Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Linin. Afgańczycy zatruli się grzybami

Dodano: 31 sierpnia 2021; Jak podaje RMF FM, zatruło się czterech dorosłych mężczyzn, przebywających w Ośrodku dla Cudzoziemców w Lininie. Wszyscy byli hospitalizowani.

Jak usłyszał od rzecznika Urzędu do Spraw Cudzoziemców reporter RMF FM, mieszkańcy ośrodka w Lininie mają trzy pełne posiłki dziennie, w tym obiad składający się z dwóch dań. Mają też dostęp do ciepłych napojów, a wyżywienie jest zgodne z normami kulturowymi i religijnymi.

Nieoficjalnie, od osób mających kontakt z Afgańczykami reporter usłyszał, że jedzenia nie brakuje, ale uciekinierzy chcieliby mieć możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków.

Radiostacja podaje, że do zatrucia w Lininie doszło prawdopodobnie kilka dni przed dramatem w Dębaku. W szpitalu o życie walczą dwaj kilkuletni afgańscy chłopcy z tamtejszego ośrodka zatruci muchomorami sromotnikowymi.

Przypomnijmy, iż do ośrodka pod Górą Kalwarią trafiło około 100 osób ewakuowanych z Afganistanu.

(mat)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (20)

Robert

Data: 31 sierpnia 2021, 16:29 Już się zaczynają problemy , zobaczymy co będzie dalej , ci jeszcze mogą być spokojni ale jak ściągną tych byczkow z granicy bialoruskiej to znowu może być wesoło.

Dramat

Data: 31 sierpnia 2021, 16:40 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

bokser

Data: 31 sierpnia 2021, 18:33 Tam jedzenia nie szanują rzucają tym co dostają . Trzeba ich prze głodzić ................

Ferdek

Data: 31 sierpnia 2021, 19:39 A może ich wszystkich nakarmić takimi grzybkami?

Sam

Data: 31 sierpnia 2021, 22:09 zakladam, ze przywiezli z soba patelnie, garnki. planuja zostac na dluzej-tak mysle.

Bóg Gniewu

Data: 31 sierpnia 2021, 23:11 A po kuta było ich tu ściągać? Wielu Polaków żyje w nędzy i nie mają co do garnka włożyć i pomocy nie ma a tu nagle stać nas na utrzymanie obcych darmozjadów. I jeszcze leczyć trzeba a Polak do lekarza nie może się dostać.

Polska kumuna

Data: 1 września 2021, 09:12 Jak była komuna zachód nas przyjmował, a teraz co? Większość Polaków wykorzystywała ustrój polityczny żeby poprawić swój byt za granicą.
Zapomniał wół jak cielęcię był.

Robert

Data: 1 września 2021, 18:01 Wół nie zapomniał , jednak olbrzymią większość jechała do pracy i pokazała że jesteśmy pracowitą nacją , więc żeby nieco zoobrazować sprawę to zerknij na statystyki pracujących imigrantów z Afryki i państw muzułmańskich. Ich mniej pracuje niż Polaków było na zasiłku. Po co Merkelowa otwierała granicę dla ukraińcow? Bo chociaż to też nieroby to jednak statystycznie ich zdecydowanie więcej chociaż symuluje pracę . A ktoś na inżynierów i lekarzy musi pracować . W związku z powyższym twoje granie na sentymentach historycznych jest z gruntu nietrafne .

nikos

Data: 1 września 2021, 18:35 No tak. Amerykańce będą zadymy robić i zyski z nich czerpać a Polska będzie przyjmować uchodźców. Rozumiem,że w ramach podziękowań USA też nam przyśle tyle broni ile zostawili w Afganistanie...

Uff

Data: 1 września 2021, 18:41 @Polska komuna.
Ci, ktorzy to wykorzystali, zostali na obcej ziemi- daleko od grobow swoich przodkow.
A Ty piszesz to do Tych, ktorzy tu zostali bo sa wierni Ojczyznie niezaleznie od bytu materialnego.

Kustosz

Data: 2 września 2021, 10:18 \"Ci, ktorzy to wykorzystali, zostali na obcej ziemi- daleko od grobow swoich przodkow.
A Ty piszesz to do Tych, ktorzy tu zostali bo sa wierni Ojczyznie niezaleznie od bytu materialnego.\"

I żyją sobie w normalnych krajach a nie w tym burdelu.
Wierni Ojczyźnie? Chłopie o czym Ty bredzisz? Obecnie młodzi ludzie chcą się uczyć, rozwijać, pracować, zwiedzać świat bez względu na miejsce zamieszkania. Dzisiaj żyją w PL jutro gdziekolwiek indziej. Jak kończyłem studia to kupę moich znajomych rozjechało się po świecie, większość nie wróciła i mają się raczej dobrze. Ja zostałem i też mam się dobrze ale jak widzę co się dzieje w ostatnich latach to z perspektywy czasu zaczynam żałować. Mam dzieci, które za chwile będą dorosłe i już teraz mówią, że w takim chorym kraju nie chcą żyć. I osobiście będę ich namawiał aby jak najszybciej stąd wyjeżdżały zanim pisokatotalibowie cofną nas do średniowiecza.

Marek

Data: 2 września 2021, 18:50 Zastanawia mnie czemu politycy nie mówią że ci ludzie przywleką nam www irusa. W tym temacie jest cisza. I to pokazuje że ten cały wirus to jedno wielkie kłamstwo. Ludzie umierają z braku dostępu do lekarza .

Jurek

Data: 4 września 2021, 09:22 Grzybów na pustyni nie ma , a czerwony kapelusz ma dla nich znaczenie. Amerykanie nie skorzystali z grzybów i przegrali.

Krzysztof

Data: 4 września 2021, 10:49 @Kustosz
Taki szkolony jesteś a nie wiesz że średniowiecze to najwspanialszy okres w dziejach człowieka.

!!!!!

Data: 4 września 2021, 14:29 @ Krzysztof - podaj przykłady.....inkwizycja , wojny religijne ,palenie czarownic ......same sukcesy człowieczeństwa.

Krzysztof

Data: 5 września 2021, 08:33 @ Kustosz
\" Mam dzieci, które za chwile będą dorosłe i już teraz mówią, że w takim chorym kraju nie chcą żyć. \"
Konkretnie o to jedno zdanie się przyczepiłem !
Wszyscy Ci którzy obiecywali nie wyjechali(y) ,a Młynarskie wróciły się leczyć.

Uff

Data: 5 września 2021, 18:00 napisze słowa zasłyszane od starszej pani, zapewne byly jej własne spostrzezenia, \" biedny- to nie jest Ten co nic nie ma, ale Ten co ma , a wydaje mu sie ze ma wciaz za malo\".
To taka dygresia do Tych, ktorzy myslą, ze za granica jest lepiej niz w Polsce i dlatego wyjezdzaja z kraju.

Micho

Data: 7 września 2021, 22:34 Mam jakieś zrozumienie i współczucie dla tych ludzi, uważam że należy im pomóc. Nam jako Polakom na przestrzeni dziejów też inne kraje pomagały i znajdowaliśmy w obcych krajach dom i schronienie, ale jak czytam niektóre komentarze polskich katolików, to mnie ciary przechodzą. Wstyd.

Robert

Data: 9 września 2021, 07:23 No to skoro cię mój szanowny przedmówco \" ciary \" przechodzą bo katolicy mają takie poglądy to daj dobry przykład ; przyjmij sobie kilku uchodźców których Łukaszenko do nas wysyła . I wtedy pisz i krytykuj innych . Chyba że należysz do tej grupy pieniaczy którzy krzyczą -przyjmujemy ilu się da- , bo przecież później kłopot ma kto inny . Gdyby taka świetlana postać jak posłanka Jachira miała wolną rękę to ośrodek na lininie trzeba by szybko rozbudować a najlepiej jeszcze wysiedlić mieszkańców pobliskich bloków. Szkoda że nie pyta o zdanie okolicznych mieszkańców oraz rodziców dzieci które miały okazję uczęszczać do szkoły w Coniewie .

Wyborca

Data: 9 września 2021, 23:57    \"Nigdy nie oddałbym życia za swoje przekonania, ponieważ mogę się mylić\".

Bertrand Russell