Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Kraina Jeziorki nowy wyjątkowy tytuł prasowy

Dodano: 3 czerwca 2020; W połowie czerwca 2020 roku Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki wydaje pierwszy numer prestiżowego czasopisma z segmentu premium „Kraina Jeziorki”. Jest to wyjątkowa pozycja na rynku wydawniczym, która w ciekawy i nieszablonowy sposób będzie przybliżać Czytelnikom tradycję, kulturę, sztukę, historię oraz wyjątkowych ludzi i miejsca na obszarze krainy rzeki Jeziorki.

Czasopismo Kraina Jeziorki to magazyn z segmentu premium, który w nietuzinkowy sposób pokaże bogactwo regionu, który określany jest jako Kraina Jeziorki. W każdym numerze pojawi się wiele interesujących treści: wywiad, felieton oraz artykuły przedstawiające inspirujących ludzi z terenów związanych z krainą Jeziorki. Podpowiemy jak aktywnie spędzić weekend na szlaku, opowiemy o lokalnych biznesach, zaprezentujemy niezwykłe fotografie ukazujące piękno naszego regionu. Odkryjemy również ciekawe miejsca, do których koniecznie trzeba się wybrać, ale będą to niestandardowe propozycje.
Zaprezentujemy sztukę i kulturę na najwyższym poziomie przedstawiając znamienite postacie i ich dzieła. Pojawią się również kulinaria charakterystyczne dla tego obszaru, inspirowane lokalnymi produktami i tradycjami i bogata historia tych terenów.

Całość uzupełniona będzie wspaniałymi zdjęciami, które wraz z treścią będą stanowiły najważniejszy element budujący charakter i prestiż czasopisma. Do współpracy zatrudniliśmy lokalnych, szanowanych fotografów, którzy przez cały rok fotografują piękno Krainy Jeziorki.

W pierwszym numerze będziemy gościć Józefa Wilkonia, światowej sławy mistrza ilustracji i rzeźby, opowiemy o fenomenie Grójecko-Piaseczyńskiej Kolejki Wąskotorowej, zajrzymy do pracowni artysty ludowego Eugeniusza Węgiełka, którego jedna z rzeźb jest nawet w kolekcji Watykanu, poznamy historię Karola Wójcickiego, najbardziej znanego w Polsce popularyzatora kosmosu, zajrzymy w zakurzone archiwa historii dworu Ryxów, przyjrzymy się niesamowitej przyrodzie Skarpy Jeziorki, a także odwiedzimy stolarską pracownię Alicji w Krainie Drewna, Tęczową Pasiekę słynącą z wyśmienitego miodu i poznamy historię starych odmian jabłek z Tarczyna. Warto też zaznaczyć, że również forma estetyczna będzie miała wysoki poziom. Pismo wydane będzie w dużym formacie 22x29 cm, w pełnym kolorze, na papierze kredowym. Każdy numer to ok. 80 stron, a nakład 3000 egzemplarzy.

Pismo wydawane przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki, lokalnej organizacji działającej na południe od Warszawy na obszarze zlewni rzeki Jeziorki. Tworzy je 10 gmin wraz z 3 powiatami. Celem działania jest wspieranie działań samorządowych na rzecz zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego na terenie działania Stowarzyszenia, a w szczególności szeroko pojętą ochroną środowiska obszaru zlewni rzeki Jeziorki, gdyż pierwszoplanowymi zadaniami są: zahamowanie degradacji środowiska, kontynuacja procesu oczyszczania wód i obszaru zlewni rzeki Jeziorki i całościowe uregulowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie działania Stowarzyszenia.

Kraina Jeziorki to malowniczy region położony na południe od Warszawy, który wyznacza rzeka Jeziorka i jej zlewnia. Krainę tworzy 10 gmin i 3 powiaty zrzeszone w Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki. Na jej terenie powstało ponad 400 km szlaków rowerowych, wodny szlak kajakowy, szlaki piesze i biegowe.  Można tu nie tylko aktywnie i miło spędzić weekend, ale też przeżyć prawdziwą przygodę, wziąć udział w ciekawym wydarzeniu, obcować z dziką naturą, zobaczyć wiele pięknych, zabytkowych i inspirujących miejsc, poznać tradycję i kulturę regionu, a na koniec dobrze zjeść.

Odkryj z nami piękno Krainy Jeziorki!

Inf. prasoweDodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

Mateusz

Data: 4 czerwca 2020, 05:59 U nas na wsi też mieliźwa gazetę, by nie reklamować nie zdradzę tutuła.
Nadawała się na podpałkę i za stodołę.