Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Limboski na Walentynki w Górze Kalwarii

Dodano: 31 stycznia 2020; LIMBOSKI – jedna z najciekawszych postaci na polskiej scenie muzycznej 15 lutego zaśpiewa w Górze Kalwarii.

Bard z Krakowa to nie jedyny przydomek artysty. Nazywany bywa również niespokojnym duchem, najbardziej oryginalnym i głębokim głosem w Polsce, koncertowym zwierzęciem i chodzącą encyklopedią korzeni bluesa i folku.

Zadebiutował w 2010 roku płytą „Cafe Brumba” z knajpowymi balladami, którą promował utwór „Piosenka dla mężatki”. Był dwukrotnie nominowany do FRYDERYKÓW za płyty „Tribute to Georgie Buck” i „Poliamoria”. W międzyczasie wystąpił w telewizyjnym show Polsatu „Must be the music” – wykonanie utworu „Czarny Otello” zapewniło mu miejsce w półfinale. W 2016 roku wydał album „One Man Madness”. Tego samego roku w październiku premierę miała jego najnowsza płyta „W trawie. I inne jeszcze młode”, której patronem został Program Trzeci Polskiego Radia. W 2018 roku wystąpił na festiwalu Męskie Granie .
Ostatnie dwa lata Limboski spędził w Berlinie, gdzie zanurzył się w świecie muzyki klubowej, co dało mu zastrzyk nowych inspiracji. Nowy materiał zapowiada jako połączenie avant popu, elektroniki i rock and rolla. Singiel „Na Statku”, zapowiada jego najnowszą płytę pt. „Ucieczka Saula”, której premiera miała miejsce 25 października 2019 roku.

O płycie „Ucieczka Saula”:
„Saul to bohater mojego opowiadania, który pewnego dnia zostawia dom i rodzinę, wsiada na małą łódź i opuszcza swoją wioskę. Płynąc w dół rzeki obserwuje przesuwający się powoli krajobraz i wspomina różne wydarzenia ze swojego życia, z którego właśnie uciekł – rzeka kołysze jego łódź i powoli unosi go ku przeznaczeniu.
To bardzo symboliczna opowieść o dojrzewaniu, a jej ścieżką dźwiękową jest ta płyta. Każda piosenka to małe wspomnienie Saula”.


Po koncercie zapraszamy do
Koszary Arche Hotel. Z biletem na koncert Limboskiego lampka wina z 50 proc. upustem, a przy zamówieniu dania – lampka wina gratis.

(Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (2)

pytek

Data: 3 lutego 2020, 01:36 Czy Gmina współfinansuje imprezę dla zakochanych?
Czy sama coś organizuje w oparciu o lokalne zasoby?

Er.

Data: 3 lutego 2020, 12:06 O spoko, koleś nieźle e gra, takie \"czarne bramy\"to świetny numer.