Małpi gaj lub plac zabaw – co wybudować na osiedlu?

Dodano: 25 sierpnia 2023; Materiał promocyjny Dzieci uwielbiają spędzać czas w ciekawych miejscach, takich jak małpi gaj lub plac zabaw. To przestrzenie, w których najmłodsi mogą oddawać się najskrytszym marzeniom i fantazjom. Jednak która z tych stref cieszy się większą popularnością i jest bardziej opłacalna do wybudowania?

Czym jest małpi gaj oraz czy warto się na niego zdecydować?

Zabawa na świeżym powietrzu jest dla dzieci doskonałym urozmaiceniem dnia. Małpi gaj lub plac zabaw z linami to ogromna frajda, która umożliwia najmłodszym różnego rodzaju ruch. Mogą skakać, wspinać się oraz podciągać - dzięki temu będą jednocześnie bawić się oraz wzmacniać swoje mięśnie.

Małpi gaj zazwyczaj wyposażony jest w drabinki, liny oraz wykonane z nich huśtawki. Z tego względu to perfekcyjna przestrzeń dla najmłodszych, w której mogą wspinać się niczym po drzewach i lianach. Takie miejsca do zabaw można spotkać najczęściej przy nowoczesnych osiedlach.

Jednak czy warto zdecydować się na budowę małpiego gaju? Zdecydowanie tak, ponieważ cieszy się on nadzwyczajną popularnością. To ciekawa odskocznia od tradycyjnych huśtawek czy bujaczek. Do stworzenia takiej przestrzeni wykorzystuje się sznurki, które jednocześnie wpływają na jej estetykę i świetną prezentację.

 

Małpi gaj lub plac zabaw - co jest lepszym wyborem?

Miejsce, do którego najczęściej udają się rodzice z dziećmi w celu rozrywki, to małpi gaj lub plac zabaw. Jednak która z tych stref jest lepsza do wybudowania? Zależy to przede wszystkim od terenu, w którym taka przestrzeń do zabaw miałaby się znajdować. W końcu należy odpowiednio dostosować ją do potrzeb dzieci w określonym przedziale wiekowym.

W pobliżu szkół podstawowych bez wątpienia lepiej sprawdzi się małpi gaj, który jest przystosowany przede wszystkim dla starszych dzieci. W końcu można się tam wspinać oraz podciągać na różnego rodzaju konstrukcjach. Taki wysiłek wymaga posiadania siły, której nie mają jeszcze najmłodsi.

Natomiast plac zabaw to perfekcyjny wybór w pobliżu przedszkola. Młodsze dzieci uwielbiają bujaczki i huśtawki, na których mogą spędzać czas przez wiele godzin. Bardzo oblegane są także tradycyjne zjeżdżalnie i piaskownice. Jednak co wybudować na zwykłym osiedlu? Zdecydowanie najlepsze będzie połączenie małpiego gaju z tradycyjnym placem zabaw. Dzięki temu każdy maluch znajdzie tam coś dla siebie.

 

Jak wybrać wykonawcę takiego obiektu?

Jest wiele cech, które powinien posiadać wykonawca podejmujący się wybudowania małpiego gaju lub placu zabaw. Najważniejsze jest przede wszystkim bezpieczeństwo najmłodszych, więc wybór takiej firmy musi być bardzo dobrze przemyślany. Jak zatem podejść do tego zadania?

Zdrowie maluchów powinno być najistotniejszym aspektem, na który zwraca uwagę wykonawca takich stref. W końcu nikt nie będzie korzystał z miejsca do zabaw, które może zagrażać dziecku. Materiały wykorzystane w trakcie budowy muszą być wyłącznie najlepszej jakości, co przełoży się także na wytrzymałość.

Doświadczenie wykonawcy również jest niezwykle istotne. Ten, który pracuje w swojej branży od wielu lat, wykona takie zadanie szybko i sprawnie.

Sprawdź pełną ofertę Alpinka - budowa boisk sportowych