Mamma mia! Włoch pędził ulicą Pijarską 129 km/h!

Dodano: 13 lutego 2024; KPP w Piasecznie / st. asp. Magdalena Gąsowska/ea Włoski okrzyk mamma mia i tłumaczenie, że 54-latek spieszy się na lotnisko nie pomogły uniknąć słonego mandatu, punktów karnych oraz utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Powodem, jak zwykle była nadmierna prędkość. Obywatel słonecznych Włoch jechał ulicą Pijarską w Górze Kalwarii, mając na liczniku 129 km/h!


News will be here

Policjanci piaseczyńskiej drogówki niejednokrotnie mają do czynienia z kierującymi, którym zdarza się wcisnąć pedał gazu zdecydowanie za mocno. Zawsze surowo i restrykcyjnie kończą takie spotkania, ponieważ w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość.

O tych smutnych polskich statystykach najwyraźniej nie słyszał 54-letni obywatel Włoch, który dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym przekroczył o 79 km/h. Kiedy funkcjonariusze piaseczyńskiej drogówki zatrzymali go do kontroli drogowej oraz okazali urządzenie pomiarowe, które zarejestrowało, z jaką prędkością mężczyzna poruszał się w obszarze zabudowanym, usłyszeli włoskie "mamma mia!" oraz wyjaśnienie, że 54-latek bardzo się spieszy na lotnisko, bo za chwilę ma samolot.

Kierujący, spotkanie z policjantami zakończył mandatem karnym w wysokości 2500 zł oraz 15 punktami karnymi, by później już z dozwoloną prędkością udać się w dalszą podróż. 54-latek stracił również swoje prawo jazdy, a najbliższe 3 miesiące będzie musiał spędzić na fotelu pasażera.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu! Brawurę na drodze można przypłacić zdrowiem i życiem. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami – bądźmy więc odpowiedzialni za siebie i innych.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (6)

Essa

Data: 13 lutego 2024, 14:25 Czyli stracił prawo jazdy i mimo to dalej pojechał?

Aha

Data: 13 lutego 2024, 18:48 Jak niby stracił włoskie prawo jazdy? Co to za bzdury bahahahahaha

Cezar

Data: 13 lutego 2024, 20:25 ESSA Można jeździć przez 24h od zdarzenia.


Cezar

Data: 13 lutego 2024, 20:42 Do Aha. Obcokrajowiec też może mieć zatrzymane prawo jazdy, tak jak w tym przypadku. Jedyna różnica w tym że musi zapłacić mandat gotówką.

Aha

Data: 14 lutego 2024, 15:18 "54-latek stracił również swoje prawo jazdy" wiesz co to znaczy stracił czy skonczyles tylko 2 klasy szkoly podstawowej? Nie ośmieszaj się

Włoskie Prawo jazdy?

Data: 14 lutego 2024, 15:45 Jak ma włoskie prawo jazdy to ma zakaz jazdy w Polsce przez okres 6 miesięcy.