Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Linia L21 wróci na trasę od marca?

Dodano: 13 lutego 2021; Prawdopodobnie od 1 marca na swoje stałe trasy ponownie wyjadą autobusy zawieszonych linii L14, L15, L16, L21 i L42 - informuje samorząd Konstancina-Jeziorny.

To dobra wiadomość dla mieszkańców naszej gminy, którzy korzystają z linii L21. Rozpoczyna ona swoją trasę na rynku w Górze Kalwarii, dalej jedzie ulicami Pijarską, Wyszyńskiego przez Moczydłów, Wólkę Załęską, Podłęcze, Dębówkę do Klarysewa.

Linia ta funkcjonuje w ramach porozumienia gminy Konstancin-Jeziorna z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie, a jest współfinansowana przez samorząd Góry Kalwarii.

Trójstronna umowa zawarta między Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie, gminą Konstancin-Jeziorna a Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Mazowieckim wygasła 30 listopada 2020 r. W międzyczasie ZTM, w uzgodnieniu z konstancińskim samorządem, ogłosił nowy przetarg, który nie został rozstrzygnięty do 30 listopada 2020 r. (jeden z oferentów zaskarżył wyniki przetargu). W konsekwencji czego ZTM, do momentu jego rozpatrzenia, nie mógł podpisać umowy z nowym przewoźnikiem. Z tego powodu od 18 stycznia zawieszone zostały linie L14, L15, L16, L21 i L42.

Jak informuje gmina Konstancin-Jeziorna sprawa zaskarżonego przetargu stanęła 9 lutego na wokandzie. W piątek (12 lutego) skład orzekający KIO oddalił odwołanie wniesione przez spółkę PKS Tarnobrzeg na wybór oferty firmy Przewóz Osób Dariusz Średnicki, dając tym samym zielone światło dla podpisania umowy z nowym przewoźnikiem, co ma się wydarzyć w najbliższym czasie. Jeśli wszystko pójdzie po myśli ZTM i konstancińskiego samorządu linie lokalne L na mapę komunikacyjną naszej gminy wrócą prawdopodobnie od 1 marca.


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

Kasia

Data: 13 lutego 2021, 15:34 Bardzo dobrze L21 jest bardzo potrzebnym połączeniem.