Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Lasery pikosekundowe w Klinice Miracki

Dodano: 19 maja 2020; Współczesna medycyna estetyczna przynosi możliwości, jakich nigdy do tej pory nie było. Dzięki użyciu lasera frakcyjnego lub klasycznego – np. jednego z najnowocześniejszych laserów pikosekundowych – w ciągu zaledwie kilkunastu minut możemy pozbyć się nieestetycznych zmian skórnych, które negatywnie wpływają na nasz wygląd i samoocenę. Blizny potrądzikowe, rozstępy, przebarwienia na twarzy, a nawet zmarszczki mogą pozostać niemiłym wspomnieniem dzięki rewolucyjnym metodom laseroterapii, które są nieinwazyjne i nie pozostawiają żadnych skutków ubocznych.

Laser pikosekundowy

To prawdziwy przełom w medycynie estetycznej. Technologia wykonania laserów pikosekundowych i nanosekundowych pozwala na maksymalne zoptymalizowanie zabiegu. Dzięki wykorzystywaniu wiązek laserowych o różnych długościach lekarz medycyny estetycznej jest w stanie precyzyjnie dotrzeć do źródła problemu i wpłynąć wyłącznie na te komórki, które stoją za pojawieniem się niechcianych, nieestetycznych lub wręcz chorobowych zmian skórnych. Możliwość tak selektywnego wyboru obszaru skóry, który jest poddawany działaniu lasera, sprawia, że zabieg staje się maksymalnie:

- bezbolesny,
- nieinwazyjny,
- bezpieczny,
- efektywny.

Cechuje się również zdecydowanie krótszym i mniej nieprzyjemnym okresem rekonwalescencji niż ma to miejsce w przypadku innych metod usuwania blizn potrądzikowych, rozstępów, zmian naczyniowych czy zmarszczek. Jedyne działania niepożądane, jakie mogą wystąpić po zabiegu i utrzymywać się przez kilka do kilkunastu godzin, to zaczerwienienie niewielkiego obszaru skóry i lekki obrzęk.

Lata doświadczeń i nowoczesna technologia

Tak można najkrócej podsumować metodologię pracy lekarzy medycyny estetycznej z Kliniki Miracki w Warszawie, gdzie wykonywane są zabiegi przy użyciu lasera pikosekundowego. Długa praktyka zawodowa połączona ze znajomością najnowocześniejszych sposobów leczenia pozwala mieć pewność niezawodności specjalistów i zadowolenia pacjentów.

Przebarwienia na twarzy to problem, który często wymaga pojedynczego zabiegu laseroterapii. W przypadku, gdy zmiany skórne są rozległe lub głębokie, zalecane jest powtarzanie sesji w określonych odstępach czasowych. Lekarze z Kliniki Miracki przygotowują indywidualny plan leczenia dla każdego pacjenta, tak aby jak najpełniej odpowiedzieć na jego potrzeby i oczekiwania.

Laseroterapia – "przed" i "po"

W zależności od tego, jakie zmiany skórne mają zostać poddane działaniu lasera, zalecenia, jakie pacjent otrzymuje przed zabiegiem i po nim, mogą się nieco różnić. Niektóre są jednak uniwersalne. Przed laseroterapią należy m.in.:

- unikać ekspozycji skóry na słońce,
- nie stosować samoopalacza,
- odstawić leki o właściwościach fotouczulających,
- w dniu zabiegu zrezygnować z picia alkoholu.

Przed niektórymi zabiegami zalecane jest także wykonanie delikatnej depilacji lub unikanie agresywnych kosmetyków pielęgnacyjnych, takich jak peeling gruboziarnisty. Lekarz medycyny estetycznej nie przystąpi także do pracy z laserem pikosekundowym, jeśli u pacjenta wystąpi jedno z następujących przeciwwskazań:

- ciąża lub laktacja,
- świeża opalenizna,
- aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegowym,
- padaczka,
- łuszczyca,
- bielactwo,
- nowotwór,
- skłonność do bliznowców,
- przyjmowanie niektórych leków (np. antybiotyków).

Po zabiegu laseroterapii zaleca się natomiast tymczasowe unikanie ekspozycji na słońce, stosowanie kremów z filtrem SPF 50, rezygnację z sauny, solarium czy nadmiernego wysiłku. Niekiedy lekarz przepisuje także kremy przyspieszające proces regeneracji tkanek.