Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Lodziarnia rodem z Włoch – jak serwować najlepsze lody w mieście?

Dodano: 24 lipca 2020; Włoskie lody to produkty znane na całym świecie. Ich fantazyjne smaki na długo pozostają w pamięci i często przez całe lata są wspominane. Jednak, aby zjeść najlepsze lody, a przy tym zarobić, wcale nie trzeba bookować lotu do Rzymu – wystarczy otworzyć własną lodziarnię rodem ze słonecznej Italii!

Zasada numer 1 – smaku nie oszukasz

Nawet, jeśli dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w gastronomii, musisz wiedzieć, że nawet najlepsza lokalizacja, czy ciekawy wystrój, nie uratują Cię, jeśli Twoje lody nie będą wyróżniać się poprzez swój smak. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, postaw na wysokiej jakości składniki. W tym przypadku nie oszczędzaj i stawiaj na ekologiczne produkty lokalne, których smak pozwoli Ci stworzyć najlepsze w mieście mieszanki. Jeśli zdecydujesz się na lody rzemieślnicze (https://liron-polska.pl/witryna-konserwator-do-lodow-rzemieslniczych/), postaw na neutralną masę, którą będziesz modyfikować w zależności od własnych preferencji czy aktualnego menu.

Wysokiej jakości sprzęt

Wiele osób zapomina o tym, że to właśnie wysokiej jakości sprzęt nadaje lodom odpowiednią puszystość oraz temperaturę. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt, postaw na maszyny sprawdzonych polskich marek. Jeśli chodzi o lody włoskie, świetną ofertą może poszczycić się przede wszystkim firma Liron (https://liron-polska.pl/k/maszyny-do-lodow-wloskich/), która wspiera początkujących biznesmenów poprzez wygodny leasing oraz możliwość dogodnego wynajmu maszyn.

Urozmaicaj i dbaj o szczegóły

Jeszcze kilka lat temu prawdziwą furorę zrobiły lody w kolorze czarnym, natomiast ostatnio wiele osób stawia na ofertę łączącą lody z goframi czy naleśnikami na wynos. Choć lody włoskie są zdecydowanie jednymi z najlepszych na rynku, warto urozmaicać ofertę. Ważne jest, by wyróżniała się na tle konkurencji. Możesz postawić na lody amerykańskie o fantazyjnych kolorach lub nietypowych smakach (https://liron-polska.pl/k/maszyny-do-lodow-amerykanskich/), albo postawić na wymyślne cold brew. Rynek roi się od lokali w stylu włoskim – zaproponuj klientom coś niecodziennego!

Obecnie o większości ciekawych lokali dowiadujesz się z internetu – pamiętaj o tym, planując swój biznes. By zdobyć klientów, musisz ich zachwycić nie tylko smakiem – w końcu przez ekran komórki i tak nie spróbują Twoich specjałów. W tym celu zadbaj o swoje social media i informacje wyświetlane w przeglądarce. Dzięki nim dasz się lepiej poznać i zachęcisz do skorzystania z oferty!