Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Małgorzata Rejmer laureatką Nagrody Fundacji im. Kościelskich za 2020 r.

Dodano: 18 października 2021; Pochodząca z Góry Kalwarii autorka została wyróżniona za książkę zatytułowaną Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albani.

Jak podkreślano w komunikacie, nagrodę Małgorzacie Rejmer za książkę "Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii" przyznano "w uznaniu wyjątkowej literackiej i faktograficznej wartości tej opowieści, w której ludzkie historie znajdują swój głęboko prawdziwy głos".

Nagroda Kościelskich przyznawana jest od 1962 roku przez Fundację im. Kościelskich w Genewie - jedną z najważniejszych polskich instytucji kulturalnych, działających za granicą. Celem fundacji jest wspieranie rozwoju literatury polskiej poprzez przyznawanie nagród wybitnym młodym twórcom.

Źródło: Polska Agencja Prasowa

 
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (4)

dzidziuś

Data: 18 października 2021, 16:47 Gratulacje dla pani Małgosi na pewno na tą nagrodę zasłużyła skoro ją dostała.Pozdro.

Klara

Data: 19 października 2021, 22:20 Brawo, brawo, gratulacje. Książkę kupiłam, czytałam, polecałam znajomym, pożyczałam. Dla mnie jest wstrząsająca. Nie wiem jak można ludziom zrobić takie pranie mózgu, a jednak. Dziś to widzimy i u nas. Najbardziej utkwiło mi w pamięci wspomnienie młodego pogranicznika, który był przekonany, że puszka Coli to granat lub bomba.


mieszkaniec

Data: 22 października 2021, 14:43 szacunek i duma.
Tak trzymać

Ja

Data: 24 października 2021, 19:23 Brawo Małgosiu. Dla nieświadomych - to kolejna prestiżowa nagroda dla tej autorki.