiego rodzaju mydła. To swego rodzaju powrót do tradycji – w końcu zwykłe mydła w kostce były kiedyś codziennością. Ich nowe wersje w stylu zero waste nie są opakowane w plastik. Dobierzesz je wedle swoich upodobań lub dopasujesz do konkretnych wymagań skóry. Zamiast inwestować w kolejny tonik, pomyśl więc o zakupie delikatnego mydła do twarzy, a popularny antyperspirant w kulce lub aerozolu zamień na wersję w kostce – to zwyczajnie się opłaca!