Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Kursy, które pomogą podnieść kwalifikacje zawodowe

Dodano: 21 grudnia 2021; Kursy zawodowe to doskonała okazja, by podnieść swoje kwalifikacje i nauczyć się czegoś nowego. Cieszą się ogromną popularnością, bo pozwalają zwiększyć swoje możliwości na rynku pracy. Jakie kursy cieszą się w naszym kraju największą popularnością? Czy faktycznie pomagają zwiększyć szanse na zatrudnienie?

Kurs na wózki widłowe - możliwość pracy w każdej hurtowni

Kurs na wózki widłowe to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych kursów oferowanych w firmach szkoleniowych. Jako że wózki widłowe są na wyposażeniu każdego magazynu, sklepu czy hurtowni, zapotrzebowanie na pracowników posiadających uprawnienia z zakresu ich obsługi utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Aby móc prowadzić te pojazdy należy nabyć specjalne uprawnienia. Kurs kończy się państwowym egzaminem i pozwala na obsługę wózków widłowych w każdej branży. Aby móc prowadzić wózki widłowe trzeba mieć ukończone 18 lat i zdać egzamin z zakresu bezpiecznego użytkowania butli gazowych.

Kurs na koparkę - z całą pewnością jest wart uwagi

Posiadanie uprawnień do prowadzenia prac koparką to doskonała okazja, by móc wykonywać samodzielne prace zarobkowe. Operatorzy koparek są poszukiwani we większości firm budowlanych. Jeśli zdecydujemy się po odbyciu kursu na samodzielny zakup maszyny, to będziemy mogli szukać zleceń w zakresie robot budowlanych przy domach jednorodzinnych lub budowie dróg. Podczas kursu nabywamy zarówno wiedzy czysto teoretycznej, jak i praktycznej. Całość tak samo jak w przypadku wózków widłowych kończy się egzaminem państwowym, który składa się z 2 części. Kursy na koparkę, pomimo że stosunkowo drogie, cieszą się ogromną popularnością, bo pozwalają nauczyć się nie tyle samej obsługi urządzenia ile całego zawodu.

Kursy SEP - szczególnie pożądane w branży budowlanej

Kursy SEP są szczególnie popularne wśród pracowników branży budowlanej. Umożliwiają one nabycia uprawnień do wykonywania instalacji elektrycznych. Praca elektryka jest dobrze płatna i umożliwia prowadzenie własnej działalności jednoosobowej. Uprawnienia zdobywa się na specjalnych kursach, które pomagają nabyć umiejętności potrzebnych do zdania egzaminu. Istnieje kilka kategorii kursów SEP, ale to zdecydowanie dobre rozwiązanie dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje i zaistnieć w branży budowlanej. Certyfikat, który uzyskujemy po obyciu kursu, umożliwia pracę w zawodzie elektryka. Warto wiedzieć, że uprawnienie G3 umożliwia także pracę przy urządzeniach gazowych. Podstawowe uprawnienia G1 dają nam możliwość pracy na stanowisku eksploatacji przy prądzie o mocy do 1 KV.