Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Lokalne portale informacyjne - co można znaleźć na ich łamach?

Dodano: 22 października 2021; Ile czasu spędzamy w internecie? Dziś jest to nawet kilka godzin dziennie - przeglądamy portale społecznościowe, oglądamy filmy i seriale, słuchamy muzyki, pracujemy, uczymy się czy wymieniamy wiadomości ze znajomymi czy rodziną. Sieć stała się niemal nieodłącznym elementem naszego życia. To za jej pośrednictwem zdobywamy także wiedzę o otaczającym nas świecie - zarówno globalnie, jak i lokalnie. Nic więc dziwnego, że ogromną popularnością cieszą się także lokalne serwisy informacyjne, które pozwalają nam być na bieżąco z aktualnościami z regionu.

Serwisy informacyjne i lokalne

Czy w internecie naprawdę można dziś znaleźć wszystko? Okazuje się, że taka teza wcale nie musi być bardzo przesadzona. Sieć gwarantuje nam dziś niemal błyskawiczny dostęp do najnowszych informacji, wiadomości od znajomych czy wypowiedzi znanych osób. Wpływ na to ma przede wszystkim rozwój urządzeń mobilnych i dostępność samego internetu, bez którego dziś duża część z nas nie wyobraża sobie życia. W takich warunkach zaskoczenia nie budzi popularność serwisów z wiadomościami, newsami, plotkami, informacjami branżowymi czy specjalistycznymi danymi. Większość ruchu przejmują oczywiście ogromne portale - na czele ze społecznościowymi. Nie oznacza to jednak, że na wirtualne pożarcie skazane są mniejsze serwisy, które skupiają się na lokalnej działalności. Warto powiedzieć o przykładach i na ich podstawie pokazać fenomen niewielkich portali miejskich czy regionalnych. Sporo z nich znajdziemy chociażby w obrębie aglomeracji warszawskiej - jednym z ciekawszych projektów może się okazać chociażby portal Starebabice.info.

Starebabice.info - przykład lokalnego portalu

Nazwa domeny tego portalu może być nieco myląca - nie skupia się on bowiem jedynie na Starych Babicach, które oczywiście stanowią trzon tematyczny całego serwisu. Znajdziemy tu również wiadomości z Ożarowa Mazowieckiego, warszawskiego Bemowa czy zachodniej części stołecznej aglomeracji. Znajdziemy tu chociażby najnowsze wiadomości z regionu czy informacje, które mogą być przydatne dla mieszkańców. Na łamach portalu stare babice info można także zamieszczać ogłoszenia, które z pewnością trafią do osób z naszej okolicy. Znajdziemy tu także oferty pracy - skorzystać z nich mogą zarówno tutejsi i przyjezdni, jak i osoby, które gotowe są na podjęcie współpracy w oparciu o pracę zdalną. Nie zabraknie także ogłoszeń dotyczących działek, domów czy mieszkań. Całości w tym przypadku dopełniają media społecznościowe, które dopełniają treści serwisu. Na Facebooku znajdziemy grupę dla mieszkańców i stronę poświęconą serwisowi. Może się więc okazać, że Starebabice.info staną się swoistym niezbędnikiem dla mieszkańców tej części Polski.