Masaż tajski - odwiedź krainę łagodności

Dodano: 14 lutego 2023; Zbawienny wpływ masażu na organizm znany jest nie od dziś. Na Dalekim Wschodzie sztuka masażu rozwija się od ponad 5 000 lat! Pierwotnie masaże były zarezerwowane wyłącznie dla władców i ich rodzin, ale na szczęście po upływie tysięcy lat - dziś prawie każdy może pozwolić sobie na chwilę relaksu i odprężenia w rękach doświadczonego masażysty. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się masaże tajskie i balijskie, które jeszcze do niedawna były dla Europejczyków czymś egzotycznym i osiągalnym jedynie podczas "wakacji życia" na Bali czy w Tajlandii. Teraz można powiedzieć, że są wręcz na wyciągnięcie ręki - wystarczy odwiedzić dobry salon masażu czy tajskie SPA. Czy warto?


News will be here

Masaż tajski

Masaż tajski tak naprawdę wcale nie pochodzi z Tajlandii, a z Indii. Historia mówi, że masaż tajski został stworzony przez osobistego lekarza Buddy. Na jego formę ogromny wpływ miały szkoły krajów sąsiednich. Około 200 p.n.e został sprowadzony do Tajlandii przez migrujących mnichów. Obecnie wyróżnia się około 80 różnych rodzajów masażu tajskiego.

Klasyczny masaż tajski łączy ze sobą wiele technik, m.in. pasywną jogę, uciskanie i techniki czerpane z akupresury, masażu shiatsu, stretchingu czy ajurwedy.

Niektórzy nazywają ten rodzaj masażu jogą dla leniwych, ponieważ podczas masażu terapeuta układa ciało masowanej osoby w pozycjach czerpanych z jogi. Masaż odbywa się w pozycji siedzącej, leżącej na boku, na plecach i na brzuchu. Mistrz masażu używa dłoni, przedramion, łokci, kolan i stóp podczas seansu klasycznego masażu tajskiego.

Należy podkreślić, że masaż tajski to masaż głęboki, którego zadaniem jest dotrzeć do głęboko położonych mięśni i ścięgien. Dla niektórych osób może być więc zbyt intensywny.

Warto umówić się na profesjonalny masaż w Warszawie już teraz i doświadczyć jego zbawiennego wpływu na ciało, umysł i duszę.

 

Podstawowe rodzaje masażu tajskiego

Poza klasycznym masażem tajskim, który jest dość intensywny i wskazany jest w szczególności osobom wiodącym siedzący tryb życia, wymienić można kilka innych popularnych masaży tajskich.

Tajski masaż sportowy jest intensywniejszy niż klasyczna forma. Wskazany jest osobom uprawiającym sport zawodowo i osobom bardzo aktywnym fizycznie. Pozwala uniknąć kontuzji i szybciej wrócić do uprawiania sportu po przerwie spowodowanej urazem.

Masaż gorącymi kamieniami, masaż olejkami aromatycznymi czy masaż stemplami ziołowymi i masaż świecą to delikatne masaże, które mają za zadanie rozluźnić ciało, zrelaksować masowaną osobę, pozwolić jej przenieść się duchem do krainy łagodności. To zabiegi, które przeznaczone są dla osób przemęczonych, narażonych na długotrwałe działanie stresu, obciążenie fizyczne i psychiczne. Z wymienionych masaży mogą korzystać te osoby, które nie mogą korzystać z masażu tajskiego w klasycznym wariancie czy w wariancie sportowym.

 

Masaż tajski w salonach SPA

Dzisiejsze renomowane salony SPA, które chcą spełniać oczekiwania klientów i podarować im namiastkę balijskiego i tajskiego klimatu, coraz częściej zatrudniają doświadczone masażystki i masażystów, którzy wywodzą się z ojczyzny orientalnego masażu. Przykładowo klasyczny masaż tajski w Warszawie w wielu salonach SPA realizowany jest przez rdzenne Balijki, które przyjechały do Polski, by przywieźć ze sobą odrobinę orientu. W salonie Tajski Raj na warszawskiej Woli pracują panie, które kształciły się w najlepszych szkołach sztuki masażu na Bali.

Zabiegi masażu, dzięki obecności prawdziwych Balijek, a także dobrze skomponowanemu otoczeniu (wnętrze gabinetu wypełnione zielenią, aromatyczne świece i olejki, orientalne obrazy i zdjęcia, spokojna, relaksacyjna muzyka w tle) stają się prawdziwym orientalnym rytuałem, w którym można uczestniczyć bez wyjazdu na zagraniczne wakacje.

Warto podarować sobie odrobinę przyjemności podczas wybranego masażu tajskiego. Już pierwsza sesja może przynieść ulgę, odprężenie i spokój.

Tajski Raj - masaż tajski i balijski, Jana Kazimierza 25A Lokal Usługowy U6, 01-248 Warszawa