Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Lodowisko otwarte, basen na razie nie

Dodano: 12 lutego 2021; Od piątku można korzystać z miejskiego lodowiska. Kryta pływalnia pozostaje na razie zamknięta.

Obowiązujące od piątku rozporządzenie rządu, luzujące obostrzenia w związku z COVID-19, dopuszcza działalność obu obiektów. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii zdecydował się na razie uruchomić tylko lodowisko.

Basen pozostaje na razie zamknięty. Samorząd Góry Kalwarii wyjaśnia, że zgodnie z rozporządzeniem, pływalnie mogą zostać uruchomione warunkowo do 28 lutego.

- Oznacza to, że jeśli za kilka liczba zachorowań na Covid_19 znacząco się zwiększy i baseny ponownie zostaną zamknięte, wysokie koszty poniesione na przygotowanie obiektu przy Pijarskiej w Górze Kalwarii zostaną zmarnowane. Z tego względu dyrekcja Ośrodka Sportu i Rekreacji, w porozumieniu z władzami miasta, zdecydowała, że basen zostanie otwarty dla Klientów w pierwszym tygodniu marca, o ile pozwolą na to kolejne wytyczne rządu - czytamy na oficjalnym facebookowym profilu miasta.

Jak wyjaśniono, basen w Górze Kalwarii, zgodnie z wprowadzonymi obostrzeniami, nie działa od wielu tygodni. Dla ograniczenia kosztów jego utrzymania wynoszących około 90 tys. zł miesięcznie (tyle kosztuje przede wszystkim uzdatnianie i podgrzewanie wody), z wszystkich niecek została spuszczona woda. Ich ponowne napełnienie to koszt około 5 tys. zł. Proces trwa 8-10 dni, ponieważ na koniec sanepid musi pobrać próbki wody i wydać decyzję o dopuszczeniu pływalni do użytkowania.

Lodowisko przy basenie w dni powszednie będzie działać w godz. 12.00-20.00, a w weekendy od godz. 10.00. W godz. 20.00-21.00 z lodowiska będą mogły korzystać zorganizowane grupy grające w hokeja.

Należy pamiętać o półgodzinnych przerwach technicznych na konserwację tafli (o godz. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30 i 19.30). Cena biletów wstępu to 1 zł (ulgowy) i 5 zł (dorośli). Na miejscu będzie działała wypożyczalnia łyżew.

Na lodowisku obowiązywać będą najważniejsze zasady sanitarne: należy mieć maseczkę na twarzy, zachowywać odstęp i przed wejściem zdezynfekować dłonie.

(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

Ja

Data: 19 lutego 2021, 19:58 Bardzo mądra decyzja, bo zapowiada się powrót do ograniczeń.