Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Loty w tunelu aerodynamicznym – teraz także w Warszawie!

Dodano: 17 października 2019; Poczuj, jak lata się w przestworzach – zarezerwuj dla siebie lot w tunelu aerodynamicznym w Warszawie!

Człowiek od zarania dziejów marzy o lataniu jak ptak. Teraz, dzięki samolotom, spadochronom oraz innym wynalazkom może spełnić te marzenia. Taką możliwość daje także tunel aerodynamiczny, który nazywany jest także symulatorem swobodnego spadania.

Czym dokładnie jest konstrukcja taka, jak tunel aerodynamiczny? Na czym polegają loty w takim tunelu? Czy to rozrywka przeznaczona dla każdego? Sprawdź teraz i przygotuj się na niesamowitą przygodę – także w Warszawie!

 

Tunel aerodynamiczny – co to jest?

Pod pojęciem tunelu aerodynamicznego znajduje się specjalna konstrukcja, która wykorzystuje wentylatory do wytwarzania dużych prędkości powietrza. W poziomej orientacji stosowana jest do badań aerodynamiki obiektów, natomiast w pionowej pozwala na stworzenie warunków podobnych do swobodnego spadania przy skokach spadochronowych.

W tunelu aerodynamicznym o pionowej konstrukcji stosuje się kilka wentylatorów, które mogą rozpędzić powietrze do prędkości nawet 300 km/h. Wewnątrz tunelu znajduje się siatkowa platforma zabezpieczająca. Stojąca na niej osoba może unieść się w górę, co pozwala na uzyskanie efektu podobnego do latania, a dokładnie swobodnego spadania, które towarzyszy skokom spadochronowym.

 

Kto może wziąć udział w locie w tunelu aerodynamicznym?

Kiedyś tunele aerodynamiczne wykorzystywane były głównie przez skoczków spadochronowych szkolących się w tym kierunku. Teraz jednak dostępne są praktycznie dla każdego, kto chciałby wziąć udział w takiej przygodzie!

Żeby polatać w tunelu, nie trzeba żadnych szczególnych przygotowań, dlatego to rozrywka przeznaczona praktycznie dla każdego, kto ma ochotę na adrenalinę. Jeśli osoba nie posiada przeciwwskazań do uprawiania sportów, w takim przypadku także może wziąć udział w locie w aerotunelu.

Latanie jest przeciwwskazane u osób z epilepsją, ostrymi stanami chorobowymi układu sercowego i oddechowego, po niedawno przebytych urazach czy operacjach, ciąża. Także loty nie są przeznaczone dla osób z ciężarem ciała wyższym niż 100 kg.

W razie wątpliwości warto skonsultować się ze swoim lekarzem.

 

Na czym polega latanie w tunelu aerodynamicznym?

Do wzięcia udziału w locie w tunelu aerodynamicznym należy wykonać wcześniejszą rezerwację. Można zrobić ją on-line, bez konieczności wychodzenia z domu na stronach internetowych organizatorów.

Po przyjechaniu na miejsce należy odebrać odpowiednie wyposażenie – kombinezon, kask, zatyczki do uszu. Należy także pozostawić w szatni wszelkie drobne przedmioty, na przykład zegarek, biżuterię. Następnie uczestnicy lotu biorą udział w krótkim szkoleniu dotyczącym przebywania w tunelu.

Po zakończeniu przygotowań uczestnicy zapisani na daną godzinę wchodzą z instruktorem do przedsionka tunelu, a następnie każdy z nich, wspólnie z instruktorem, lata w tunelu. Całkowity czas trwania lotów to 3 minuty i dzielą się one na dwie 1,5-minutowe części.

Tunel aerodynamiczny jest przeszklony, dlatego też można łatwo oglądać, co dzieje się w środku. Można zrobić też zdjęcia lub filmy bliskiej osobie. Niektóre tunele aerodynamiczne przygotowują także własne fotografie i filmy, które potem można pobrać przez podanie adresu e-mail.

 

Przetestuj tunel aerodynamiczny w Warszawie – zarezerwuj lot już teraz!

Teraz z tunelu aerodynamicznego można skorzystać także w mieście Warszawa! To właśnie tam działa firma Profly, która posiada także tunele aerodynamiczne w kilku innych miastach w Polsce.

Profly to nowoczesny tunel aerodynamiczny, który dostępny jest przez cały rok. Przeznaczony jest zarówno dla młodszych, jak również starszych osób, które chciałyby spełnić swoje marzenia o lataniu w przestworzach.

W Profly w Warszawie za podstawowy lot trwający 3 minuty należy zapłacić 259 złotych. Osoby poniżej 18. roku życia płacą jeszcze mniej – 229 złotych. Dla klientów przygotowano także specjalne pakiety lotów oraz szkolenia, które pozwalają na zdobycie nowych umiejętności.