Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Małe sklepy – komfort, wygoda i wiele usług w jednym miejscu!

Dodano: 5 czerwca 2019; Małe sklepy mają wiele zalet, które docenia coraz więcej osób. W tych niewielkich punktach można kupić wiele różnych produktów. Znajdziemy tam nie tylko artykuły spożywcze i przemysłowe, ale też nowości takie jak karta podarunkowa Netflix czy doładowania PlayStation. Do tego w wielu miejscach można także nadać i odebrać paczkę. A więc wszystko w jednym miejscu.

Mniejsze sklepy i sklepy osiedlowe muszą walczyć o klienta, dlatego cały czas wzbogacają swoją ofertę. To bardzo istotne w dobie wszechobecnych hipermarketów. Dlatego znajdziemy tu mnóstwo produktów, które jeszcze przed kilkoma laty nie były znane, a obecnie nie są niczym nadzwyczajnym, jak doładowanie Netflix, paysafecard czy karty App Store,.

Zawsze świeże produkty

Właściciele sklepów bardzo dbają o to, by towar, który sprzedają, był wysokiej jakości. Ich biznes w dużej mierze utrzymuje się ze stałych klientów, jeśli więc będą im sprzedawać nieświeżą żywność – stracą ich. Dodatkowo mniejsze obiekty znajdują się na osiedlach oraz w często uczęszczanych miejscach. Dlatego zależy im by dbać o renomę, by nie zniechęcić klientów.

Dlatego, jeśli zależy nam na świeżych owocach, warzywach czy mięsie – warto odwiedzić pobliski sklep, by mieć pewność, że otrzymało się towar najwyższej jakości, nawet jeśli w nieco wyższej cenie niż w hipermarkecie.

Kolporter, nadanie paczek, karta podarunkowa Netflix i co jeszcze?

W sklepach coraz częściej można załatwić wiele rzeczy. Nie chodzi tyko o kupienie produktów spożywczych czy przemysłowych. W większości obiektów znajdziemy też punkty Lotto. Można więc podczas zakupów kupić los czy zdrapkę i przy odrobinie szczęścia zostać milionerem albo przynajmniej dobrze się bawić. W niektórych sklepach np. w Żabkach możemy też zjeść coś ciepłego na miejscu – zapiekankę, hot doga itp. Gdzieniegdzie można też nadać lub odebrać paczkę. Dzięki temu nie ma już potrzeby stania w długich kolejkach na poczcie. Wszystko szybko i w jednym miejscu.

W niewielkich sklepach znajdziemy też nowości, jak wspomniana wcześniej karta podarunkowa Netflix, dzięki której można oglądać najlepsze i najnowsze światowe filmy i seriale, doładowanie do telefonu w różnych kwotach, karty App Store i wiele innych. Można w nich także realizować otrzymane od pracodawcy bony towarowe. Właściciele sklepów muszą iść z duchem czasu i dbają o to, by oferta była cały czas aktualna i atrakcyjna.

Fachowe doradztwo

Bardzo dużą zaletą klasycznych sklepów jest też niewątpliwie to, że pracujący w nich sprzedawcy świetnie znają towar, który oferują. Oznacza to, że nie tylko powiedzą, które owoce są bardziej, a które mniej kwaśne, ale wytłumaczą też, jak używać tych „nowinek” jak doładowanie Netflix, paysafecard itp., co wielu osobom może początkowo sprawiać trudność. Oprócz tego zawsze można poprosić pracowników o to, by poszerzyli ofertę sklepu o produkty, które są nam potrzebne. W większości przypadków tak się dzieje.